שו"ת SMS לפרשת בראשית Featured

sms790

 

 

 

תורת ארץ ישראל * האם נכון ש"תורת ארץ ישראל" היא לימוד גמרא עם חיבור לנסתר? הרב אבינר: זה חידוש חדש. כך לא למדו כל הדורות, ככה לא לומדים בישיבת מרכז הרב ובנותיה.

אשת רב * האם עליי לקום בפני הרבנית, אשת הרב שלי? הרב אבינר: כן. אשת "חבר" כחבר (שבועות ל, ב).

הושטת יד לגבר * אני אמורה לפגוש גוי חשוב בחו"ל, מה לעשות אם יושיט לי יד?הרב אבינר: אישה סיפרה לי שהייתה באותו מצב, ואז אמרה לו: איני מושיטה יד כי אני יהודייה דתית. אותו גוי הגיב: כל הכבוד.

מתרימת דם * מותר לי לתרום דם כשהמתרימה היא אישה?הרב אבינר: כן. כמו אחות בבית חולים.

ייאוש מצרות * יש לי הרבה צרות והגעתי לייאוש. כיצד לצאת מהן? אני חילוני. הרב אבינר: אמרו הפילוסופים הסטואים: מה שאפשר לשנות, תשנה. מה שאי אפשר לשנות, קבל כמו שזה.

סכנת איבר * האם היום מחללים שבת מהתורה על סכנת איבר (מצב רפואי שבו יש סכנה שיהיה הכרח לכרות לאדם איבר, אבל אין סכנה לחייו)? הרב אליהו: בשטח, בהחלט. זה תמיד יגרור סכנת נפשות בגלל זיהום ועוד. בבית חולים דתי יכול להיות מקרה מסוים שתהיה בו רק סכנת איבר ואז יקראו לרופא גוי.

יש לו חלק * אדם בריא יש לו בשביל מה לחיות, כדי לעבוד את ה' ולהגדיל את כבודו. אך אדם שחולה, מה המשמעות שלו לחיים? ולמה אסור לנתק אותו מהמכשירים?הרב אליהו: יש עולם של מחשבות שיש לו חשיבות והשפעה, וגם לחולה יש חלק בעולם הזה. ה' נותן חיים וגם לוקח אותם בחזרה. לא אנחנו מוסמכים לכך.

אשרי אדם מפחד תמיד * אני מאוד אוהבת את הקב"ה, ואני מרגישה שאני עובדת אותו מאהבה,אבל נראה לי שאין לי בכלל צד של יראה. איך להגיע אליה? שמעתי שחשוב לעבוד את ה' בשני הצדדים.הרב אליהו: נכון. כתוב "עבדו את ה' ביראה, וגילו ברעדה". איך קונים יראה? זוכרים את השואה ואת הגלות,ואת כל היהודים שנמצאים היום בגלות. זוכרים את הנרצחים בפיגועי טרור. זוכרים את החולים בבתי החולים.

צדיק בארץ * איך אני יכול לקבל על עצמי לא לחטוא יותר אם "אדם אין צדיק בארץ אשר יעשהטוב ולא יחטא"? הרב אליהו: היו צדיקים שלא חטאו בכלל. ואם כבר יצא לך לחטוא בעבר - אתה כבר צדיק שחטא. אל תדאג. קבלעל עצמך לא לחטוא יותר בשום אופן.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם