לא מוצא עבודה Featured

 2 shut

כרמית גל, יועצת קריירה ומנהלת מרכז קריירה במכללה האקדמית כנרת

שאלה

הייתה לי עבודה טובה, ופוטרתי לפני חצי שנה בגלל הקורונה. מאז אני לא מוצא עבודה. אני לא מרגיש שיש לי מספיק מוטיבציה לחפש עבודה חדשה ודי מיואש מהמצב. מה אני יכול לעשות בנידון? האם יש לך איזו עצה לתת לי בשביל להצליח למצוא עבודה טובה שאוכל לפרוח בה? אולי טיפים איך לכתוב קורות חיים? 

תשובה

מקריאת שאלתך אני מבינה את מצוקתך ואת הייאוש מהמצב שנקלעת אליו בעקבות הקורונה ובעיקר מפיטוריך ממקום העבודה ומהכניסה למעגל האבטלה בעל כורחך. יש לי כמה עצות והצעות לתהליכים שיעזרו לך לצאת ממעגל האבטלה ולמצוא עבודה שמתאימה וראויה לך ביעילות ובזמן הקצר ביותר שאפשר.

כדאי לדעת טרם החיפוש שלמציאת עבודה נדרש לעיתים פרק זמן של בין ארבעה לעשרה חודשים. כדי לייעל את התהליך ולחסוך בזמן מומלץ לשלוח קורות חיים אשר נבנו בפורמט עדכני ומקצועי בערוצים המפורטים להלן.

צעד ראשון וחשוב ביותר טרם חיפוש העבודה הוא להגדיר בדיוק במה אתה רוצה לעסוק. לאחר מכן תוכל לחפש עבודה בערוצים האלה:

 1. באתרי דרושים – לפי התחום שאתה מעוניין לעבוד בו, למשל Alljobs, Job Master ועוד. חלק ניכר ממחפשי העבודה מוציאים את מקום העבודה הבא שלהם בעזרת האתרים הללו.
 2. רשתות חברתיות בפייסבוק – יש קבוצות דרושים למיניהן שמפרסמות משרות. אפשר לרשום "דרושים", ויעלו כל מיני קטגוריות של משרות. אפשר לרשום גם דרושים לפי תחום מסוים או לרשום דרושים באזור מסוים.
 3. לינקדאין – מתאיםלחיפוש עבודה תחומים מסוימים, כגון הנדסה, תיירותמשאבי אנוש ועוד. רצוי לתפעל ולעדכן את הדף המידע האישי באופן רציף.
 4. רישות עסקי (נטוורקינג) – משרות לא תמיד מתפרסמות, לכן כדאי לדבר עם חברים, מכרים ובני משפחה, כל מי שאתה פוגש, ולספר להם שאתם מחפשים עבודה בתחום מסוים. לא מספיק לומר "אני מחפש עבודה" אלא להיות מדויק במה אתה רוצה לעבוד.
 5. חשוב איפה אתה רוצה לעבוד, כוון לשם, פנה פנייה יזומה למקום בפנייה ישירה למחלקת משאבי אנוש והגש קורות חיים ייעודיים למשרה.
 6. יש ארגונים שמבקשים המלצה: חפש באנשי קשר שלך אנשים שעובדים במקומות שאתה רוצה לעבוד בהם וצור איתם קשר. העבר להם את קורות החיים שלך, והם יעבירו אותם למחלקת משאבי אנוש.
 7. כדאי להכין רשימה של המשרות ששלחת להן קורות חיים ולציין מה התפקיד ובמה עוסקת החברה כדי שכשיתקשרו ויזמינו אותך לראיון עבודה תוכל לדעת באיזה תפקיד מדובר ולא תבקש שיזכירו לך במה מדובר. זה פשוט לא נשמע טוב ומוריד ניקוד כבר בתחילת התהליך.
 1. מרכזי צעירים בכל עיר ומועצה – הם האותוריטה המקומית לסיוע במציאת תעסוקה. כדאי לפנות אליהם ולחפש משרות שלא תמיד מתפרסמות באתרים, ובכך להרחיב את מעגל האפשרויות והסיכויים.
 2. לשכת התעסוקה – אפשר למצוא בה משרות ממשלתיות ופרטיות מגוונות.
 3. רשויות מקומיות מפרסמות מכרזים באתרי הדרושים שלהן מעת לעת.
 4. לבדוק בחברות, במפעלים ובארגונים שאתה מעוניין לעבוד בהם. אם יש להם אתר או פייסבוק, שם בדרך כלל יפרסמו משרות דרושים שלא תמיד יפורסמו במקום אחר.
 5. אפשר לפנות פנייה יזומה למנהל משאבי אנוש בלינקדאין בחברה שאתה מעוניין לעבוד בה.
חשוב לזכור

האמונה בתהליך היא חלק בלתי נפרד מהצלחתו, ובדיוק כמו בליהוק לסרט, לפעמים השחקן הטוב ביותר פשוט לא מתאים לתפקיד הרלוונטי. על כן "אל תיפול רוחך" כאשר אתה מקבל תשובה שלילית ממעסיקים אלא האמן שהדבר המתאים ביותר לך נמצא ממש מעבר לפינה, וכל תשובה שלילית מקדמת אותך אל העבודה הטובה ביותר בשבילך.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם