שו"ת SMS לפרשת במדבר Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

 

 

השם "שבות" לבת * הרב ענה למי שרוצה לקרוא לבתו שבות שהמובן הוא שבי. אבל מה עם בת שכבר נקראת שבות? הרב אבינר: אין בעיה, כי הוריה בוודאי לא קראו אותה כך במובן של שבי, אלא במובן של שיבה.

 

תרגיל צבאי בחו"ל * מותר לי כחייל להשתתף בתרגיל בחו"ל? הרב אבינר: בוודאי, הכרח של מצווה. אך שאלות צבאיות יש לשאול את הרב הצבאי או לפנות לקו לחיילים של הרבנות הצבאית: 052-9289953. 052-9414414.

 

בית תמחוי * הרב מכיר בית תמחוי שאליו אני יכול לתרום כספי צדקה? הרב אבינר: יש הרבה, למשל יד טובה. 052-2560030.

 

שירת נשים וערבית * ניגשתי להיות שליח ציבור לערבית ובדיוק התחיל "סיבוב שערים" שכולל שירת בנות. מה לעשות? הרב אבינר: לחכות חמש דקות. אגב, זה לא מורא מקדש שנשים ישירו לכבודו. גם בחתונות, יש שבנות שרות עם הכלה, אז יש להתפלל ערבית במקום מרוחק שלא שומעים אותן.

 

מספר 7 * האם יש להיזהר לא לסמן קו חוצה באמצע המספר 7, כי נראה כצלב? הרב אבינר: יש שנמנעים, אבל באופן פשוט מותר, מכיוון שאין זה צלב לעבודה זרה אלא סמל המספר (עי' שו"ע יו"ד קמא א הגה. אמנם האדמו"ר אמרי סופר מערלוי הזהיר על זה, ואמר שכך נהגו אמוני ישראל בחו"ל. הליכות והנהגות אמרי סופר ח"א עמ' קצו – מ"צ).

 

הספר "דת הציונות" * כיצד להתייחס לספר "דת הציונות"? הרב אבינר: א. לא קראתי. ב. גדולי ישראל אמרו שיש בו דברי ביזוי כלפי גדולי ישראל. ג. עדיף שתקרא חומש רש"י (אני כן קראתי והוא מלא ביזיונות ודברים לא אמינים – מ"צ).

 

קללת שוטר * מותר לקלל יס"מניק ימ"ש שמפנה יהודים? הרב אבינר: א. אסור לומר על שום יהודי ימ"ש ואסור לקלל שום יהודי (עיטורי תורה – דברים כה ו בשם האבני נזר. מס"י [מא-ד1]סוף פרק יט). ב. אם תקלל אותו, הקללה תחזור עליך. היזהר (עי' בספר חובות הלבבות, שער הזכירה ז – מ"צ).

 

 

 


 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם