שו"ת SMS - פרשת וישב Featured

sms790

מכל קצפת בשבת * האם מותר בשבת להוציא קצפת ממכל שמוציא את הקצפת בצורה של כוכבים? הרב אבינר: להוציא באופן שלא יהיה בצורת כוכבים (עיין שש"כ יא יד – מ"צ).

 

ספריית חוה * לרב יש אתר שנקרא ספריית חוה. האם מותר לקחת משם שיעור ולהדפיס, או שכל הזכויות שמורות? הרב אבינר: מותר.

 

התנהגות מטרידה * בחנות רמי לוי באזור התעשייה שער בנימין יש תופעה גועלית החוזרת ונשנית בלי סוף: ערבים מרשים לעצמם להסתכל על נשים יהודיות, בין נשואות בין לא. איש לא עושה עם זה דבר והנשים עצמן מפחדות. מה אפשר לעשות? הרב אבינר: לדבר עם המנהלים.

 

עבודת אברך * אני אברך ורוצה לעבוד, האם מותר לי לרשום את התלוש על שם מישהו אחר, כדי שלא יגייסו אותי? הרב אבינר: שאל ישירות אדם שמכיר את החוק.

 

צוואה שוויונית * האם אני יכול לחלק ירושתי בין בניי בשווה ולא לתת פי שניים לבכור? הרב אבינר: כן. לא בצוואה אלא במתנה. לכתוב בנוסח מדויק אצל עורך דין ירא שמיים. אפשר למצוא נוסח גם באינטרנט.

 

דם בחלב * יש לי תינוק ואני שואבת חלב בשבילו אך נפצעתי ונפלה טיפת דם בחלב. מותר לתת לילד? הרב אבינר: כן. דם אדם אסור משום מראית עין, וכיוון שנבלע בחלב ולא ניכר, מותר (שו"ע יו"ד סו י – מ"צ).

 

אמן בין הנטילה לברכה * האם בין נטילת ידיים לברכת המוציא מותר לי לענות אמן על ברכת נטילה של מישהו אחר? הרב אבינר: כן, כי זה מאותו עניין. קצשו"ע מא ב.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם