סערת סמוטריץ' Featured

 3 maarechet

 

הכרזה דרמטית של בצלאל סמוטריץ': "אני מעביר את האיחוד הלאומי לידי הציבור הדתי-לאומי. מייד אחרי הבחירות יוצאים למפקד רחב ופריימריז. כל המנהיגים מוזמנים, המפלגה הזאת תהיה שייכת לציבור, ולו בלבד".

 

בעיצומו של משא ומתן בין בנט לסמוטריץ', שבאופן מרשים, צריך לומר, עדיין מצליח להתנהל מאחורי הקלעים, אנחנו תופסים את ח"כ בצלאל סמוטריץ' לשיחה. הוא מקפיד שלא לחשוף את פרטי המשא ומתן, אבל די ברור שהוויכוח, כרגיל, הוא על הדומיננטיות ברשימה: כמה ומי יהיו בעשירייה הראשונה של האיחוד של ימינה.

 

"אני לא יכול לאפשר לציונות הדתית להיבלע בתוך מסע פוליטי שאף אחד לא באמת יודע לאן פניו", אומר לנו סמוטריץ'. "הציונות הדתית היא דרך שכיום למעשה אין לה שום ייצוג פוליטי, ואני לא יכול לאפשר לה להיעלם".

 

אבל איך אתה יודע להגיד שאתה מייצג את הציונות הדתית?

 

"אני באמת לא העניין כאן. אני מתכוון להעביר את האיחוד הלאומי לידי הציבור הדתי-לאומי מייד אחרי הבחירות. מייד אחרי הבחירות נצא למפקד רחב ושוויוני. כל המנהיגים שרוצים להתמודד מוזמנים כשווים, כל הציבור על כל גווניו מוזמן לבחור במי שהוא רוצה ולקבוע ולעצב את המפלגה שלו".

 

זאת התחייבות שלך?

 

"חד-משמעית. תהיה כאן מפלגה ציונית-דתית אחת פתוחה ודמוקרטית. לא חרד"לית ולא ליברלית. מפלגה ששייכת לציבור ונושאת את ערכיו. היא תעוצב על ידי מפקד ופריימריז. אני מתחייב לזה שאנחנו יוצאים למפקד ופריימריז אחרי הבחירות.

 

"המפלגה הזאת היא לא שלי, ואני רוצה מפלגה ששייכת לציבור ולא לי. וכדי שהיא תהיה שייכת לציבור ואני לא אוכל לעשות בה מה שאני רוצה, אני צריך לתת אותה לציבור. כבר ראיתי יותר מדי פעמים איך מפלגות ששייכות לאנשים ולא לציבור משנות עמדות כמו פרופלורים. ציבור אומנם יכול לעבור תהליכים, אבל הוא לא משנה את ערכיו. מדובר במשימה החשובה ביותר היום: לבנות מחדש את המפלגה הציונית-דתית ולהחזיר אותה לציבור".

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם