שו"ת SMS לפרשת מצורע Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

 

ניפוי קמח * האם נכון שכבר אין צורך לנפות קמח? הרב אבינר: לא שמענו שכך פסקו גדולי הפוסקים. למעשה, אפשר להקל רק בסוג קמח, שראינו כמה פעמים שהכול נקי, ויש לוודא מזמן לזמן.

מחיקת תמונת הרב קוק * על קיר הסניף יש תמונה של מרן הרב קוק, ואנו מסיידים. מותר למחוק את התמונה? יש בזה ביזיון? הרב אבינר: מותר. אין בזה ביזיון.

רגישות * מדוע אשתי רגישה לכל מילה שאני אומר ולה מותר לומר הכול? הרב אבינר: אנשים שונים הם, וצריך להרבות אהבה ואחווה ושלום ורעות. אך זה נושא מורכב מדי בשביל מסרון.

שהחיינו על מכונת גילוח * יש לברך שהחיינו על מכונת גילוח חדשה? הרב אבינר: לא, כי כמעט כל הפוסקים אוסרים שימוש במכונת גילוח (שו"ת מנחת יצחק ד קיג. שו"ת שבט הלוי יו"ד קה - מ"צ).

שירים בהלוויה * יש אופנה חדשה לשיר שירי קודש – ולפעמים חול – בהלוויה. יש לזה מקום? הרב אבינר: א. באופן כללי אין לשנות מנהגי הלוויה. ב. פעם היו מקוננים וגם בעזרת כלי שיר, כדי להגביר את הצער. עתה זה לשם חוויה, ולא שייך.

גיור רפורמי * האם גוי שהתגייר גיור רפורמי יכול עדיין לשמש גוי של שבת? הרב אבינר: בוודאי (עי' שו"ת אגרות משה יו"ד א קס. בקלב. ג עז אות ב - מ"צ).

טבילה לסנדק * כמה טבילות חייב סנדק לטבול? הרב אבינר: לא חייב כלל. אם הוא רוצה להדר, אז כפי משאת נפשו.

חקירות * ראיתי שרבי נחמן מתנגד לחקירות. כך נפסק? הרב אבינר: כי הוא בעד חיזוק התמימות והוא צודק, לכן חקירות המחלישות את התמימות אסורות, ואם הן מחזקות את התמימות הן טובות.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם