שו"ת SMS לפרשת ניצבים Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

נוער בעת פיגוע * מה תפקיד הנוער לאחר פיגוע לא עלינו? הרב אבינר: להוסיף עוז וגבורה. 

אתחלתא דגאולה ופינוי בתים * איך ייתכן שזו אתחלתא דגאולה אם מפנים יהודים מבתיהם? הרב אבינר: א. עכשיו זה לא אתחלתא דגאולה אלא כבר גאולה, אבל לא גאולה שלמה. ב. לא כתוב בשום מקום שבאתחלתא לא יפנו בתים וגם לא בגאולה, רק בגאולה השלמה לא יפנו. ג. הגדרת חז"ל של אתחלתא דגאולה היא מלחמה (מגילה יז ב), כלומר מלחמות הגנה של עם ישראל, ב"ה.

שועלים הילכו בו * דווח שראו שועלים בשערי חולדה ליד הר הבית. מה זה אומר לנו? קשור לנבואה "שועלים הילכו בו"? הרב אבינר: כלום.

זכר לחורבן בצבע אחר * האם אפשר לצאת ידי חובת זכר לחורבן על ידי צביעת הקיר בצבע של חורבן? הרב אבינר: לא מצאנו שיש צבע כזה, אלא יש לגרד את הקיר מהצבע אמה על אמה, 48 ס"מ על 48 ס"מ. שאלה: ואם זה מכוער? הרב אבינר: זו המטרה. 

תמונות לא צנועות מהשואה * ביקרנו ביד ושם והועלתה שאלה מוסרית – האם לצורך שמירה על זיכרון גודל הרשעה והאכזריות יש להציג תמונות שבהן נראים האנשים במצבים קשים מבחינה נפשית וגופנית ובלי לבוש? הרב אבינר: ודאי שאסור. גם לא צנוע, גם מעליב. אם זו הייתה אימא שלך היית מסכים שתוצג תמונה שלה עירומה בפני הכול?! 

אם מתעללת * אם אני רואה שכנה שמתעללת כל הזמן בילדה, מענישה בצורה אכזרית, מה לעשות? הרב אבינר: לדווח לרווחה.

שיטת תדרים* לפני כמה שבועות הרב כתב על שיטת התדרים שאין לה ערך מדעי. מה מובן הדברים? הרב אבינר: שכרגע ערכה לא הוכח באופן מדעי, וכן עצם מציאותם של אותם תדרים ואנרגיות טרם הוכחה. כל ההצלחות הן "פלצבו". המחקרים השונים שוללים את כל השיטות של ריפוי באנרגיה וטוענים שהן סוג של מנטליות מאגית.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם