יהודים בחלל

m 7 sipur chalal

 

יחזקאל לנג

אני לא טיפוס שמחפש לעצמו פרסום או תהילה, ואפילו לא הייתי כותב את השורות האלה אם הייתי יכול בלעדיהן. אבל מכיוון שהנסיבות לא משאירות לי ברירה, החלטתי לשבור את שתיקתי ולחשוף את החלק האמיתי שלי באירועים של שני העשורים האחרונים. בעוד שרבות מהעובדות הללו ידועות לציבור הרחב, הסדר והנסיבות שלהם מעורפלים, לעיתים קרובות, או מבולבלים. אז בבקשה, תנו לי כמה רגעים לעבור על האירועים בסדרם הנכון, כפי שאני זוכר אותם.

אתחיל בחזרה לשנת 1948 – שלוש שנים לאחר חורבן יהדות אירופה הוקמה מדינת ישראל. בתוך שנתיים גורשה היהדות הספרדית ממדינות ערב, נמלטה למדינה ישראל שזה עתה נולדה, ובניה הצטרפו לאחיהם האשכנזים.

נקפוץ קדימה 72 שנה...

בינואר 2020 האיראנים הודיעו על החלטתם לבנות נשק גרעיני" מסיבות הגנתיות". ארה"ב הגיבה שהיא "בהלם" מההחלטה והחלה במהירות סנקציות "קפדניות"חדשות, אבל גם הודיעה שלא תצטרף לשום פעולה צבאית. בעקבות ההודעה הזאת החלה ממשלת ישראל האחרונה את "חודש הביטחון", שבו ביקשו מכל אזרח להתכונן למלחמה עם איראן. מהומות פרצו נגד יהודים באירופה ואפילו בצפון אמריקה. שבועיים לאחר ההכרזה הישראלית – הודיעה אמריקה ​​שלא תתמוך בשום פעולה "תוקפנית"ישראלית נגד איראן, מחשש שהדבר יוביל למלחמה גרעינית באזור.

ביולי 2022 הצהיר האו"ם כילטובת ביטחון היהודים" הוחלט לפנות אותם לירח. באותה הכרזה הוחלט להסיר את כל זכויות האזרחות ליהודים בכדור הארץ. כמובן, ראש מפלגת הימין הקיצוני, חזי בן-ארוך, נלחם בתוכנית בטענה שלעם ישראל יש זכות מלאה לחיות בכדור הארץ בדיוק כמו לכל עם אחר. אבל ראש הממשלה הסביר ברהיטות שהעם היהודי צריך להיות מעשי ולא רק אידאולוגי"

בשלב זה הלכתי לראש הממשלה. במשך שנים השתעשעתי ברעיון של מושבה על הירח. הרקע שלי בפיזיקה סביבתית נתן לי את הרקע המושלם לניסוי הזה. נכון שבפרס הנובל שלי בפיזיקה זכיתי בגלל התגליות שלי באיזוטופים שליליים, מה שרבים חושבים כתחומים נפרדים לחלוטין. אבל כל סטודנט לפוסט-דוקטורט בפיזיקה יודע שעקרונות היסוד של שתי הדיסציפלינות זהים. במילים אחרות, הרעיון המקורי היה שלי ולא של ראש הממשלה, אבל מסיבות פוליטיות האמינו שיש סיכוי טוב יותר להצלחה אם הוא היה מציע אותו ולא אני.

בחודש פברואר 2021 נתמניתי לתפקיד מנהל הפרויקט של המושבה היהודית על הירח. אגב, מעלית החלל לא הייתה רעיון שלי, אלא של יעקב פרחי, מהנדס צ'כי ממוצא יהודי, שניגש אליי זמן קצר לאחר שראש הממשלה הטיל עליי את המשימה להכין את התוכנית למושבה.

ביולי 2022 הצהיר האו"ם כי" לטובת ביטחון היהודים" הוחלט לפנות אותם לירח, שם יינתנו להם זכויות להתיישב, מתוך הבנה שקשר העולם לירח "לא ייפגע ולא יפחת". באותה הכרזה הוחלט להסיר את כל זכויות האזרחות ליהודים בכדור הארץ. כמובן, ראש מפלגת הימין הקיצוני "העולם מולדתנו",חזי בן-ארוך, נלחם בתוכנית בטענה שלעם ישראל יש זכות מלאה לחיות בכדור הארץ בדיוק כמו לכל עם אחר. אבל ראש הממשלה הסביר ברהיטות שהעם היהודי "צריך להיות מעשי ולא רק אידאולוגי". אף שלא התקיים משאל עם רשמי בעניין – סקרים מקיפים הראו שרוב העם היהודי תמך במיזם.

האו"ם החליט לתמוך בתוכנית רק אם העם היהודי יממן אותו בעצמו. מכיוון שליהודים כבר היה אסור לחיות בעולם באופן חוקי, המימון הושג בקלות רבה יותר ממה שדמיינו. טריליון דולרים גויסו והתוכנית החלה. לאחר השלמת פינוי ארץ ישראל בשנת 2025 - האו"ם הכיר רשמית במדינת פלסטין הערבית. לרוע מזלו של האו"ם, הפלסטינים עצמם דחו את המהלך. הם טענו שהיהודים "הרסו את כל המשאבים הטבעיים של הארץ",וכי ללא מימון מסיבי המדינה החדשה תקרוס. תוכנית השקעת עולמית של 500,000,000,000 דולרים הוקמה במהירות כדי לחזק את המדינה החדשה - אבל במלחמת האזרחים, שבה נלחמו על שליטה בכספים, הושמדה את רוב האוכלוסייה, ובלי אפשרות להתקיים - הניצולים היגרו.

בית חדש

עם קריסתה של מדינת פלסטין הכריזה איראן על זכויותיה באזור, בטענה שפלסטין תמיד הייתה "המשך טבעי של האוטונומיה הפרסית". האירופים אמרו שזה מגוחך, וציינו כי מדינת ישראל לשעבר הייתה משקיפה באיחוד האירופי, וכי האדמות למעשה קרובות יותר לאירופה מאשר לאיראן. מה שנראה כקטטה על פיסה קטנה של קרקע, גלש במהירות למעשי איבה, וכתוצאה מכך פרצה המלחמה הגרעינית. אמנם היא הייתה מוגבלת בהיקפה והביאה לאבדן של ארבעה מיליוני בני אדם בלבד, אך לקחיה ההרסניים לא נלמדו ועם סיום המלחמה הגרעינית השלישית נמחתה רוב אוכלוסיית העולם. היום, רוב שטחי כדור הארץ לא ראויים למגורים.

במהלך התקופה הזאת פרח היישוב היהודי בירח. הכיפה הראשונה שבנינו עמדה מעבר לכל הציפיות, ובתוך שנתיים התחלנו להרחיב אותה ולעשות בירח פרויקט גינון. לפני שמונה שנים פנה אליי אסטרו-פיזיקאי צעיר בשם אהרון בלזברג, במקור מבני-ברק. הוא הציע רעיון מדהים, ולפיו בשימוש בתהליך איונוזציה הפוכה אפשר ליצור אטמוספירה מלאכותית שתייתר את הצורך בכיפה ותהפוך את הירח לראוי למגורים, כך שהיום יש לנו ירח חי עם 500 מיליון עצים, עשרה אגמים ו-15 מיליון תושבים.

את כל זה אני מספר לכם כדי שתבינו כראוי את המהלךהאחרון. רובכם בטח שמעתם שאתמול החליטה עצרת האו"ם פה אחד להאשים את היהודים ב"גנבת הירח". ההחלטה קובעת כי אם לא נוותר על כל זכויותינו לגור בירח, לא תישאר לעולם ברירה אלא לתקוף. אמנם יש כמה פוליטיקאים ומדענים יהודים שטוענים שאנחנו יכולים ליישב את יופיטר – אבל אני לא מאמין שזה אפשרי בשלב הזה, וגם אם זה היה אפשרי, איפה זה ייגמר? האם ניאלץ ליישב מערכת שמש אחרת, גלקסיה אחרת, יקום אחר? אם לא נעמוד על שלנו כאן ועכשיו, מתי נעמוד? האם לא מגיע לעם ישראל מקום לחיות בו בדיוק כמו כולם?

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם