שו"ת SMS לפרשת נח Featured

sms790

 

עם נבחר * איך אנו יודעים שאנו עם נבחר? גם עם אחר יכול לטעון כך! הרב אבינר: רוב העולם ספג מתורתנו.

מסיבת גיוס לבת * חברה שלי מתגייסת ועושה מסיבה. להשתתף? אם לא אבוא, היא תיפגע. הרב אבינר: ודאי שלא ללכת. לצערנו יש חוטאים, אך אין לעשות על זה מסיבה. ואם תלכי, ריבונו של עולם הוא שייפגע.

לימוד עם ארוסתו * מה מומלץ לארוס ללמוד עם ארוסתו? הרב אבינר: מסילת ישרים, כל אחד לחוד.

תחרות עסקית * אני מנקה בניין וראיתי שמישהו תלה פתק שהוא מעונין לנקות. מותר לי להוריד אותו? הרב אבינר: לא. השוק חופשי.

מכונת גילוח * אני מחפש מכונת גילוח כשרה. איפה יש? הרב אבינר: ועדת רבנים לכשרות מכונות גילוח 03-6169070.

נרות שבת שכבו * אם נרות השבת כבו אחרי שהדלקתי, יש בזה סימן רע? הרב אבינר: ודאי שלא. סקי תשובות סי' רסג הערה 33 והערה 176.

דברי תורה של נשים בארוחה * אם שלוש נשים שאוכלות ולא אומרות דברי תורה, זה נחשב כאילו אכלו מזבחי מתים (פרקי אבות ג ג)? הרב אבינר: לא שייך להן.

אכילה במלון * האם אני יכול להיכנס לחדר אוכל של מלון בלי לשלם אחרי שהסתיימה הארוחה וכמויות גדולות של מזון עומדות להיזרק?הרב אבינר: שאל ישירות במלון.

סרטונים של הר הבית * האם מותר לראות סרטונים מהר הבית שצולמו בידי אנשים שעלו באיסור?הרב אבינר: ודאי שלא.

בגדים צנועים * יש הרבה הלכות צניעות לבגדי נשים ואני הולכת לאיבוד... הרב אבינר: יש רק שלוש. א. בגד שמכסה את כל הגוף מלבד ראש, ידיים וכף הרגל. ואישה נשואה כיסוי שיער. ב. בגד רחב לא צמוד. ג. בגד בצורה ובצבע שלא מושכים את העין (עיין ספרו של הרב אבינר "גן נעול" בפרק צניעות הלבוש - מ"צ).

ריצה לאישה * האם אישה יכולה לצאת לריצה בחוץ? הרב אליהו: בלבוש צנוע כמובן ולא ברחוב ראשי.

כוהנים בקברי צדיקים * נכון שהרב מרדכי אליהו התיר לכוהנים להיכנס לקברי צדיקים שאין לידם קברים אחרים? הרב אליהו: רק לקבר רחל ולמערת המכפלה מכיוון שיש חלל שמפסיק בין האולם לקבר.

סגולה לזיווג * שמעתי על סגולה לזיווג של לקיחת חתיכה מהכוס שחתן שובר מתחת החופה. הרסיס מזכיר בשמיים שמתאבלים על ירושלים. אבל אני חוששת, כי אומרים שלא טוב לשים דברים שבורים בבית. הרב אליהו: כשהמטרה היא לזכור את ירושלים, מותר ומצווה.

תפילה בנהיגה * אם אני צריכה לצאת לנסיעה ולא הספקתי להתפלל שחרית, האם עדיף להתפלל תוך כדי נהיגה בלי תפילת שמונה עשרה, או רק ברכות השחר ואחר כך להתפלל מנחה? הרב אליהו: מתי שאת יכולה לכוון. אם בנהיגה - בנהיגה. ואם לא אז אחר כך.

סניף נפרד * אני מדריך בסניף בני עקיבא נפרד. נכנסה אלינו קומונרית חוץ והיא רוצה להכיר את הצוות ולכן היא עושה שיחות אישיות. מה לעשות במצב הזה? הרב אליהו: שיחה עניינית אפשר. ואם אתה מרגיש שיש חשש בדבר אתה צריך להתחמק או להתנצל שאתה לא יכול. בהצלחה.

הר הבית * מה דעת הרב על עליה להר בית ה'? הרב אליהו: אי אפשר לעלות להר הבית. אני מאוד רוצה לעלות להר הבית. אין כמעט יום שאני לא חושב על כך כמה וכמה פעמים. אני לא עולה כי עם ישראל לא עולה. ועם ישראל לא עולה כי הוא לא מבין את החשיבות הענקית של הר הבית ובית המקדש. ואני חושב שאחריותנו להסביר את החשיבות של בית המקדש והר הבית לכולם. זה הרבה יותר קשה מאשר לעלות לבד ולהרגיש את הקדושה הגדולה. אני מציע לבקש סדרת שיעורים על התועלת של בית המקדש, שנבין למה אנחנו צריכים את בית המקדש. אחרי שנלמד את זה, נלמד דרכים להעביר את התוכן הזה לאחרים, גם לחילונים ולמסורתיים. נעשה תרגילים וניסיונות ונלך ללמד את זה בסניפים של בני עקיבא או אריאל או בתי ספר דתיים וחילוניים. זו תועלת אמיתית לבניין בית המקדש.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם