שו"ת SMS לפרשת ויקרא Featured

sms790

 

הרב שלמה אבינר

גלידה כמשלוח מנות * גלידה בגביע נחשבת שתי מנות לגבי משלוח מנות? הרב אבינר: לא, כי על פי רוב הגביע בטל לגלידה. וכן קרמבו היושב על ביסקוויט (עיין "שיר הקרמבו" לר' אהרן רזאל – מ"צ).

יהודי שמפריע בתפילה * יש אצלנו בבית הכנסת יהודי חולה שמפריע במהלך התפילה והשיעורים, וכולם החליטו להכיל אותו. יש עצה? הרב אבינר: אשריהם ישראל שהם רחמנים בני רחמנים. להתעלם מהפרעותיו ולהתייחס אליו באהבה.

ביזוי גדולי ישראל האוסרים עלייה להר הבית * אני נחרד כאשר אני שומע חבריי בישיבה תיכונית שעולים להר הבית אומרים דברים נוראים על גדולי ישראל שאוסרים לעלות. האם למחות וכיצד? הרב אבינר: להתעלם, אם אינם מקשיבים.

שיר הכבוד * בבית הכנסת שלנו מפטפטים או הולכים הביתה בזמן אמירת שיר הכבוד כשארון הקודש פתוח. האם כדאי לבטל? הרב אבינר: כדאי, אך הכי טוב לעשות תשובה. הרי מדובר באנשים דתיים.

"מחדד ירקות" * מותר להשתמש בשבת ב"מחדד" לירקות כגון גזר או מלפפון, שדומה למחדד עפרונות ויוצר ספירלות של הירק לקישוט? הרב אבינר: לא. בונה.

הסכם שכירות * בהסכם שכירות שרשום בו לא לעשות שינויים בדירה ואם ייעשו שינויים הדייר יתחייב לתקן, האם מותר לעשות שינויים לכתחילה ואחר כך לתקן? הרב אבינר: מותר לעשות שינויים קטנים ונורמליים הנצרכים לחיים.

הפסקת דרשת חתן * למה יש מקומות שמפסיקים את דרשת החתן או חתן בר המצווה? הרב אבינר: שמעתי בשם האדמו"ר מהר"א מבעלזא שהוא על פי הגמרא בברכות (נז א) שהרואה עצמו מתפלל בחלום, זהו סימן טוב, אולם אם רואה בחלום שגמר תפלתו, אין זה סימן טוב. ואני הדל סובר שיש לאפשר לו לגמור, כי זה כעין ביזיון לדברי התורה (וכן מובא במעשי חושב עמ' פח-פט – מ"צ).

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם