שו"ת SMS לפרשת בחוקותי Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

 

ביטוי על עלייה להר הבית * מישהו הזכיר עלייה להר הבית. אמרתי: ד' ירחם. אז מישהו אמר לי שאין לי להתבטא כך, רק לרבנים מותר. זה נכון? הרב אבינר: ברור שלא אמרת בשם עצמך אלא בשם הרבנים.

ציור * ב"ה יש לי כישרון ציור. כיצד אוכל להשתמש בו לעבודת ד'? הרב אבינר: לצייר דברים שמעוררים רגשות טובים.

המלחמה בטרור * כיצד אפשר לומר שמדינת ישראל היא אתחלתא דגאולה אם עדיין יש בה טרור? הרב אבינר: ב"ה היא לא אתחלתא אלא כבר הלאה מזה, אך לצערנו בכל מדינה בעולם יש רצח. עיין בוויקיפדיה List of Countries by Intentional Homicide Rate – מספר נרצחים למאה אלף תושבים לשנה: אמריקות: 16.3. אפריקה: 12.5. אירופה: 3. אוקיאניה: 3. אסיה: 2.9. ממוצע עולמי: 6.2. מדינת ישראל: 1.36. ברוך ד' אשר מצילנו.

מצוות הצבא * שמעתי מחרדי שבימי המלכים גויסו לצבא רק בעלי הפרעת קשב וריכוז ושאר הפרעות התנהגות שלא יכלו ללמוד בישיבה, ולא מי שיכול ללמוד תורה. הרב אבינר: המצאה. אין לזה מקור בהלכות מלחמה לרמב"ם.

ברכת האורח בצבא * האם לברך ברכת האורח בברכת המזון בצבא? הרב אבינר: לא. אינך אורח אלא בן בית.

נישואי בוסר * אני לומדת בכיתה י"ב, וחברות רבות מדברות על נישואים, ואני נחרצת נגד. אני צודקת? הרב אבינר: ודאי. רוב נישואי הבוסר עולים על שרטון. צריך להיות מוכנים נפשית. מלבד זאת זוגיות+אימהות+לימודים+עבודה זו מעמסה כבדה מאוד.

שקף עם טעמי המקרא * האם מותר להניח על ספרי תורה יריעת ניילון שקופה עם טעמי המקרא? הרב אבינר: לא לכתחילה (קב ונקי לגרי"ש אלישיב ב מג. שו"ת במראה הבזק ג יג, מ"צ).

 

הרב שמואל אליהו

 

ריקוד בספירת העומר * האם מותר לרקוד בסיום מסכת בספירת העומר? הרב אליהו: כן.

הומור * האם ראוי לספר בדיחות שחורות? הרב אליהו: ציניות אינה תכונה חיובית, אלא אם כן אתה משתמש בה כדי להוציא אדם מדיכאון. כמו הסיפור המפורסם על תרנגול ההודו.

גדי בחלב אימו * כמה זמן צריך תינוק בן שנה לשמור בין בשר לחלב? הרב אליהו: לא לאכול בארוחה אחת.

גאולה * מה אפשר לעשות כדי לקדם את הגאולה השלמה: מקדש, נבואה, מלכות וכו', נוסף על תיקון המידות, לימוד על המקדש וסיבובי שערים? הרב אליהו: להעמיק את האמונה ואת השמחה, את האחדות ואת התפילה בכוונה. אלה הדברים מועילים בוודאי.

חתונה נפרדת * האם לערוך חתונה בישיבה נפרדת או מעורבת?מצד אחד ישיבה נפרדת תגרום למצב שהגברים יגיעו לאזור הנשים וישבואיתן סביב השולחן, ובעקבות כך יוכלו לראות את ריקודיהן.מצד שני עלינו בכל זאת להשתדל בדבר.דבר נוסף, עלתה הצעה לערוך את החתונה בישיבה משולשת, כך שנוכל לכבד אתהאורחים שמקפידים על ישיבה בנפרד. הרב אליהו: אני ממליץ לעשות חתונה נפרדת, ואין זו אחריותכם אם אחרים עוברים את המחיצה. אם מורכב, הרעיון לעשות שלושה חלקים גם טוב. בניין עדי עד בע"ה.

 

 

לקרב את הרפורמים

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם