אנא תקן את אשר עיוותָּ

 maarechets

מערכת

מתברר שהרב אלון ממשיך לעשות דברים רעים בתלמידים במשך שנים, והוא עושה זאת שוב ושוב. אבל הכי חשוב, וזאת הסיבה שהחלטנו לכתוב גם אנחנו על הפרשה הכואבת הזאת, שלפי מה שלמדנו בשיחות שערכנו בעניין, סיכוי טוב שדברים כאלה מתרחשים ממש עכשיו. הדברים הכי בסיסיים שהיו אמורים לקרות כדי שיהיה אפשר להעריך שהסיפור הזה מאחורינו עדיין לא קרו. לצערנו ולמרות מה שמתפרסם מדי פעם הרב אלון טרם עשה תיקון פומבי של הנזק הציבורי שחולל.

שנים הוא נטע בציבור את התחושה המעורבת שהנה הוא גם מתחרט על דברים מסוימים שנעשו שנתונים לפרשנות בסך הכול, ובאותם משפטים גם הקפיד לנטוע את התחושה שהוא נתון למתקפה מצד כל מיני כאלה הרוצים ברעתו בגלל מעמדו הציבורי.

והאמת היא שגם לנו כאן כמו לרבים היה נוח להפעיל את מנגנון ההדחקה. העדפנו להאמין שאנשי פורום תקנה מונעים מכל מיני אינטרסים, ובלבד שלא לחשוב שעוד רב, בטח רב כמו הרב אלון, אשכרה עשה מעשים מגונים חמורים שוב ושוב ופגע בעוד ועוד צעירים. זו בטח פרשנות של האופי החם של האיש המיוחד הזה, שיננו רבים זה לזה. אז לא אופי חם ולא פרשנות, התיאורים שחוסכים כאן כבר שנים מהציבור בעיתונות דתית שמנסה להיות נקייה מזעזעים בכל קנה מידה. אין בהם שום מקום לפרשנויות.

בחלק ניכר מהמקרים הרב אלון ניצל אנשים שפנו אליו לעזרה בגלל נטייתם המינית ועשה בהם מעשים מגונים במסגרת הטיפול שטיפל בהם כביכול.

הרב אלון עוד לא יצא לציבור ואמר לכולם אמירה פשוטה שהייתה מרפאת כל כך הרבה בעולם – אותו, את הנפגעים, את המשפחה, אותנו – את הצעירים שבונים אמון בדמות הרב כדמות חינוכית שמצד אחד היא בשר ודם ויכולה ליפול ומצד שני מורמת מעם ויודעת לעשות תיקון. הוא עוד לא הצליח להגיד בקולו הברור: חטאתי חטא גדול. הטעיתי אתכם. יש לי בעיה גדולה שנמשכת שנים. אנשי פורום תקנה הם הצדיקים, ואני חטאתי כל הזמן. אני פורש סופית מכל תפקיד ציבורי ורבני עד שמטפל מוסמך ומקצועי לא יעיד עליי שהתרפאתי. כמה טוב ירד לעולם אם הרב אלון יעשה זאת

 

ובכן, אנחנו צריכים להכות על חטא, כי הרבנים של פורום תקנה אמרו במפורש את מה שלא רצינו לשמוע, שלרב אלון אסור לשאת בכל תפקיד ציבורי כי זה מסוכן. עזבו לא מוסרי ופסול מבחינה תורנית, אלא ברמה הכי בסיסית – מסוכן.

ועכשיו, מי שעוד לא עשה את זה השבוע, בבקשה תצפו ברב אריאל שליט"א וברב ליכטנשטיין זצ"ל מדברים באופן הכי ברור על הפרשה הזאת בווידאו שחשפו בעיתון מקור ראשון, שהוקלט אי אז כשהתפוצצה הפרשה, ומסיבות שונות טרם הופץ. הנה הקישור כאן: https://bit.ly/2RRFktI [נרי, עדיף כמובן להוסיף qr]

הריאיון עם שני הרבנים מלמד כי גם כאשר הבטיח הרב מוטי אלון לרב אריאל ולרב ליכטנשטיין שהוא חוזר בתשובה, הוא לא הכיר בחטאו כלל ולא ניסה להתחיל לתקן את הקלקול. ומי אומר שזה לא מה שקורה כעת?

אחרי שהרבנים  מגוללים את התלונות הראשונות ואת הפגישות שקיימו עם הרב אלון בעקבותיהן הרב ליכטנשטיין אומר כך: "קיוויתי שהפרשה הזאת וכל מה שמסתבך ממנה מאחורינו, שמכעת והלאה, אחרי שנפלה הפצצה ואחרי שכולנו משלמים מחיר מסוים, שכעת הוא יכול להתחיל תהליך של שיקום".

אלא שהרב אלון לא עמד בסיכום: "שנה אחר כך הגיעה אלינו תלונה חמורה הרבה יותר. קראנו לרב אלון שוב, וגוללנו לפניו את הפרשה הזאת. הוא הודה בעובדות". הרב אריאל הדגיש כי ההאשמות הן שקרו "דברים חמורים ביותר. לא מדובר בחיבוק ונישוק". גם הפעם לא הכחיש הרב אלון את הדברים.

הרב ליכטנשטיין הוסיף: "הסיפור ששמענו בגדול היה מסכת יחסים עם אופי מיני ברור שנרקם במרוצת תקופות ארוכות בין הרב אלון לבין האדם שמסר את העדות לפנינו. במצב כזה קשה לומר בצורה חד-משמעית: זה יזם וזה נגרר. התחושה שלנו הייתה אז וגם בהמשך שבהתחשב בשני האישים, איך אומרים החבר'ה ברחוב? 'זה לא כוחות'. מדובר פה באישיות אדירה, תקיפה, ומאידך מדובר בבחור שכל אישיותו הרבה יותר חלשה, גם שמערכת יחסים של תלות הכתיבה לא מעט".

הרב אריאל תיאר: "המקרה השני היה קשה. תלמיד שלו, שהיה במצב נפשי בעייתי, היה צריך עזרה, והוא ניצל את העובדה שהתלמיד היה זקוק לעזרתו, לכל הסיפוקים שלו, תקופה ארוכה, במקומות שונים; במלונות, בדיונות של גוש קטיף בזמן ה'גירוש', ועוד מקומות כאלה במשך תקופה ארוכה".

"מה שמאוד כאב", מוסיף הרב ליכטנשטיין, "שכשנאמר לנו בהזדמנות הקודמת שחוץ ממה שכבר היה בראשית הדרך, האם יש עוד משהו? נאמר חד-משמעית 'לא'. 'זהו זה. ניקיתי את האורוות, גמרנו, אני כעת בדרך הישר', זה הדברים שנאמרו בסביבות ימים נוראים… אחר כך נודע לנו שבאותו מועד, באותם ימים שנאמר לנו שהכול כבר נקי, שהתרחשה פעילות שכזאת בצורה יותר חריפה, יותר עמוקה ויותר מקיפה. זה לא רק כאב וצרם לכשעצמו אלא גם הטיל צל כבד וכרסום מצער על אמינותו של הרב אלון".

"הוא אמר לנו שאין כלום ואין בעיות, ובאותם ימים בדיוק הייתה הפרשה הזו. הוא שיקר לנו במצח נחושה", אמר הרב אריאל.

וכאן הרב ליכטנשטיין הוסיף בכאב ניכר משפט קשה: "היה כאן משהו שמעבר לשאלת האיסורים והבעיות הנורמטיביות; משהו היה רקוב, פשוט רקוב ומאוס".

אז למה צריך עכשיו שוב להביא את כל אלו? כי איך שזה נראה כרגע, הרב אלון עוד לא יצא לציבור ואמר לכולם אמירה פשוטה שהייתה מרפאת כל כך הרבה בעולם – אותו, את הנפגעים, את המשפחה, אותנו – את הצעירים שבונים אמון בדמות הרב כדמות חינוכית שמצד אחד היא בשר ודם ויכולה ליפול ומצד שני מורמת מעם ויודעת לעשות תיקון. הוא עוד לא הצליח להגיד בקולו הברור, קול שיש רק לרב אלון כשהוא רוצה: חטאתי חטא גדול. הטעיתי אתכם. יש לי בעיה גדולה שנמשכת שנים. אנשי פורום תקנה הם הצדיקים, ואני חטאתי כל הזמן. אני פורש סופית מכל תפקיד ציבורי ורבני עד שמטפל מוסמך ומקצועי לא יעיד עליי שהתרפאתי.

כמה טוב ירד לעולם אם הרב אלון יעשה זאת.

קטנים אנחנו ועפר אנחנו מול כבודה של תורה ומול זקנים עובדי ה' שלמדו תורה, ואנחנו כאן הדלים מבקשים ממך, הרב אלון, אנא תקן את חילול השם. כדי לעצור את כל הטועים התנצל וקבל אחריות מלאה בלב נשבר ואמיתי. למענך, למען משפחתך, למען הדור החדש, למען ה' יתברך.

ואנחנו הקטנים שוב נשנן לעצמנו שיש דברים שאנחנו צריכים לקבל עליהם אחריות מלאה ולהפעיל בהם את ההיגיון שלנו, ולא רק בתחום המיני. יש מקומות שאנחנו אחראים לעצמנו, לגופנו ולנשמתנו, ובמקומות האלה אין אנחנו רשאים להפקיר את ההיגיון הפשוט ואת המוסר הנורמלי בפני שום אדם, גדול ככל שיהיה.

וממש באותה נשימה נזכור שדבר ה' ורצון ה' הוא שנמשיך ונלך אחרי אנשי תורה ונקשיב לקול ה' הגדול הבוקע מהם, כי הם גדולים ועצומים ואנחנו יכולים להתחבר דרכם אל הקודש. ושתי האמיתות האלה אינן סותרות זו את זו אלא שתיהן יחד הן האמת לאמיתה. יהי רצון שה' יורה את דרכנו לתיקון.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם