לא לגיטימי Featured

 3 maarechet

ממשלת שמאל זה רק רע, ממשלה עם ערבים זה לא לגיטימי

 

הכותרות של הפגנות הימין לא יכולות להרשות לעצמן להגיד את האמת הקשה, אז הן צועקות געוואלד על שיש כאן ממשלת שמאל. נו, באמת. הרי ממשלות כאלה היו כאן בעבר. אלא מה, השיח היום נשלט כל כך עד שהמקסימום שמותר לזעוק הוא שאנחנו לא רוצים ממשלת שמאל. מה שאסור בשום אופן להגיד זה שבמדינת היהודים יש הסכם יסוד בלתי כתוב שעל פיו הערבים לא נכנסים לממשלה. בטח ובטח לא כמכריעים.

 

ממשלת שמאל, לאורך השנים עשו טעויות חמורות וגם דברים טובים, אבל כולן היו ממשלות יהודיות. זאת, לראשונה בהיסטוריה, לא.

 

אפילו בממשלת רבין, שהביאה את אוסלו, רבין נשען על הערבים מבחוץ אחרי פרישת ש"ס. כאן זה קורה לראשונה מבפנים.

 

אם ימינה הייתה רק מצטרפת לגוש השמאל, זה היה מסריח אבל לגיטימי. המעשה שבנט עשה הוא לא רק הפרה של הבטחת בחירות אלא שינוי כללי המשחק. מה שמטריף את כל המערכת בעומק הוא חוסר האונים של המעשה הנואל של הכנעת המחנה הנגדי בגיוס גויים.

 

לכן זאת האמת: השבוע הבא עלול להירשם כנקודה שבה מדינת ישראל פתחה את הסכר ששמר עליה כיהודית.

 

למדינה היהודית יש הגדרה מזוקקת אחת. היא אינה מוגדרת על ידי צביון השבת שלה, וגם לא אם היא מונעת מכירת חזיר ברחובות. מדינה יהודית היא מדינה שבה היהודים שולטים ומכריעים את הכרעותיהם. הדבר הזה הולך להסתיים בימים הקרובים. זה לא דיבור עקיף על מגמות ואג'נדות אלא הממשלה הראשונה שעומדת על מפלגה לא יהודית. מוסלמית. דיברנו על אירופה המתאסלמת ברחובות, ובלי לשים לב הם כאן בממשלת ישראל.

זוכרים את מי שצחקו עלינו כשהזהרנו מטילים על אשקלון? שמישהו ייתן סיבה אחת למה בבחירות הבאות לא יכניסו לכאן מפלגה של עשרה מנדטים ערביים לקואליציה. אם זה נפתח, זהו.

 

 

זוכרים את מי שצחקו עלינו כשהזהרנו מטילים על אשקלון? שמישהו ייתן סיבה אחת למה בבחירות הבאות לא יכניסו לכאן מפלגה של עשרה מנדטים ערביים לקואליציה. אם זה נפתח, זהו.

 

צריך לחדד את ההבחנה בין ממשלת שמאל, שהיא רע לגיטימי, לבין ההתבוללות הלאומית שמתרחשת לנגד עינינו. ברמה האישית כל אחד מהיהודים, אפילו הדוסים הגדולים, יכולים להחליט שבת הזוג או בן הזוג שלהם יהיה יהודי חוטא, אוכל נבלות, מחלל שבתות. זה אולי ממש לא בסדר, אבל מותר ולגיטימי. החתונה שלהם תהיה מבאסת אבל כשרה. לעומת זאת אנחנו יכולים לבחור אחלה בן זוג, גוי חסיד אומות העולם, והחתונה שלנו לא תהיה חתונה. אלו יהיו נישואי התבוללות.

 

אם הייתה כאן ממשלת שמאל שמגמותיה הן פירוק ואנטי-יהדות ומסירת חלקים מארץ ישראל, זה נורא וטירוף וכואב, אבל זאת הייתה ממשלה יהודית. אבל הממשלה הזאת, הרבה לפני שמתעמקים במגמותיה, לא כשרה ולא לגיטימית כי היא ממשלה של חתונה עם לא יהודים.

 

המעשה הלא לגיטימי שעושה בנט בלקיחת גויים כדי להכריע את הצד הנגדי, הוא מעשה, צריך לומר בכאב, מרושע. לא לגיטימי. מפר את ההסכם הבסיסי שיש בינינו היהודים כאן במדינה: את הוויכוחים וההכרעות שלנו אנחנו עושים בינינו עד שיצא עשן לבן. גם בחירות עשיריות. להביא גויים להכריע את הצד הנגדי זה לטרוף את הקלפים באופן משוגע.

 

האם פירוקה האלגנטי של מדינת היהודים היה יכול להתרחש גם באגף הימני בראשות נתניהו? ברור. ראינו אותו כמעט יוצר חיבור לא לגיטימי עם עבאס. ברוך ה', גם אנחנו הקטנים כתבנו על כך מאמר מערכת בתקופת המנדט של נתניהו לפני חודש. ברוך ה' שהיה באגף ההוא מי שבלם את זה וסירב להכניע את השמאל על ידי גויים. גם מי שהתווכח עם אנשי הציונות הדתית לפני חודש הפסיק אחרי פרעות לוד-יפו-עכו-רמלה. אנשי ימינה הם היחידים שלא קלטו כמה רע היסטורי הם הולכים לעשות (חוץ משיקלי, ששמר על זהותו באומץ).

 

וזה שהכול מתרחש בשנת ה-73 למדינת ישראל, שאנחנו יודעים שהיא שנה קריטית שבה התפרקו שתי מדינות ישראל הקודמות (ממלכת דוד ושלמה וגם ישראל החשמונאית), אמור לטלטל כל אזרח במדינה. את זה אפילו בנט ידע לצטט לפני זמן קצר כשהסביר לכולנו כמה חשוב שנעשה שלום בין היהודים.

 

האירוע אינו ממשלת שמאל או ימין אלא הפסקתה למעשה של המדינה היהודית. הבאת גויים כדי להכניע את הצד הנגדי. זה האירוע התנ"כי שעומד על הפרק. האירוע הזה הוא לחלוטין לא גזרת גורל אלא כמו תמיד תוצר של בחירה שלנו. אנחנו יכולים לבחור לעצור אותו.

 

איילת שקד, אולי את תתעשתי. את זוכרת כמה הציונות הדתית נתנה לך כוח באותם פריימריז? משום מקום שמו אותך באמון מלא במקום השני. את לא אמורה להיות באירוע הזה. זו לא את. תצילי את השנה ה-73 מלהיות השנה שבה זה קורה שוב.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם