שו"ת SMS לפרשת תולדות Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

צו ראשון * האם מותר לי להיבדק על ידי רופאה בצו הראשון? הרב אבינר: פנה לקו לחיילים של הרבנות הצבאית 052-294-4414. * האם מותר בצו ראשון לעשות ריאיון עם חיילת כאשר הדלת סגורה? הרב אבינר: פנה לקו לחיילים של הרבנות הצבאית 052-294-4414.

מורֶה להתעמלות לילדות * אני יכול להיות מורה להתעמלות לילדות כיתה ג'? הרב אבינר: ודאי שלא. עיין ביה"ל ריש סי' עה.

חקירת ראש הממשלה * רבנים הביעו מחאה על דרך חקירתו של ראש הממשלה. מה עוד עליהם לעשות, לקרוא להפגנה? הרב אבינר: אני לא אומר לרבנים מה לעשות, אלא עושה מה שהם אומרים לי לעשות. לכן גם אני מוחה על השתלטות התקשורת על הנושא.

צניעות בצבא * אני עומד לקבל תפקיד קצין במשרד שבו יש גם חיילות. מה אוכל ללמוד תדיר כדי לשמור על עצמי? הרב אבינר: מסילת ישרים יא, על צניעות.

קפנדריא דרך ירושלים * האם לנוסע מעיר לעיר מותר לעבור דרך ירושלים אן שיש איסור "קפנדריא" (קיצור דרך)? הרב אבינר: לא מצאנו איסור בזה (והרב אלחנן פרינץ, מח"ס שו"ת אבני דרך, כתב לי: "אין בעיה". ותלמיד חכם חשוב השיב לי: "אשרינו שהוא כה רגיש לקדושת ירושלים ת"ו" – מ"צ).

חרדי או ציוני * מה עדיף להיות, חרדי או ציוני? הרב אבינר: שניהם יחד. חרדי הוא אדם שמקפיד על קלה כחמורה ומקדיש את זמנו הפנוי ללימוד תורה. אם כן, כל אחד חייב להיות חרדי. ציוני, הוא אדם שמקיים מצוות יישוב הארץ, לעלות לארץ, ליישב את הארץ ולקיים מדינה על ידי צבא בארץ. אם כן, כל אדם חייב להיות ציוני.

ילד מוחרם * בבית הספר יסודי החרמנו ילד וגרמנו לו צער ונזק. כיצד אפשר לתקן? הרב אבינר: א. לבקש סליחה. ב. למצוא דרכים לעזור לו עתה בחיים.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם