שו"ת SMS לפרשת וישלח Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

שיחה עם אישה * בשיחההכרחיתעם אישה, עדיף מסרון או שיחה ישירה? הרב אבינר: מסרון.

התאבדויות בצה"ל * נחשפנו למידע מחריד: רבע מחללי צה"ל – בגלל התאבדויות. זה נורא! הרב אבינר: בדברים סטטיסטיים תמיד יש לראות את התמונה בכללותה. זה לא קרה להם בגלל צה"ל, אלא הם באו לצה"ל עם בעיות אלה. יתר על כן, בזכות צה"ל שנותן משמעות לחיים, יש הרבה פחות מתאבדים. בשנת תשע"ה התאבדו 19 חיילים. בדוק כמה התאבדו מחוץ לצה"ל.

נוער גבעות * בחור בן 18 צריך למסור את כוחותיו למען הכלל, להתגייס או ללמוד בישיבה. כיצד להתייחס לבן שלנו שבחר ללכת לגבעות – כמוסר כוחותיו לכלל או כמשתמט מחובת הכלל? הרב אבינר: מוסר נפשו אך לא בדרך המיטבית.

הווי מעורב בצבא * בצבא יש ערבי הווי מעורבים, ואמרו לי שאני חייב ללכת כי יש להם ערך של גיבוש. מה לעשות? הרב אבינר: ודאי לא ללכת. זה גיבוש עם היצר הרע. במקום זה למד מסילת ישרים, זה מגבש יותר.

מזון לא בריא * האם חברות ישראליות שמייצרות מזון לא בריא כגון משקאות ממותקים או חטיפים נוהגות כשורה מבחינה הלכתית? הרב אבינר: לא. רמב"ם הלכות דעות פרק ד'.

ריבת אתרוגים ללידה * נכון שריבת אתרוגים מועילה ללידה קלה? הרב אבינר: אין לזה מקור קדום.

 

הרב שמואל אליהו

אילת וארץ ישראל * האם אילת מוגדרת בתוך הארץ? הרב אליהו: לדעת הרב מרדכי אליהו אילת היא בגבול עולי מצרים והיא חלק מהארץ.

מלאכה ונרות חנוכה * מותר לנשים לעשות מלאכה בחנוכה בזמן שהנרות דולקים - ואם לא, האם האיסור חל גם על גברים? הרב אליהו: נשים נהגו לא לעשות מלאכה בחצי השעה הראשונה לאחר הדלקת נרות.גברים יכולים לעשות - אבל הרב אליהו היה נוהג בחצי השעה ראשונה לעסוק בענייני חנוכה, לשיר או לספר סיפור או ללמד הלכה.

הדלקת נרות בשני בתים * אם יש לי שני בתים, ואני רוצה להדליק נר חנוכה בשניהם - צריך גם לברך בכל אחד מהם? הרב אליהו: תדליק בברכה במקום שבו אתה ישן או אוכל, ובבית השני תדליק בלי ברכה.

השדר שבנזם * מה דעת הרב על נזם? הרב אליהו: אין בזה בעיה הלכתית, אבל יש בזה שדר, כמו כל פריט לבוש. ותלוי מאוד מה גודל הנזם, ומה הגיל של הבת ומה מקובל באזור שבו היא נמצאת. בהרבה מקומות השדר של נזם הוא קצת "פריקי" וזה ממש לא חינוכי לילדים.

הכנסת הציצית * למה ספרדים צריכים להכניס את הציציות לתוך המכנסיים? זה חובה? הרב אליהו: לפי האר"י הקדוש עיקר הראייה הוא במחשבה; לראייה בעיניים מתרגלים והוא לא מזכירה כלום. אבל אדם שמעורר את מחשבתו על משמעות הציצית יזכור אותה תמיד

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם