שו"ת SMS לפרשת בשלח Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

 

תפילה לחולים בסין * האם להתפלל לרפואת החולים בסין? הרב אבינר: כן. "רחמיו על כל מעשיו". כמובן, יש דברים נוראים יותר, כמו למשל 30 אלף ילדים המתים מרעב בכל יום בעולם.

"הציבור שלנו" * כשמישהו שואל את הרב שאלה על הציבור שלנו, הרב תמיד עונה "הציבור שלנו הוא עם ישראל". זה רעיון יפה, אבל רבנים אחרים לא מרגישים ככה. הרב אבינר: אתה צריך לבקש מחילה מכל הרבנים, כולם מרגישים ככה! מסופר שחסיד נאמן אמר פעם לרבי מסאטמר אחר אסון נורא שבו נפטרו כמה וכמה אנשים: "ברוך השם שלא היו ביניהם אנשים משלנו". בשמוע זאת, הרבי מסאטמר נענה וקרא: "יהודי שמסתובב אצלי כבר כל כך הרבה זמן שכך ידבר?! יהודי הוא יהודי ולא משנה כלל האם הוא משלנו או לאו" (בית פשעווארסק ח"א עמ' 94 הערה א – מ"צ).

חלוקת התנ"ך * האם לחלוקת התנ"ך לפרקים יש קדושה? אמנם היא נוצרית, אך מנהג ישראל הוא תורה. הרב אבינר: אין ערך. הרבה פעמים היא טעות. מנהג הוא תורה אם כך קבעו חכמים. כאן מדובר באילוצי דפוס.

ספרי עלילות * מה ההיתר לקרוא על עלילות ומלחמות, אף שמהשולחן ערוך (או"ח שז טז) נראה שלכאורה אסור? הרב אבינר: אין למחות במי שזה עוזר לו להיחלץ מצער או עצבות או כעס. עיין ספר פסקי תשובות שם.

מצוות וצרות * פעמים רבות, דווקא באותו יום שאני עושה בו מצוות, קורים לי דברים רעים. למה? הרב אבינר: זה ניסיון. אשריך. חזק ואמץ.

לימוד פילוסופיה * האם למי שמלמד בישיבה מותר ללמוד פילוסופיה, כי אולי ישאלו אותו שאלות ויצטרך להשיב עליהן? הרב אבינר: אין צורך. "הווי שקוד ללמוד תורה" – ומתוך כך "דע מה שתשיב לאפיקורוס".

ברכה על הפלה * אם הייתה לי הפלה, האם לברך דיין האמת? הרב אבינר: כן. זו בשורה רעה. ה' יברך אותך בהיריון הבא.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם