שו"ת SMS לפרשת ויקהל פקודי

sms790

 

כשרות הרבנות * האם אפשר לסמוך על כשרות הרבנות הראשית? הרב אבינר: א) כן; ב) אני נרגש שאתה מעריך אותי, הדל, יותר מאת הרבנים הראשיים; ג) עליך לבקש סליחה שאתה מעלה פקפוק על הרבנים הראשיים שמאכילים טרפות.

שידוך גמדה * אני גמדה. איפה אמצא שידוך? הרב אבינר: א) אתר שושבינים; ב) שמח תשמח 035549393; ג) אנא, מכל הקוראים היקרים, לשלוח לי הצעות נוספות.

תלמיד עונה בשם רבו * תלמידים העונים בשם רבם באתרי אינטרנט ושו"ת מסרונים, האם אין בכך גנבת דעת? הרב אבינר: אם הפונים יודעים שכך הוא, אין גנבת דעת. אם לא, יש לשאול את המשיבים ישירות (הרב עונה לכל שאלה בעצמו, אני רק מקליד, עורך או מוסיף מקור – מ"צ).

תרומת דם כתענית * האם תרומת דם יכולה להיחשב תענית יחיד בגלל התמעטות חלבו ודמו? הרב אבינר: לא, אך זו מצווה גדולה אף יותר מתענית יחיד.

כרטיס אדי החדש * לתרום איברים דרך כרטיס אדי? הרב אבינר: מצווה גדולה, במיוחד לכרטיס אדי החדש, שיש לו אישור של רבנים רבים.

שבירת שמירה * אני חייל. מותר לי לשבור שמירה אם אני צריך להניח תפילין לפני השקיעה ואין מי שיחליף אותי? הרב אבינר: חלילה, והעוסק במצווה פטור מן המצווה.

נרות לצדיקים * האם כשאני מדליקה נר לעילוי נשמת הצדיקים בבית זה נחשב, או שחייבים להדליק בבית הכנסת? הרב אליהו: מעלה גדולה להדליק נרות לצדיקים בבית.

אימון כושר * האם יש חשש לאסור להתאמן בשביל לפתח שרירים בשביל הפוזה? אולי זה דומה לתרבות היוונית של פעם? הרב אליהו: מותר לעשות כושר, זה חשוב כדי שיהיה לנו כוח לעבוד את ה'. אסור לפתח שרירים יותר מהמותר כי זה הורס את הגוף, במיוחד אם המניעים הם אחרים, כגון לעשות רושם וכדומה, אין זו דרך היהדות.

מניין מוזיקלי * האם יש בעיה להתפלל במניין עם כלי נגינה? הרב אליהו: מצווה רבה, אשריך, ובלבד שיהיה בכובד ראש ולא בקלות דעת.

חב"ד * א) מה דעת הרב על חב"ד? ב) האם זה לא קצת גובל ח"ו בחוסר עבודת ה' ובעבודת הרבי?

הרב אליהו: אני מכיר את חב"ד והם עסוקים מאוד בעבודת ה' ובאהבת ישראל. יש להם כל כך הרבה מעלות חשובות, ולוואי שלכולם היו אהבת ישראל ומסירות נפש כמו שיש להם. ממש לא נכון לומר שהם עובדים את הרבי, אפילו חיצונית זה לא נראה כך.

חלוקת פלאיירים בשבת * מותר לחלק בשבת פלאיירים שמודיעים על אירוע שיהיה ביום ראשון? הרב אליהו: אירוע מצווה מותר. אירוע תרבות אסור.

טרמפ וייחוד * האם מותר לעלות לטרמפ כשיש נהגת ואין מישהו נוסף ברכב (מדין איסור איחוד)? הרב אליהו: יש כמה כללים בזה: שלא לשבת ליד הנהגת ולא לשבת מאחור אם יש שם שתי בנות, שלא לשוחח עם הנהגת שיחות בטלות, לא בשעות הלילה במקום מבודד, לא באופן קבוע עם אותה נהגת.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם