שו"ת SMS כי תבוא תשפ"א Featured

sms790

הרב שלמה אבינר

 

כבוד ראש הממשלה * יש כל מיני מודעות של עלבונות לראש הממשלה על מגוון נושאים. מותר? הרב אבינר: ודאי לא. יש להיאבק דרך כבוד. יש לכבד כל אדם, קל וחומר ראש ממשלתנו.

רוב יושביה עליה * כדי לחשב רוב יושביה עליה בנוגע למצוות התלויות בארץ, כמה הם היהודים בעולם? הרב אבינר: 13 מיליון יהודים, אך יש גם מיליונים מתבוללים, שהם עדיין יהודים.

שער הרחמים * האם נכון שהמשיח יבוא דרך שער הרחמים? הרב אבינר: לא. סולטן טורקי שמע זאת, לכן סתם את השער.

טרמפולינה * האם מותר לילדים לקפוץ בטרמפולינה בשבת? הרב אבינר: כן, כיוון שזה להנאתם. שו"ע או"ח שא כ. כמובן, אם אין הפעלה חשמלית.

חיילות בצה"ל * האם יש להכיר טובה לחיילות ששומרות על המדינה או לא, מחמת שזה נגד ההלכה? הרב אבינר: יחס מורכב. אור וחושך משמשים בערבוביה.

מנשא בברכת כוהנים * האם מותר לכוהן לברך ברכת כוהנים כשהוא עוטה מנשא הנקרא 'קנגרו' (שקשור תינוק לחיקו)? [שאלת הג"ר גמליאל הכהן רבינוביץ, מח"ס גם אני אודך] הרב אבינר: בלית ברירה ואם מכוסה.

אמן על קדיש בשיעור של רב ברדיו * מדוע קוטעים שיעורו של רב ברדיו ולא נותנים לענות לקדיש לפני שו"ת רדיו של הרב? הרב אבינר: השיעור שודר מלוויין. הוא שידור חי, אבל מה ששומעים ברדיו הוא בערך עשר שניות אחרי מה שאומרים במציאות, אם כן, יש בעיה של אמן יתומה.

שמירת חנייה * האם אני יכולה לשמור מקום חנייה מפני מכוניות אחרות עד שבעלי יגיע? הרב אבינר: כן. אשתו כגופו.

הרב שמואל אליהו

הגשה *האם יש איסור שאישה תגיש לאיש אוכל או שתייה (או שאיש יגיש לאישה)?והאם יש הבדל בין הגשה ביד להנחה על השולחן? הרב אליהו:מיד ליד בוודאי לא כדאי בשום מקרה.לשים אוכל או שתייה על שולחן מותר,למזוג יין או משקה חריף אסור, שזו דרך חיבה.

האזנה לקול שופר *איך אפשר להקשיב נכון לשופר כדי שיעורר את הלב?הרב אליהו:בשופר יש משהו מיוחד שהקול יוצא מהפה ונשמע לאוזן, ואת הדבר הזה מלמד אותנו ישעיהו, שכאשר"וּבְאָזְנָיו יִשְׁמָע [אז] וּלְבָבוֹ יָבִין וָשָׁב וְרָפָא לוֹ". השופר מעורר בנו את הנקודה של ההקשבה. להקשיב לקול ה' הפועל בעולם, להקשיב לדבר ה' בתורה ובמצוות, לשמוע את "קול ה' בכוח, קול ה' בהדר", להבין שצריך להקשיב לאור העליון של הקדוש ברוך הפועל עלינו מלמעלה.

מעשרות ללומדים צעירים *מותר לתת כספי מעשרות לחבורת נערים שלומדים תורה וצריכים ממתקים כדי שיגיעו עוד נערים?הרב אליהו:מותר? מצווה!

נטילת שחרית * יש חשיבות לשים נטלה וקערה ליד המיטה לנטילה בבוקר?הרב אליהו: יש חשיבות ליטול ידיים ישר כשקמים. יש ששמים ליד המיטה ויש שקמים ונוטלים מייד בכיור.

תפילה בחוץ *האם מותר להתפלל מול נוף ובכלל במקום לא סגור?הרב אליהו:יש עניין להתפלל בעצימת עיניים ובמקום סגור: להשתדל שהמקום יהיה מתוחם ברמה כזו או אחרת ולא פרוץ מכל רוחותיו.אומנם לפני תפילת עמידה כדאי להתפעל מהשמיים ומהנוף, מעשי ה'.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם