שו"ת SMS - פרשת לך לך Featured

sms790

הרב שלמה אבינר

שרוולים ארוכים לגבר * האם ראוי לגבר ללבוש חולצה עם שרוול ארוך? הרב אבינר: כן. מ"ב ב סק"א. 

השתלמות בעייתית * אני גננת ומחויבת בהשתלמויות שבהן משמיעים דברים לא כשרים, כגון חשיפת ילדים לאומנות פסולה או לימוד שיש משפחה של שני אבות או שתי אימהות. מה לעשות? הרב אבינר: הקשבה ביקורתית ומסננת.

מיקרופון לכוהן בבית הספדים * כוהן העומד בחלקת כוהנים בבית הספדים, האם מותר לו להספיד עם המיקרופון שבתוך בית ההספדים שבו מונח המת, או אסור כי המיקרופון ממתכת והטומאה עוברת? הרב אבינר: מותר כי זו טומאת אוהל ואינה עוברת דרך מתכת (וכן ראיתי שהרב נוהג, וכן עוד תלמידי חכמים גדולים כוהנים בבית ההספדים שמגר – מ"צ).

גננת אלימה * אני מתנדבת בגן שבה הגננת צועקת הרבה על הילדים ומשפילה אותם. האם מחובתי לדווח? הרב אבינר: בוודאי. יש להגן על הילדים.

נדר בעלמא * א. אם אני נודר בחיי אימי או בחיי, זה נדר? ב. אם כן, אם אני עובר על הנדר, אימי תיענש? הרב אבינר: א. כן. ב. לא, אתה תיענש. 

מורה בבית ספר חילוני * האם מותר להיות מורה ליהדות בבית ספר חילוני? הרב אבינר: בוודאי. מצווה גדולה. גם אלה ילדים יקרים אהובים שזקוקים למזון נשמתי טהור.

בושם באוטובוס * אני נוסע באוטובוס ולצערי מורגש חזק בושם של אישה, וקשה לי לסתום את האף כל הזמן. מה לעשות? הרב אבינר: א. לעבור למקום רחוק. ב. אם אי אפשר, מותר להישאר, מדין הנאה שבאה לו לאדם בעל כורחו (פסחים כה).

בדיקת ביוץ בשבת * מותר לבצע בדיקת ביוץ בשבת במקלון? הרב אבינר: כן. אמנם יש אוסרים, אך אפשר להתיר כי זו צביעה שאינה מתקיימת, המותרת לצורך מצווה.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם