שו"ת SMS לפרשת עקב Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

 

ניתוק ממכשירים * מותר לנתק אדם ממכשירים?הרב אבינר: סליחה. אי אפשר לענות על לא תרצח במסרון.

תמונות רבנים * האם זה בסדר לשים תמונות של רבנים על הדוא"ל?הרב אבינר: כן, אם זה דרך כבוד ויראה. והיו עיניך רואות את מוריך.

תלמיד בעייתי * האם לסלק מהכיתה תלמיד בעייתי? הרב אבינר: ודאי שלא. יש לקרבו באהבה אלא אם כן אינך מצליח למנוע ממנו לקלקל אחרים.

תחיית המתים * האם מחכים בכל יום לתחיית המתים? הרב אבינר: לא. לביאת המשיח מחכים בכל יום, אך על תחיית המתים זה לא נאמר. עיין בשלושה עשר עיקרי אמונה לרמב"ם שאלו עיקרים נפרדים.

חינוך הדור * איפה אוכל לקרוא על חינוך הדור שמצד אחד מאוד צמא לד' ומצד שני יש לו התנגדויות רבות למצוות? הרב אבינר: מרן הרב קוק, ספר אדר היקר וספר עקבי הצאן.

הרב שמואל אליהו

צניעות בלימודים * האם בעייתי ללמוד באוניברסיטה או במכללה אם בנים לומדים איתי בכיתה (במקרה שאי אפשר ללמוד את המקצוע בשלוחה דתית או במקום דתי)? הרב אליהו: שאלה טובה; אם אין דרך אחרת ללמוד את המקצוע שאת רוצה – אפשר, אבל שימי לעצמך גבולות ברורים.

דין פוקר * האם מותר לשחק פוקר (בלי כסף אמיתי)? הרב אליהו: "הרחק מן הכיעור ומן הדומה לו".

לימוד לפני קידוש * האם אפשר להתעכב אחרי תפילת ערבית של שבת כדי ללמוד תורה, או שעדיף לקדש כמה שיותר קרוב לכניסת שבת? הרב אליהו: כדאי להגיע הביתה, כי המלאכים מלווים, ובבית מחכים ואולי רעבים. אבל אם קובעים בציבור ויהיה לימוד תורה של רבים – מצווה גדולה. ברוכים תהיו.

פירות בחו"ל * האם מותר לאכול ירקות ופירות בחוץ לארץ? הרב אליהו: צריך לוודא שהם מחו"ל, ולכן אינם צריכים תרומות ומעשרות, ואז מותר.

שחייה מעורבת במעיינות * עד איזה גיל אני יכול לקחת את הילדים שלי (בן ובת) למעיינות? הם נכנסים בבגדים מלאים. הרב אליהו: בילדים שלך עד גיל 9.

מעשרות * האם מותר לי להשתמש בכספי המעשרות שלי למימון קורס עזרה ראשונה לעצמי (כדי שאוכל להציל חיים במקרה הצורך)? הרב אליהו: מצווה.

תכשיטים בחופה * נהוג להסיר תכשיטי זהב לפני החופה. יש עניין להסיר את גם תכשיטים זולים, או שמספיק להסיר רק את התכשיטים מזהב טהור? הרב אליהו: מנהג הרב אליהו לא היה להוריד תכשיטי זהב.

המוציא בלי גלוטן * האם הרב שמע על לחם בלי גלוטן מקמח חיטה שהוציאו ממנו את הגלוטן אם ברכתו עדיין המוציא? הרב אליהו: ברכתו נשארת המוציא.

סרט כשר * מותר ללכת לסינמה סיטי לראות סרט כשר? הרב אליהו: צריך לדעת שבסינמה סיטי רואים בדרך כלל סרטים של פריצות, ניאוף וסטיות. עורכי הסרטים הטובים הם אנשים שבעצמם ניצלו פריצות של שחקנית שנפלה לידם כמו חיית טרף. אני לא הייתי קונה מהם מים נקיים, וודאי לא הייתי מוסר את הראש שלי ואת התודעה שלי לידיים שלהם. מי יודע אילו מסרים שליליים הם מעבירים בסרט. אני אפילו לא הייתי יושב על הכיסאות האלה. ממש מה שנאמר בתהלים: "ובמושב לצים לא ישב".

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם