הג'וב של החמוצים Featured

3 yossef

 הג'וב של החמוצים לא מהנחשקים, אבל גם אותו צריך לקבל באהבה

יוסף רוסו

לא משנה כמה הם, אבל הם שם. איש לאחיו, שחים בכאב כבר חודש. מסרבים להינחם. משתגעים מהרוע שמרים את הראש. מהשקר שמולך. חסרי אונים שאפילו קול העם כבר אינו כלי במערכה על יהדותה של המדינה. ממשלה עם גויים מנסה לשדר עסקים כרגיל. מצליחה לייצר פאסון של רפורמות ועשייה. ובא לצעוק, כי העסקים אצלנו מאוד לא כרגיל. הרמייה, הערבים, היהדות הציבורית שמורידה ראש.

לרוב אין כבר כוח לצעוק, והוא מעדיף לשתוק ולהיכנע.

רבים כבר עברו צד. כורעים ברך לאליל השקר. עוטפים את זה באידאולוגיה.

הסצנה הבלתי נתפסת שבה אחמד טיבי מוריד בכוח את איתמר בן גביר מדוכן הכנסת, בן האמה מסלק את בן הגבירה, היא סצנת פתיחה רבת משמעות. נכון, החוליים האלה היו כאן כבר לפני האירוע הזה, אבל אין דרך לברוח מכך שאחמד מרים את הראש ואת התקווה שלו להיות האדון בגלל ממשלת כל אזרחיה של בנט-עבאס-לפיד.

ולכן בתמונה שמסמלת את מאבק העמים על הארץ הזו, שבה גוי שונא ישראל גובר על יהודי ציוני בתוך ביתו, יש אשמים ישירים: ראש הממשלה נפתלי בנט וחברי סיעתו . נכון, גם יתר חברי הקואליציה אשמים בה, אבל הם אשמים יותר. הם שיקרו, הם הכשירו את המהלך המרושע הזה והובילו אותו, הם הפרו אמון ועברו צד בלי לקבל מנדט.

במציאות בלתי נתפסת שבה עבאס המוסלמי שרוצה בהשמדת ישראל הוא חבר קואליציה ואנחנו ממשיכים כרגיל, ברור שטיבי מהאופוזיציה מבין היטב את המסר. וכך לאט ובחוכמה כל הרשע שמסביב מרים את הראש. לזכותם אפשר להגיד שלא הם יצרו את העיוות, אבל מעשיהם גרמו הקצנה של התופעות האלה, וממילא בזכותם תהיה כאן התעשתות.

הסצנה הבלתי נתפסת שבה אחמד טיבי מוריד בכוח את איתמר בן גביר מדוכן הכנסת, בן האמה מסלק את בן הגבירה, היא סצנת פתיחה רבת משמעות. נכון, החוליים האלה היו כאן כבר לפני האירוע הזה, אבל אין דרך לברוח מכך שאחמד מרים את הראש ואת התקווה שלו להיות האדון בגלל ממשלת כל אזרחיה של בנט-עבאס-לפיד

 

כן, ברור שנוכל להם וגם נתעשת ובעזרת ה' נעבור את המערכה הזאת, וברור שבסוף גם רוב התומכים בממשלה הרעה הזאת יבינו שטעו, אבל זו שעת המבחן. עכשיו נדרש כל ישראלי להכריע באיזה צד הוא, בצד הרע או בצד הטוב. לא בצד הרע שבו 'רואים גם את הטוב' ולא בצד 'הטוב המורכב' ולא בצד שממתין לראות אם יהיה טוב. באחד מהשניים: בצד הרע או בצד הטוב. יש שני צדדים.

האם כל מה שהממשלה הזאת עושה רע? התשובה היא שכל מה שהממשלה הזאת עושה קודם כול מוחזק כרע, ואחר כך אולי יצא ממנו גם טוב. כשאתה נתון בקואליציה שיש בה כוחות כל כך אנטי-ציוניים, ואליהם אתה מחויב, זאת חייבת להיות החזקה. ראינו שגם מתוך הטעויות שלנו הקב"ה מצמיח ישועה, אבל זה לא התחום שלנו. אנחנו צריכים לבחור נכון. לכן רפורמת הכשרות של ממשלה מתבוללת היא קודם כול כנראה לא טובה, ורק אחר כך אפשר לבדוק ולראות אולי בכל זאת יצא שהיא בסדר בלי שהתכוונה לכך.

כך גם רפורמת חקלאות: ממשלה לאומית מוחזקת ככזאת שתעשה רפורמה טובה יותר גם אם היא תטעה בפרטים, ולעומתה ממשלה שיש בה מפלגות פוסט-ציוניות וערבים שרוצים לרשת את הארץ, כנראה בחרה רפורמה לא טובה. אולי לא, אבל זו החזקה עליה.

מציאות מקבילה

קשה מאוד לראות, אבל בתוך כל השקר הפוליטי הזה מתרחשים תהליכים רבי עוצמה. המונים בפריפריות ובמרכז שקצת הניחו בשנים האחרונות למסורת וליהדות מחשבים מסלול מחדש. מדובר בציבור שלצד גילויי השנאה שהפגין כלפי חרדים, באותה נשימה הרגיש בטוח בזכות ישיבתם שם למעלה עם הליכוד, מוודאים שהיהדות לא תלך לאיבוד. וכעת שהיהדות של המדינה מתערערת והם מבינים את המשמעויות הלאומיות של המציאות הזאת, הם עוברים תהליך חשוב. מי שמדבר עם האנשים ברחובות טבריה, בית שאן וירוחם וגם במקומות הנכונים בתל אביב שומע את זה.

יש עוד ועוד קבוצות חילוניות בעלות זהות יהודית עמוקה, כמו פורום קפה שפירא, השומר החדש, אם תרצו. טיפוסים כמו עמיחי שיקלי, גדי טאוב, ארז תדמור, רונן שובל, מתן פלג ועוד צבא שלם ועוצמתי ברשתות החברתיות מחפשים להעמיק את האידאה הא-לוהית שנעדרה עד כה ממשנתם הלאומית.

בשדרות וגם בגליל ההורים החילונים נאבקים על מקום הילדים שלהם בחינוך הדתי. התחרות היא כבר בין המוסדות החרדיים, החרד"ליים ואלה של החמ"ד. זו תופעה שצריך ללמוד ולהכיר.

המוזיקה הולכת ונהיית ישי ריבו, חנן בן ארי ועידן עמדי יותר ממרגי ומנועה קירל.

עוד ועוד קבוצות חרדיות מקבלות עליהן אחריות לאומית למדינה. לימוד התורה שלהם מכוונן יותר לשם. הם עוסקים בעוד ועוד מפעלי חסד בפריסה לאומית, ולא רק מגזרית. גם המאבק הנוכחי על הכשרות הוא לא רק שררה ועסקונה, כי כזאת תישאר גם בכשרויות שלהם, אלא יותר ויותר בגלל חוש האחריות הלאומית שהולך ומתפתח בהם. חברי הכנסת של ש"ס ושל יהדות התורה נאבקים על יהדותה של המדינה ולא רק על צורכי המגזר שלהם.

וכן, גם מפלגת הציונות הדתית הולכת ומבינה שאם היא רוצה להיות ביטוי פוליטי של כל הר הגעש העוצמתי היהודי-לאומי השורשי הזה, אין לה שום אפשרות להמשיך כתמול שלשום. כל הכוח הזה מחפש בית פוליטי. בית של תורה, עם וארץ.

ככל שהתהליך הזה יצבור תאוצה, פחות ופחות אנשים יחששו מלומר את שעל ליבם גם בתקשורת המוזרה שנוצרה במדינת ישראל. עוד ועוד יבטאו ללא התנצלות את התנגדותם לתרבות הלהט"בית. את עמדותיהם הלאומיות-יהודיות. את החיבור לערכי המשפחה. את הרצון לחזור לארץ ישראל כולה. את המוכנות לגבור על הערבים שעומדים עלינו לכלותנו.

היהודים האלה בע"ה יוציאו מהכנסת את אחמד טיבי וכל מבקשי רעתנו, ואל הכנסת ייכנסו נציגים של אזרחים גויים שיודעים שעם ישראל חזר לארצו כדי לעשות את המוטל עליו: להביא לעולם תרבות אחרת.

כל זה יגביר ויצמיח את היהדות של מדינת ישראל למקומות חדשים.

המגמה הזאת צוברת תאוצה. קשה לדעת מתי תבשיל להנהגה, אבל זה יכול לקרות ממש מחר.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם