שו"ת SMS - פרשת דברים Featured

sms790

הרב שמואל אליהו

נפילה באינטרנט * לצערי נפלתי באינטרנט. לאן לפנות? הרבאבינר: למיזם "מתחברים מחדש" באתר או בטלפון 02-654-2214, בימים א–ה, 22:00–22:30. יש גם חוברת קטנה נפלאה.

 

ביזוי חיילים * כיצד להתייחס לנערים שקראו לחיילים נאצים? האם יצאו מכלל ישראל? הרבאבינר: הם מבולבלים.

 

אהבת אישה * ספר ראשית חכמה כותב שמי שלא טעם אהבת אישה לא יכול לטעום אהבת ד'. אם אני רווק, לא אגיע לאהבת ד'? הרב אבינר: ודאי תגיע, והיא תתגדל אחרי החתונה.

 

חילוק שבע ברכות כדי לכבד גדול בישראל * אם יש במשפחה מנהג שלא לחלק את שבע הברכות אלא אחד אומר את כולן, האם לחלקן כדי לכבד גדול בישראל המגיע לחתונה? הרבאבינר: ודאי! כבוד התורה (ואכן האדמו"ר אמרי סופר מערלוי התאונן כמה פעמים על שבחופת בנו אב"ד ערלוי ביתר הזמין את הגרש"ז אוירבך, שהיה עימו בקשרי ידידות, והיות שבמדינת אונגרין היה המנהג שלא חילקו את שבע הברכות לא נשאר שום כיבוד לגאון הנ"ל. אומנם אחר כך התחרט הרבה שלא נתן אל ליבו כי בשביל כבוד התורה וגברא רבא דכוותיה ראוי היה לצאת מגדרו ולתת לו כיבוד כראוי לו. במחיצת זקני עמ' רנט–רס – מ"צ).

 

רוסיה וסוריה – גוג ומגוג * נכון שרוסיה וסוריה, שהן אותן אותיות, יהיו מלחמת גוג ומגוג נגד ישראל? הרבאבינר: אין לנו נביאים בימינו. ב"ב יד א.

 

זמר דתי * האם מותר לשמוע זמר דתי ששר עם נשים? הרבאבינר: אז אינו דתי לגמרי.

 

הסתרת טבילה * אני צריכה לטבול, ואיני רוצה שהאורחים בבית ידעו, המותר לי לשקר שאני הולכת למקום אחר? הרבאבינר: כן. מדין אושפיזא (יבמות סה ע"ב – מ"צ).

 

טומאת נפל * האם נפל מטמא ואסור לכוהן להיכנס לחדר שבו הוא נמצא? הרבאבינר: כן. אבל מותר אם הוא בן פחות מארבעים יום (רמב"ם, הלכות טומאת מת ב, א. משנה למלך שם – מ"צ).

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אדוריים היהודית

  מאמר מאת מרים מימון

הסימן לחוסן הלאומי

  אליהו אוזן, חקלאי ותיק

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם