שו"ת SMS לפרשת כי תבוא

sms790

הרב שלמה אבינר

 

מקור לביטוי "עשה אותי כלי לשליחותך" * לפני כמה שבועות הרב אמר שמקורו של הביטוי "עשה אותי כלי לשליחותך" הוא נוצרי. מה המקור? הרב אבינר: פרנסיס מאסיזי (Francesco D'Assisi), לפני 800 שנה, מייסד מסדר הפרנציסקנים, שעסק באינקוויזיציה ורדיפת יהודים.

 

שליח ציבור לא ראוי * ראש הישיבה שלי ביקש ממני להיות שליח ציבור. ודאי שעליי לעשות רצונו, אך מצד שני אני יודע שאני חוטא ואיני ראוי. כיצד לנהוג? הרב אבינר: ודאי שראש הישיבה יודע מה הוא אומר. לכן לעשות תשובה ולהיות שליח ציבור.

 

זרוע לחיים וקיבה * כיצד מקיימים בבתי מטבחיים את מצוות נתינת זרוע, לחיים וקיבה לכוהן? הרב אבינר: הם אמורים לערוך "הסכם מכירי כהונה", כלומר כוהן חותם על שטר שבו הוא מוכר להם את אותן מתנות בעבור סכום מסוים. יש שמקיימים זאת ויש שלא מקיימים, אך אין זה אוסר את הבשר (עיין שו"ע יו"ד סא). 

 

מפת א"י בשירותים * מותר לתלות מפת ארץ ישראל בשירותים? הרב אבינר: כן. כמובן להיזהר לא להיגרר למחשבות קדושות. שאלה: אבל ארץ ישראל היא קודש?! תשובה: נכון. אך מותר אפילו שיהיו שירותים על קרקע ארץ ישראל, והיא קדושה יותר מהמפה.

 

לזכות לבנים צדיקים * אומרים שאישה שלבושה בצניעות ואינה מחזיקה סלולרי טמא, תזכה לילדים צדיקים. אז כיצד לרבקה אמנו היה בן רשע כמו עשו? הרב אבינר: מלבד השפעת ההורים יש גם בחירה חופשית.

 

תפילין לצורך סרט * מותר להניח תפילין כמה פעמים ביום כדי להצטלם בסרט? הרב אבינר: אם זה בחרדת קודש.

 

חינוך לצניעות * בתי קנתה בגדים לא צנועים, אז אמרתי לה שאינני מכבסת לה אותם. זו דרך נכונה? הרב אבינר: בגיל זה אי אפשר בלחץ, אלא בחינוך, בדיבור אל לבה.

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם