שו"ת SMS לפרשת שמות

sms790

 

תחיית המתים בכל יום * נכתב בשו"ת סמס לומר לילדה שמחכה לאחותה שנפטרה שלא תחכה לאחותה שתחזור בתחיית המתים. והרי זה אחד משלוש עשרה עיקרי אמונה? הרב אבינר: ודאי שכתוב שתהיה תחיית המתים, אך לא כתוב שיש לחכות לה כל יום.

תמונת הרב צבי יהודה בכריכת ספר שיחותיו * למה מוציאים עכשיו את ספר שיחות הרב צבי יהודה בלי התמונה שלו? הרב אבינר: כי העיקר הוא התוכן והתמונה היא דבר משני. למשל, אין תמונת הרמב"ם ברמב"ם... ומסופר על הרה"ק ר' יודא'לע מדז'יקוב, שלאחד מאנשי שלומו הייתה תמונת קודשו של סבו בעל אהבת ישראל מוויז'ניץ, ורצה להראותה לו ביודעו עד כמה היה מקושר לזקנו, ונכנס אליו להראות לו את התמונה. התרגז עליו ר' יודא'לע וצווח עליו, וכי זוהי תמונת קודשו של זקני? וניגש אל ארון הספרים ונטל את הספר חובת הלבבות ופתח בשער הפרישות כשהוא מתאר כיצד נראה הפרוש, ואמר לו: זוהי תמונת קודשו של זקני (זכור אב עמ' סא – מ"צ).

 

עזרה נגד היצר * לאן אני יכול להפנות תלמידים שלי כדי למצוא אוזן קשבת בשמירת הברית, נטיות הפוכות, התמכרות לאינטרנט ואובססיות מיניות? הרב אבינר: עצת נפש. 02-6541855. ימים ב-ג-ד-ה 23:00-20:00. www.atzat-nefesh.org.

 

הרב שמואל אליהו

 

 

שירת נשים * יצא לי לשמוע שירת נשים ולמרות זאת אני עדיין לא מאוהב בשום זמרת. הרב אליהו: גם אדם שראה מראות תועבה לא מאוהב בנשים שהוא ראה אבל המראות הללו קלקלו לו את הנפש.

 

שירים בטרמפ * אדם שעולה על טרמפ ששומעים בו שירים אסורים, האם הוא צריך לבקש לרדת? הרב אליהו: זה תלוי, אם אלה שירי תועבה - לבקש לרדת, אם אלה שירים אחרים - לסתום את האוזניים ולכוון לא ליהנות.

 

טיפ * האם יש חובה הלכתית לתת טיפ במסעדה? הרב אליהו: לא, במיוחד שהכסף הולך בדרך כלל לבעל הבית.

 

תפילין ממעשר * האם מותר לקנות זוג תפילין נוסף מכספי מעשר? הרב אליהו: תפילין לא קונים מכספי מעשר, רק מכסף שלך.

 

קברי צדיקים בערב * האם לבנות יש בעיה או איסור ללכת לקברי צדיקים אחרי שקיעה? הרב אליהו: מותר.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם