שו"ת SMS לפרשת חקת

sms790

 

שירים בלועזית * האם יש בעיה לשמוע שירים באנגלית ובערבית? הרב אליהו: שנים רבות חיינו בקרב העמים וספגנו מתרבותם, עכשיו אנחנו חוזרים לעצמנו ולארצנו ורוצים להיות יצרני תרבות ולא צרכני תרבות של גויים. לכן אני לא ממליץ להתרגל לצרוך שירים באנגלית, ובוודאי לא בערבית של אויבינו.

מדוע להתפלל * למה צריך את התפילות שלנו, הרי ה' יודע מה אנחנו צריכים? הרב אליהו: יש הרבה סיבות. ואחת מהן היא שנדע מה המטרה של החיים שלנו. מה המטרה של חיי עם ישראל. כשיודעים וגם רוצים - פועלים באותו כיוון. לכן לא יצאנו ממצרים עד שביקשנו וצעקנו. אם לא היינו מבקשים שה' יוציאו אותנו ממצרים – היינו יוצאים בחוסר רצון והיינו עלולים לחזור למצרים.

תשובה על הברית * איך אפשר לחזור בתשובה על פגם הברית, הרי כתוב (במסכת כלה) שזה כמו להרוג את הנפש? הרב אליהו: זה רק כמו. ולכן כתבו חכמי ישראל הגדולים והעצומים שעל ידי תשובה מאהבה ולימוד תורה אפשר לכפר אפילו על זה.

צמצום הגאווה * איך אפשר להפסיק להיות בעל גאווה? הרב אליהו: א. ללמוד מסילת ישרים על הענווה. ב. ללכת להתפלל בכותל, כתוב שהשכינה לא זזה מהכותל המערבי וכתוב על בעל גאווה שהקב"ה והוא לא יכולים לשכון ביחד, אז מה קורה כשבעל גאווה מגיע לכותל - הרי השכינה לא יכולה להסתלק משם? הוא מקבל ענווה!

עוגיות 'אוראו' * האם עוגיות אוראו חלביות? ומה בנוגע לאבקת חלב נוכרי? הרב אליהו: א. לפי ארגון 'כושרות' יש כמה סוגים של OREO. היחיד שהוא ברמה גבוהה של כשרות הוא עם הכשר של איגוד הרבנים - הרב וסטהיים. עם כל זאת, מצאנו זיופים בעוגות אלו, ולכן אני לא ממליץ לאכול אותן. ב. כל העוגיות האלו חלביות חוץ משלושה סוגים. הסוגים שאינם חלביים מיוצרים על פס ייצור חלבי שלא הוכשר בין החלבי לבין הפרווה. למעשה אין לאכול אותן עם בשר אבל מותר לאכול אחרי בשר. ג. בנוגע לחלב נכרי – תלוי מה כתוב על ההכשר.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם