שו"ת SMS - בהעלותך תשפ"א Featured

sms790

 

הרב שמואל אליהו

פת לפני ברכה *אדם שהשאיר פת מכזית שבצע בזמן הברכה כדי לאכול לפני ברכת המזון, אם שכח וכבר התכונן לברך ואז נזכר בפת שהשאיר,מותר לאכול את הפת?ואם כבר נטל מים אחרונים? הרב אליהו:אם נטל מים אחרונים, בוודאי לא יכול לאכול. ואם התכוון לסיים, גם לא יאכל כי יש בזה מחלוקת (עיינו שו"ע קעט).

מלחמת מצווה *האם יש מצווה חיוביתלצאת ולסייע במאבק בערים המעורבות כפי שעשו רבים בימים האחרונים? האם זה בכלל לא תעמוד על דם רעך? עזרת ישראל מיד צר? כיבוש הארץ? האם צריך לנהוג כדברי הרמב"ם "ולא יירא ולא יפחד ולא יחשוב לא באשתו ולא בבניו"? הרב אליהו:מצווה חשובה וחובה לקיים "לא תעמוד על דם רעך", עזרת ישראל מיד צר וכיבוש הארץ כמו שכתבתם. צריך לזכור שזה התפקיד של המדינה, וצריך לעודד אותה לקיים את תפקידה. אנחנו עושים רק במקום שהיא מפקירה את אחריותה.

תפילה *באיזה בית כנסת רצוי להתפלל ?הרב אליהו:עדיף להיות במקום שבו אתה מרגיש יותר שמחה והשראת שכינה. ואם בשניהם אותו דבר, במקום שבו לומדים תורה.

ג'ינס מתחת לחצאית *האם יש בעיה ללבוש מכנסי ג'ינס מתחת לחצאית שמגיעה לאמצע השוק?הרב אליהו: אין בזה איסור, אבל לא כל כך נראה לי להשתמש במכנסיים שנהוגים בלבוש חילוני. יותר מתאים ללבוש מכנסיים של בנות מתחת לחצאית.

תמונה לצורך שידוך *מקובל בציבור הדתי-לאומי לשלוח תמונות של הבחורה לבחור לפני הפגישה. האם יש עניין שלא לשלוח תמונה מבחינת צניעות גם במחיר של פספוס הצעות טובות?הרב אליהו:אני מבין למה זה נראה קצת כמו חוסר צניעות, אבל באמת מותר כי כל הפגישות נועדו להיכרות שאסורה עם בחורים אחרים, וכשזה לצורך שידוך זה מותר. לכן לצורך שידוך מותר לשלוח תמונה ולא לחשוש. ובוודאי לא להפסיד שידוך בגלל זה.

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם