מי יחליף לנו ממשלה? Featured

3 maarechet

 

האם יזכה נתניהו להחליף את ממשלת כל אזרחיה

רכז השומר החדש, תודה על השפיות

מטע מנגו קטן בגליל. חקלאים לא גדולים יושבים בסמוך לשטחי מרעה של גויים. הצקות קטנות הפכו לשגרה. מדי פעם עצים הופשטו מפריים לפני הקטיף. כאן מערכת מים נעלמה, כאן שלוחות השקיה קרועות. פה שורת שתילים נעקרה. אבל המעצבן מכול, תאמינו או לא, הוא חוסר היכולת לנעול את השער. החבלה הכי פשוטה והכי משגעת: דוחפים דבק או בוץ לתוך המנעול, וככה בכל שבוע חייבים להחליף מנעול לפחות פעם אחת. חלק התייאשו, וחלק ממשיכים לשרוד. אין הוכחות מי עושה את זה, אבל כולם יודעים. בשנה שעברה נאלצו לאסוף כסף ל'שמירה'. עבד יפה. השנה חזרו הרמזים באלגנטיות כדי להזכיר שיש מי שישמח לשים עין בעבור חופן שקלים לא גדול מדי.

למשטרה אף אחד אפילו לא מדמיין לפנות. חצי מיואשים הרימו החקלאים טלפון לארגון השומר החדש. בתוך יממה הגיע לשטח רכז צעיר ונמרץ, בן לאחד הקיבוצים השכנים. בלי כיפה. בשיחה קצרה ומרעננת כמו מים קרים מתגלה לוחם שמכיר היטב את השטח. את כל משפחות הפרוטקשן בסביבה. מבחין היטב בין הרעים לטובים. יודע שהוא כאן בשביל היהודים ובשביל הציונים, והערבים מבחינתו הם אורחים וחשודים. כן, יש ערבים טובים, אבל הוא זוכר היטב שגם להם יש צד. ודווקא זה מאפשר לו לשמור על קשרים טובים עם מי שצריך וגם להציב להם גבולות בחדות.

"אין שום בעיה, אחי", הוא אומר, "אנחנו איתכם. תעזרו לנו למקד, ונביא לכאן מארבים בזמנים רגישים. נעזור לכם להתקין מצלמות. נפתח קבוצת וואטסאפ ותדווחו על כל דבר".

עוד לפני שהתחילה המערכה קיבלה חבורת החקלאים הזאת כוח. למישהו אכפת. מישהו כאן זוכר למה הגענו.

עוד לפני שהתחילה המערכה קיבלה חבורת החקלאים הזאת כוח. למישהו אכפת. מישהו כאן זוכר למה הגענו. השומר החדש, תודה רבה.

ביום ראשון בישיבת המערכת בעולם קטן היה ויכוח קטן על איך תצא החוצה מניפולציית תקציב הישיבות. כמעט לכולם היה ברור שההודעה על קיצוץ תקציב הישיבות תואמה היטב ושהעז הזאת הוכנסה כדי ששני הצדדים ירוויחו גם כשהיא תצא: ליברמן יצא הלוחם החילוני שהביא את הגזרה, ובנט יצא המושיע שיבטל אותה. ממשלת אחדות, אתם יודעים. חלק סברו שבעוד חודש תצא הודעה דרמטית שהגזרה בוטלה, וחלק סברו שזה עניין של שבוע מקסימום. היה גם קול שלא התחבר לקונספירציה. כולם טעו. שלושים שעות אחר כך יצאה ההודעה מימינה: "לאחר ששר האוצר התריע כי ישאיר את תקציב הישיבות על 850 מיליון שקלים בלבד, בזכות התערבותו של ראש הממשלה יגיע תקציב הישיבות ל-1.170 מיליארד שקלים". נשמנו לרווחה. אפשר להמשיך לחלק כספים ליתר מזימות קואליציית כל אזרחיה.

כפי שכתבנו כאן בשבוע שעבר, אנחנו מאלה שבכל מצב לא ממהרים למחוא כפיים על שום דבר בממשלה הזאת. כשמגיעה הודעה על חמישים מיליון שקלים שמוסיפים ליו"ש, אנחנו מחפשים מייד איפה מושקעים סכומים גדולים עשרות מונים בערבים או בערכים אנטי-יהודיים. את הפירוט תראו בהמשך הגיליון.

גולת הכותרת – התקציבים לתנועה האסלאמית. מה לא נעשה כדי לטשטש את מעשה הרשע הזה? ניסו להגיד שאלו בעצם אותם סכומים שגם ממשלת נתניהו נתנה למגזר הערבי. הקימו לתחייה את תפיסת הערבים המסכנים שמתנכלים להם רק כי לא משקיעים בהם מספיק. לכן בעיקר בשביל עצמנו, תזכורת לאמת: הסיבה שיישובים ערביים מוזנחים היא בעיקר כי לא אוכפים שם את החוק. כן, גם נתניהו לא אכף אותו. וגם כי לא מכריחים אותם לעשות את מה שכל רשות מקומית מחויבת לעשות. לדוגמה, לגבות ארנונה, שאמורה להגיע בכל רשות מקומית נורמלית היישר לבניית תשתיות. אבל נוסף על האפליה המתקנת שקיימת גם ככה באינספור סעיפים שמביאים ליישובים ערביים תקציבים נוספים, גם נתניהו הכין תוכנית לחמש שנים שבהן תכנן להשקיע שלושה מיליארד שקלים בכל שנה (15 מיליארד בסך הכול) מעבר למה שמושקעים גם ככה. אבל מה לעשות שבכל חשבון זה שליש ממה שהקצתה לערבים ממשלת כל אזרחיה הנוכחית.

אבל כל אלה הם העניין הקטן. הכי חשוב לזכור ולהזכיר את הדרמה הגדולה. מעתה זה לא "נתניהו וממשלת ישראל משקיעים במגזר הערבי", יהא אשר יהא הסכום, אלא דבר שלא היה כדוגמתו: מדינת ישראל עושה מיקור חוץ לתנועה האסלאמית המבקשת את השמדתה, לא פחות, ומעתה היא שמחלקת כסף לציבור הערבי בישראל! בערך כמו ההבדל בין חלוקת תרופות ותקציבים על ידי צה"ל ברצועת עזה לבין העברת הביטחון והאחריות הכלכלית לידי חמאס.

 

מי יזכה להחליף את ממשלת כל אזרחיה הנוכחית?

בדבר אחד אפשר להסכים. המצב המשוגע שהגיעה אליו ראשית צמיחת גאולתנו נוצר כדי להעיר את הימין היהודי-לאומי מתרדמתו ארוכת השנים. לא ברור כיצד תיפול הממשלה הזאת ומי יירש את מקומה, אם זה יהיה שוב נתניהו או הליכוד בראשות אחרת או אולי, כפי שאנחנו מאמינים, מפלגה אמונית, מה שבטוח הוא שזה יקרה על ידי הנהגה שתציע חלופה של ימניות לאומית יהודית אמיתית. כזאת שתחדל לחשוש מהדתה ומקידום תקציבים ליהדותה של המדינה. כזאת שתקבל אחריות לחלקי ארץ ישראל רבים כל כך שממתינים לנו ללא ריבונות. כזאת שלא תתרגש מזעקות האליטות הגוועות כשישנו את מינוי השופטים הלא נתפס בישראל. כזאת שתזהה את התנועה החרדית השקטה הנעשית לאומית מיום ליום ואת החילונים הלאומיים שמחפשים להעמיק שורשים, שמחפשים בית, ממש כמו הבחור מהשומר החדש.

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם