שו"ת SMS - פרשת נוח Featured

sms790

הרב שמואל אליהו

ילדים המתרחקים מהתורה * כיצד על ההורים לנהוג כלפי ילדים שמוותרים על עול התורה? הרב אליהו: לאהוב ולקרב, אבל לא להחניף להם ולומר "כל אחד והאמת שלו". צריך בהחלט לומר להם כל הזמן שזו האמת, אבל אנחנו אוהבים אתכם ובגלל זה לא מקבלים את דרכם.

דרך קירוב * בישראל, במקביל להרבה יהודים חילונים שחוזרים לתורה, צעירים רבים עוזבים את הקהילה התורנית. מה אפשר לעשות כדי למשוך אותם בחזרה ליהדות?הרב אליהו: להראות להם את האור שבתורה. להראות להם את היופי שלה, את האמת שלה, את הצדק שלה. צעירים מחפשים את הדברים הללו, וכשמראים להם אותם – הם שם.

 

הרב שלמה אבינר

תורת ארץ ישראל * מה ההגדרה של תורת ארץ ישראל? הרב אבינר: עיין אורות התורה פרק יג.

תלמיד שיעור א' נשוי * בחור בשבוע ישיבה אמר שהוא מתחתן לפני תחילת שיעור א'. האם אפשר לקבל אותו לשיעור א' בישיבה? הרב אבינר: לא ראוי. לא טוב לו ולא טוב לשיעור. שיחפש מקום מתאים יותר למצבו.

מכינה קדם-צבאית לבנות * מותר לפתוח מכינה קדם-צבאית לבנות? הרב אבינר: מכיוון שמאז קום המדינה הרבנות הראשית לישראל פסקה איסור גיוס בנות בכל מסגרת שהיא, וכן פסקו גדולי הדור, וכן פסקו הרבנים – חלילה לסייע לפתיחת מכינה קדם-צבאית לבנות בכל מקום בארץ. ובת שחשקה נפשה לתרום לעם ישראל, תעשה זאת בצורה אחרת מותרת, ולא על ידי עבירה שמחריבה את התורה, את הצבא ואת האומה, וגם נגד הנורמליות האנושית והמוסר הטבעי. וחזק ונתחזק בדבר ה' (הרב צבי טאו צירף חתימתו - מ"צ).

זמן נוסף בבגרות * אם הבוחן בבגרות נותן יותר זמן ממה שמשרד החינוך מרשה, ראוי להמשיך לפתור את הבחינה? הרב אבינר: לא ראוי. גנבת דעת.

ואהבת לרעך כמוך * איך ואהבת לרעך כמוך הוא בסיס לכל התורה? הרב אבינר: הוא בסיס לכל המצוות שבין אדם לחברו, וגם בין אדם לה', כי דרך ארץ קדמה לעולם, כלומר מוסר טבעי.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם