שו"ת SMS - פרשת משפטים Featured

sms790

הרב שלמה אבינר

שיננית * מותר לגבר ללכת לשיננית? הרב אבינר: כן. וגם לרופאת שיניים, אחות או רופאה.

 

סרטי תועבה * גיליתי שבני רואה סרטי תועבה בסמארטפון, מה לעשות? הרב אבינר: א. חסימה. ב. לדבר איתו באהבה.

 

תפילין לקטוּע יד * מי שנקטעה ידו השמאלית עקב ניתוח ומניח תפילין על יד ימין, האם יברך? הרב אבינר: כן, כי עתה יד ימין היא גם ימין וגם שמאל יחד, וכשולט בשתי ידיו, לכן יכול לברך. פס"ת (כז 129 – מ"צ).

 

האדם הקטן * מה אני האדם הקטן יכול לפעול בעולם? הרב אבינר: גם הכי קטן יכול לפעול נוראות ונפלאות. עיין נפש החיים א א. לא ההישג קובע אלא המאמץ. לפום צערא אגרא. פרקי אבות סוף פ"ה.

 

תכשיט זהב בהיריון * נכון שלאישה הרה לא טוב לענוד תכשיטי זהב כגון טבעת? הרב אבינר: לא נכון.

 

ניסיונות בבית * בישיבה טוב לי, ובבית אני בניסיונות קשים שאי אפשר לעמוד בהם. הרב אבינר: אפשר לעמוד בהם! לְמד מיוסף הצדיק.

 

 

הרב שמואל אליהו

 

קיצור תפילה *כשצריך לקצר את התפילה(בגלל מגבלות משרד הבריאות בבתי הכנסת), באיזה חלק תפילה לקצר, בחזרת הש"ץ? בתחנון? במקום אחר?הרב אליהו:ממש לא כדאי לקצר בתפילות בימים אלו, שמבקשים בהם הרבה חסד. אפשר להתחיל את התפילה הציבורית בקריאת שמע ואת הזמירות לומר בבית, אם הציבור בנוי לזה. כמובן, כדאי לקצר במי שבירך שבין העליות.

 

משנכנס אדר * מדוע חשוב להיות בשמחה? הרב אליהו:כי אין השכינה שורה אלא מתוך שמחה של מצווה, והשמחה היא ביטוי להכרה כי מלוא כל הארץ כבודו, ואנחנו שמחים במה שא‑לוהים ברא בעולם. כך מפורש בתורה, שהקללות באות על עם ישראל חלילה כשאינו הולך בדרך ה' מתוך שמחה "תחת אשר לא עבדת את ה' א‑להיך בשמחה ובטוב לבב וכו'" (פרשת כי תבוא). אדם שמח הוא אדם שלם, הוא מרגיש שהוא חי, הוא מלא בחיות. הקב"ה רוצה אותנו מלאים בחיות!

 

הקלות בצניעות * האם ניתן להקל בצניעות בלבישת חולצת שלושה רבעים שכאשר מרימים את היד אפשר לראות את המרפק?הרב אליהו:באופן עקרוני,אם לא מרימים את היד, אפשר.אבל אנחנו רוצים להדר בקדושה ובטהרה בעם ישראל, בפרט בזמן זה של דין.ברכה והצלחה ענקית בכל מעשה ידיכם.

 

כלים לא טבולים * האם מותר להשתמש למשך חודש-חודשיים בכלים לא טבולים? ומה לעשות אם המקווה סגור?הרב אליהו:אי אפשר להשתמש בכלי לא טבול.ב"ה יש בכל עיר מקוואות פתוחים, ואם לא מוצאים,אפשר בשעת הדחק למכור את הכלי לגוי ולשאול אותו ממנו.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם