שו"ת SMS לפרשת כי תצא Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

תופעת נטיות הפוכות * למה יש תופעה רחבה כל כך של נטיות הפוכות בדורנו? הרב אבינר: אין יותר מאשר בדורות קודמים. אלא שאז ידעו שזה יצר הרע, עכשיו טוענים שזה טוב ויפה. ה' ירחם.

מאבק על שבת * האם הוצאות כסף בעבור מאבק על השבת בעירנו הן בכלל "הוצאות שבת" שחוזרות? הרב אבינר: לא, כי זה לא ישיר.

להיטיב * אם העיקר הוא להיטיב, למה "חייך קודמים לחיי חברך"? הרב אבינר: יש להיטיב לפי היכולת.

ריפוי בתדרים * כיצד להתייחס לשיטת אימון אישי המבוססת על "תדר" אישי של כל אדם ואבחונו בעזרת ריחות? הרב אבינר: אין לזה שום ערך מדעי.

עיתוני נשים דתיות * בזמן האחרון מתרבים עיתוני נשים דתיות, הבעיה היא שיש בהם גם תמונות לא צנועות של נשים, ואני חוששת שזה ייפול בידי בעלי ובניי. מה לעשות? הרב אבינר: אכן בעיה. וגם על תמונות צנועות של נשים אין לגברים להסתכל ובמיוחד אם הן יפות. לכן יש שתי אפשרויות: א. להכניס הביתה ולשמור ספון אצלך. ב. לא להכניס כלל, ואין זה הפסד, כי בסך הכול זה עיתון עם מעט תוכן, ועדיף לקרוא ספרי קודש.

תורה * התורה היא אמצעי או מטרה? הרב אבינר: מטרה. מטרת הבריאה. רש"י בראשית א א.

חיים ארוכים * סליחה על השאלה המוזרה. מה אני יכול לעשות כדי לחיות חיים ארוכים, מלבד קיום מצוות? הרב אבינר: אין תשובה נקודתית אלא סטטיסטית: מזון בריא, כלומר פירות, ירקות, לא מלח, לא סוכר, לא שומן, ופעילות פיזית בעבודה או יזומה. עיין רמב"ם הלכות דעות פרק ד.

 

הרב שמואל אליהו

טבעת לגבר * האם יש בטבעת נישואין שגברים עונדים בעיה משום "לא ילבש"? הרב אליהו: זה לא כלי אישה כי הרבה גברים עונדים טבעות נישואין. וכך היה גם בזמן הגמרא.

כלב נגד פחד * מה דעת הרב בנוגע לגידול כלב שלא לצורך שמירה, אלא בגלל ילדה שמפחדת להיות לבד בבית? הרב אליהו: אם הוא לא מבהיל אנשים אחרים, מותר.

חטאים ואמונה * איך יכול להיות שאדם מתפלל לה' שלא יחטא ובכל זאת הוא חוטא, ועוד פעם הוא מתפלל, יותר חזק, ושוב חוטא וכו', והוא חוטא בלי שהוא עושה כלום אלא לבד, וכל הזמן הוא לא רוצה את זה וזה עדיין קורה. איך אפשר להאמין ככה בה'? הרב אליהו: התפילה לא מועילה לקחת לאדם את חופש הבחירה שלו.ואם יש חופש בחירה ואדם התפלל הוא יכול לעמוד ביצרו.ואם הוא חוטא – זה לא קרה לו. אלא הוא חטא.תזכור שאדם לא חוטא מאליו. בשביל לחטוא אדם צריך לעשות מעשה.

ספק בכשרות * אם מגישים אוכל ואני לא יודעת מה הכשרות, מה לעשות? הרב אליהו: להיות יצירתית (כואבת לי הבטן, אני צמחונית, אכלתי הרגע, אני בדיאטה וכדומה).

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם