שו"ת SMS - האזינו Featured

sms790

הרב שמואל אליהו

מפתחות רכב בשבת * אם הגעתי לפני שבת לבית הכנסת ברכב, כיצד עליי לנהוג לגבי המפתחות? הרב אליהו: המפתחות הם מוקצה ולכן יש שני פתרונות: 1. לקשור את המפתחות בחוט לבגד ואז הם בטלים כלפי המכנסיים. 2. לחבר אותם לצרור שאתה צריך אותו בשבת ואז תוכל לשאת אותם.

אלול כל השנה * איך אפשר להמשיך את האור של אלול לכל השנה? אני חוששת שאחרי תשרי ארגיש חיסרון גדול ופחד שמא לא ארגיש קרובה כל כך לה' כמו עכשיו. הרב אליהו: עיקר העבודה בחודש הזה הוא לגלות את האור שבתוכנו, לגלות את נוכחות ה' בקרבנו. וכשמגלים את האור הזה בחודש אלול ובחודש תשרי – הוא לא עוזב אותנו בכל השנה כולה.

נר שבת לרווקה * האם בחורה רווקה צריכה להדליק נרות שבת והאם בברכה? הרב אליהו: אם היא גרה לבד תדליק בברכה. בבית הוריה – לא מדליקה בברכה

סליחות ברדיו * האם יוצאים ידי חובה בשמיעת סליחות מהרדיו? האם יש בזה ערך?הרב אליהו: בשמיעה ברדיו יש יותר דבקות בה', לכן לא משנה אם הוא שומע בשידור חי ברדיו או בדיסק. אבל אי אפשר לענות אמן או לומר 13 מידות כי זה לא נקרא תפילה במניין.

הבדלה מרחוק * האם יש ערך להוציא ידי חובה בהבדלה זוג קשישים שלא יכול לצאת מהבית – באמצעות הטלפון?הרב אליהו: זה לא מועיל. את ההקדמה של הפסוקים אפשר, אבל בשביל הברכות הם חייבים שיהיה להם נר בשמים ויין ולחזור מילה במילה עם מי שמקריא להם. אם אין להם נר ובשמים אז הם יכולים להבדיל רק על היין ולברך "המבדיל", אבל חובה שזה יהיה מילה במילה.

סיוע לחייל * האם אפשר לסייע לחייל צה"ל מכספי מעשר? הרב אליהו: בוודאי. לא רק לחייל אלא לכל אדם שצריך עזרה זה מצווה. ובמיוחד לחייל שמוסר את נפשו למען עם ישראל.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם