חזון: שלב חדש בדרך Featured

3 maarechet

 

חזון: שלב חדש בדרך

האמת שכבר מזמן אין כאן שנאת חינם. השותפים למפעל המונומנטלי הזה שנקרא מדינת ישראל תלו מעל הראש שלהם שלט ענק בלתי כתוב: "אף על פי שאתה משגע אותי ובא לי לפעמים להרוג אותך, אני כאן כי אני אוהב אותך, ואני מבין בסוף שהחיבור כאן בינינו הוא נשמת אפנו". ככה כתוב על הראש של כל מי שגר במדינה הזאת.

למעשה ביום שקמה המדינה בוטל מיסודו החטא הקדמון של שנאת חינם שליווה אותנו כל כך הרבה שנים. הפוסט-טראומה הזאת יושבת כאן בין כל אלה שמקבלים את מרותה של המדינה גם כשהיא ממש לא מתאימה לתפיסת עולמם. גילויי הכעס וגם חוסר הכבוד והנימוס שקופצים כאן לא פעם מכוערים וראויים לריסון, אבל הם לא שנאת החינם הרעה ההיא שבה נלחמנו זה נגד זה. נכון, יש הרבה רגעים שהתחושה היא שהבית רועד ומאיים ליפול, אבל הבטיחו לנו שהוא לא ייפול עוד. גם זה גדול מאיתנו.

למה חשוב להיות בטוחים באהבת החינם שלנו? כדי להפסיק לחשוש מלהרוס אותה כשאנחנו בונים את הקומה החדשה. הרצון לנהל את המדינה ולשמר את הקיים בהשתקה תעשייתית לא עובד.

יש כאן שלב חדש שרוצה לצמוח, ולא יהיה אפשר לדכא אותו. הגויים מריחים היטב כשאנחנו מנסים לברוח מהשלב הבא. תקיפה של רוכב אופניים בתל אביב. הוצאת אישה מרכבה במחסום ליד היישוב טנא. רגימת רכבו של הרב שמואל אליהו. ניסיון לינץ' בעו"ד מאיר רובין ומשפחתו. כל אלה הם תוצר ראשון של חוש הריח המפותח של גויים שקולטים את התרדמה של הייעוד. השלב הבא חייב לבוא. הם לא יאפשרו לנו אחרת.

כמו שהמדינה הזאת קמה בניגוד לרוב העם בגולה, שהיה פסימי; כמו שהכלכלה כאן נסקה בניגוד לכל התחזיות הקודרות; כמו שהעם התקבץ דווקא לכאן, בניגוד לכל היגיון; כך יגיע גם יגיע גם השלב הבא, שבו המדינה הלא נתפסת הזאת תתקדש ותסיר מעליה תרבות גויים. זה כולל גם בית מקדש.

כדי לעבור לשלב הבא יצטרך האגף הלאומי המחובר לתורה להאמין באהבה. לא, לא רק בזה שהוא אוהב את העם. זה החלק הקל. אלא בעיקר בזה שגם העם אוהב אותו

כמו תמיד לחזון הזה יהיה שותף בהתחלה רק חלק מהעם. הרוב בע"ה יצטרפו. וחלק לצערנו יחליט לנטוש. הגרעין שיוביל, כמו תמיד, יהיה מורכב מתמהיל מופלא מכל המגזרים: יהיו בגרעין המוביל הזה חרדים, יהיו בו דתיים לאומיים ויהיו גם כאלה שאינם חובשי כיפה. כי החתירה הזאת לשלבים הבאים היא משהו חוצה מגזרים, עמוק וגדול מכל החיתוכים שאנחנו עושים.

החרפה הזאת של ממשלת המדינה היהודית שנשענת על אויבי ישראל היא תקלה שנובעת לא מעט מכך שהאגף הלאומי המחובר לתורה חושש כל הזמן מלהציע את עצמו להנהגה כי באופן עמוק הוא לא מספיק סומך על יתר חלקי העם שיאהבו אותו כפי שהוא. עם המשיחיות שלו. עם ההתנגדות שלו לתרבות הגויים.

כדי לעבור לשלב הבא יצטרך האגף הלאומי המחובר לתורה להאמין באהבה. לא, לא רק בזה שהוא אוהב את העם. זה החלק הקל. אלא בעיקר בזה שגם העם אוהב אותו. כל השטויות של תמיכה בתרבות הלהט"בית ושנאת חרדים הן קליפות. והקליפות ייפלו אם רק מישהו יהיה מוכן להזכיר כאן שתורה היא נשמת אפנו. במילים האלה. לא במילים מסובכות.

כל העם שלנו מתוכנת כך שהוא מתאים לרצון וליעד של דוד המלך. אבל צריך שיהיו כמה חרדים, חילונים ודתיים לאומיים שייתנו את האפשרות.

כל מה שצריך כדי שהממשלה המתבוללת הנוכחית תיפול הוא שכל הכוחות הלאומיים המחוברים לתורה יקבלו אחריות ויתעלו מעל הקטנות ויבינו שנגמר העידן של הנהגה קטנה. דרושה תשתית להנהגה גדולה. שמחוברת לעם. שיונקת את כוחה מהעם.

אנחנו מלאים באהבת חינם. אפשר להיות בטוחים בה.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם