שו"ת SMS לפרשת פינחס Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

 

סאטמר * איך אני יכול לדעת שאנו צודקים ולא חסידי סאטמר? הרב אבינר: יש דברים שאנו צודקים כפי שרואות עינינו: בניין הארץ, שיבת ציון, הקמת המדינה, מלחמות ישראל. ויש דברים שהם צודקים, כפי שרואות עינינו: קיום מצוות קלה כחמורה, והקדשת כל רגע פנוי ללימוד תורה.

הר הבית * למה יש רבנים שמביעים ביקורת על העולים להר הבית? זה גורם לחילול השם! הרב אבינר: עיין ברמב"ם הלכות יסודי התורה פרק ה, וראה מי עושה חילול השם, - האם העולים להר הבית או הרבנים שמזכירים את ההלכה לעם ישראל. 

מכינה קדם-צבאית לבנות * מכינה קדם-צבאית לבנות דתיות, שלומדים שם גם את מרן הרב קוק, האם זה נקרא נבל ברשות התורה? הרב אבינר: לא. אין זה ברשות התורה. הרי הרבנות הראשית אסרה וכן כל גדולי ישראל. 

ברכה של טרנסג'נדר * האם טרנסג'נדר צריך לברך שלא עשני אישה או שעשני כרצונו? הרב אבינר: "ובוצע ברך ניאץ ה'" (תהלים י ג). ועיין שו"ע או"ח קצו א. ומנאץ את השם בברכתו על זה (מ"ב שם ג).

כבוד הנשים * מה להשיב לאנשים הטוענים שהיהדות מזלזלת בנשים? הרב אבינר: תלוי אם רוצים לשמוע או לא. אם רוצים לשמוע, לספר על שרה רבקה רחל ולאה. 

מילות ההיגיון * מותר לקרוא את הספר "מילות ההיגיון" של הרמב"ם בשירותים? הרב אבינר: כן. זה ענייני היגיון ולא ענייני קודש.

תאונה בגלל סלולרי * מי שהתעסק בסלולרי בזמן נהיגה גרם לתאונה וניצל בנס, צריך לברך הגומל? הרב אבינר: מכיוון שהוא אשם בכך, זו מחלוקת, ויאמר בלי ברכה (ע' שו"ת אבני דרך להג"ר אלחנן פרינץ ח"ח סי' קעו – מ"צ).

שניים מקרא * למה צריך שניים מקרא ואחד תרגום? הרב אבינר: לימוד תורה עם פירוש שהוא מסיני.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם