המערכה על המוסר Featured

 3 maarechet

מערכת

הבטחנו, בעיקר בשביל עצמנו, שעל כל פרסום אובססיבי שנכנע לתרבות הגויים הלהט"בית נכתוב משהו, ולו כדי להזכיר לעצמנו שאנחנו מהתרבות שעומדת בעבר אחד של העולם כשמהעבר האחר איזו גחמה נוצצת מבחוץ אבל מסוכנת לעולם מבפנים.

בתורה לא כתוב רק שהיחסים בין גברים אסורים. זה כמובן אמור להספיק לנו, אלא שטרחה התורה וכתבה שיחסים אלו גם אינם מוסריים, "תועבה" בלשון שבחר ה'. ומה לעשות, אף שחלקנו רוצים להימנע מלעצבן אחרים, זה ממש לא כמו חילול שבת או אכילת בשר וחלב אלא איסור בקטגוריה אחרת לגמרי: תועבות שחטאו בהן העמים שאבדו מהארץ ונכללות בקבוצה המפוקפקת של איסורי עריות, שהם בגדר ייהרג ואל יעבור ונאסרו אפילו על בני נוח.

נכון שעוד כמה תועבות מוזכרות בתורה, לדוגמה גזל אלמנות (בלשון יחזקאל הנביא), אבל עוד לא קמה תנועה אנושית שטענה שמדובר במעשה מוסרי. אם חלילה תסביר האנושות מדוע נכון לגזול אלמנה ויתום, נצטרך להקדיש הרבה כתבות מאמרי מערכת ליציאה נגד התועבה הזאת. בינתיים חבורה חזקה מנסה ליצור משהו מוסרי מהתועבה הלא מוסרית של משכב זכור.

אפילו אנחנו הקטנים, לנוכח גדלות התורה של הרב בני לאו, יכולים לכתוב בלי להסס שהטקסט שכתב השבוע נכתב לצערנו מהשפעה מוחלטת של תרבות הגויים. גם אם המוטיבציה של הרב בני היא חמלה והכלה, חמלה המתבססת על עמעום איסור תורה בדרגה חמורה כל כך היא חמלה שמושפעת מהתרבות הלהט"בית הגויית. אין פלא אפוא שגם עולם הפתרונות שלו מושפע מהתרבות הזאת.

האם אחרי מה שכתבה התורה יש בכלל מה לדבר על תופעת הלהט"ביות שפושה בדורנו? ודאי! כשמבינים שאנחנו חתומים על האמירה המוסרית הזאת צריך ללמוד היטב כיצד עוזרים וגם כיצד לא עוזרים ללא מעטים בעלי נטיות מיניות הפוכות הסובלים סבל רב. הם צריכים לבדוק היטב אם נכון להם לבדוק בטיפול מה מקור התופעה או אולי נכון להרפות ולחפש דרך אחרת להתגבר. שווה לבדוק אם זו תופעה גנטית או שלפחות חלקה מושפע ממבנה חברתי ומהשפעות פסיכולוגיות. חשוב לבדוק מה נכון לנסות וגם מה לא נכון לנסות.

אבל לפני שניגשים לממצאים ולתשובות שני הצדדים צריכים להיות הגונים דיים לספר באיזו אג'נדה הם נכנסים למגרש ה'מחקר'. אנחנו הצהרנו: אנחנו לא מהאו"ם אלא מעולם המוסר של התורה.

המערכה מעוררת אמוציות רבות כל כך מאחר שמדובר בקרב פילוסופי קדום על מי כאן קובע מה מוסרי ומה לא: אם האדם לפי גחמותיו, או שעם כל הכבוד, הוא כפוף למשהו קצת פחות נזיל מחולשותיו – א‑לוהים

 

ואז מגלים שלא במפתיע התאמה מעניינת: מי שאוחז בהנחת היסוד שהקביעה המוסרית של התורה מבחינה בין טוב לרע מגיע למגרש הממצאים עם הרבה יותר הצלחות בשינוי. מנגד, לא משנה כמה ראיונות של אנשים שמספרים על עצמם שהקימו משפחה נפרסם, מי שהחליטו שמה שכתוב בתורה הוא משפט ארכאי ולא קביעה מוסרית ימשיכו לבטל כל מה שלא מתאים לתפיסת עולמם. זה בסדר, אבל בואו נהיה הגונים לומר מה נקודת המוצא שלנו, הגויים או תורת ישראל.

כלל פשוט קבענו לעצמנו בעולם קטן בכל פעם שפונים אלינו לכתוב כאן תגובה: כולם מוזמנים להיות שותפים בשיח, אבל דרישת הסף המוסרית היא להיות חתומים על כך שהתורה הכריעה שמדובר במעשה אסור ולא מוסרי.

כשפנו אלינו עמותות המצהירות על עצמן שהן להט"ביות דתיות ביקשנו מהן לכתוב בפתח הדברים את הנחת היסוד המוסרית הזאת כדי לוודא שהן אינן אוחזות בשחיתות הגויית. לצערנו לפחות אחת מהן לא הצליחה לכתוב זאת בתואנה שאנחנו מבקשים בקשה משפילה. אנחנו ממש ממליצים גם למחנכים וגם ללקוחות של סדנאות מיניוּת דתיות, רגע לפני שאתם הולכים להשתלם על מיניות ולהט"ביות ודאו את המקום המוסרי של מעביר המידע שלפניכם: האם הוא סומך ידיו על הקביעה הא‑לוהית שמדובר במעשה לא מוסרי בעליל או רואה בדברים המלצה מקראית לא עדכנית שצריך להתאימה לתרבות הגויים השולטת?

למרות דרישת הסף הזאת בד' האמות הדלות כאן נוצר בסוף שיח פתוח ומגוון הרבה יותר מהשיח במדיה החילונית, שבה לא מצהירים על דרישות סף אבל אוי ואבוי למי שרק יעז לחשוב אחרת מהגויים.

ועוד דבר חשוב לחדד: האנרגיה הרבה שמושקעת בהטמעת התרבות הלהט"בית הגויית בישראל אינה ממוקדת רק בהשגת זכויות להומוסקסואלים. המערכה מעוררת אמוציות רבות כל כך מאחר שמדובר בקרב פילוסופי קדום על מי כאן קובע מה מוסרי ומה לא: אם האדם לפי גחמותיו, או שעם כל הכבוד, הוא כפוף למשהו קצת פחות נזיל מחולשותיו – א‑לוהים – שאנחנו אומנם חלק ממנו אבל הוא בהחלט גם מעבר לנו.

המערכה הזאת היא על המוסר בעולם, לא פחות. לפני עשורים אחדים ראינו מה קרה כשהאדם הנאור קבע מה נכון ומה מוסרי. הרגשנו, אנחנו מכולם, לאיזו שחיתות הוא עלול להגיע. טעימה קלה, פרומו לשחיתות, אפשר למצוא אפילו בטקסט של הרב בני עצמו: התעלמות מוחלטת מהמשמעות של סחר בנשים, שתפיסת האימוץ שלו מובילה אליו ישירות, התעלמות מוחלטת מטובת הילדים, שוועדה לא רבנית קבעה שאימוץ חד-מיני רע להם, והפיכה של משפט כמו "לא טוב היות האדם לבדו" לאחד מעיקרי היסוד של תורת ישראל. המערכה של ישראל מול תרבות הגויים היא מאבק בשחיתות המוסרית שהאדם העליון מסוגל להמיט עלינו.

ברור שזה רק עניין של זמן עד שהתרבות הזאת תאפשר גם לאח ולאחות לקיים יחסים. כל עוד מדובר ביחסים בהסכמה, כמובן, כי מי אנחנו שנאסור זאת עליהם? זה רק עניין של זמן שהתרבות הזאת תאפשר לבני אדם ליצור זוגיות עם עולם החי. אגב, כבר יש קריאות כאלה בעולם. אמיתיות לגמרי.

הנה, עשינו את חובתנו לעצמנו: הטקסט של הרב בני לאו הוא טקסט בלתי מוסרי בעליל. ובשביל זה לא צריך להיות גדול בתורה וגם לא קטן בתורה אלא סתם יהודי.

בסוף כל מאמר כזה צריך לכתוב משפט אחד לפחות למתמודדים עם האתגר שעל גבם מנהלים כאן ויכוחים פילוסופיים ואידאולוגיים: אל תפסיקו לרגע לאהוב את עצמכם כפי שאתם. רבים מאוד הצליחו לבנות משפחה בריאה וזוגיות מאושרת למרות המשיכה התוך-מגדרית שלהם. המשיכו לרצות, להאמין ולנסות. המשיכו לשמוח. אתם לא אשמים בכלום. המשיכו למצוא את הטוב הא‑לוהי בדרך שהנחילו לנו אבותינו.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם