שו"ת SMS לפרשת בא Featured

sms790

 

 

 

נטיות הפוכות לפי הציונות הדתית * איש פוליטי דתי אמר שיש דעות שונות בציונות הדתית כיצד להתייחס לנישואין של גבר עם גבר ויש לכבד את כולן. האומנם? הרב אבינר: "הציונות הדתית" אינה בגדר פוסק הלכה. מי שפוסק הלכה הוא התורה ופוסקי הלכה תלמידיה הנאמנים. ואם מישהו בציונות הדתית טוען כן, אז בכך אינו דתי.

ילדים מתבגרים * יש לנו ילדים מתבגרים ואנו נתקלים בקשיים בחינוכם. היש מוקד שבו אפשר לקבל ייעוץ? הרב אבינר: "לב אבות". 02-9973232. מופיע גם באינטרנט.

איפה כתוב שסמארטפון אסור * מאיזה פסוק לומדים שאסור להסתכל בדברים לא צנועים בסמארטפון? הרב אבינר: א. ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם. רבנו יונה (שערי תשובה ג סד – מ"צ). ב. ונשמרת מכל דבר רע. תוס' (ע"ז כ ב ד"ה שלא יהרהר -מ"צ). ואישה גם כן? הרב אבינר: ודאי. ולא תתורו. שבט הלוי (שו"ת שבה"ל ה קצז - מ"צ).

השם תום * האם מותר לתת לתינוק את השם תום, כי אלו אותיות מות? הרב אבינר: כן. אין שום בעיה. כמו שמותר השם יצחק אף שאלו אותיות קץ-חי. 

"שומר עמו ישראל לעד" בשבת * מה הדין אם טעה וסיים בליל שבת השכיבנו ב"שומר עמו ישראל לעד"? הרב אבינר: יצא (מ"ב רסז סק"ט-מ"צ). הסיבה שלא אומרים מלכתחילה היא שהשבת עצמה שומרת (שם סק"ז - מ"צ). 

להקה במקום מעשר * האם להקת חתונה מקצועית שמנגנת בהתנדבות לזוג עני יכולה להחשיב זאת כמעשר? הרב אבינר: לא. מעשר זה לעניים, והגדרת עני היא מי שחסר דבר חיוני, ולהקה מקצועית אינה חיונית לחתונה. ראיתי חתונות שמחות מאוד עם טייפ (כך היה בחתונה של הרב - מ"צ).

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם