תשאירו את הבנות - בנות

6 maarechet

מערכת

בואו נודה על האמת המרה: צה"ל של היום הוא צבא פרוץ ומבולבל כפי שמעולם לא היה. בפקודות שלו ובאסטרטגיית כוח האדם שלו הוא מפעיל כבר ארבעה גדודים שבהם בנים ובנות מרימים יחד אלונקות, שומרים יחד במגדלי שמירה, מזיעים יחד, סוחבים זה את זה סחיבת פצוע – או פצועה, כחלק מהפעילות המבצעית והאימונים. כמעט כל הפרסומים שהוא מוציא וחלק בלתי נתפס מדיוני המטה שלו מקודשים סביב הנושא 'צה"ל מעורב בפקודה'. כזה צה"ל לא היה כאן מעולם.

לפעמים יש תחושה שהרב הצבאי הראשי וגם יתר הרבנים מנסים לברוח מהקטסטרופה הביטחונית והמוסרית הזאת בכל מיני תירוצים מוזרים – "אין מה להאשים את הצבא, הרי זה השיח בחברה שמחוצה לו ושם צריך לתקן", או "מדובר במגמות כלל-עולמיות שחזקות מאתנו", או – וזה הכי מביך – "אין מה לעשות נגד הטרור הפמיניסטי", והאמת היא שכרגיל הכול בעיניים שלנו – כי ממש כמו בטרור, אין אף פעם טרור, אלא רק כניעה לטרור; כניעה מביכה של השפיות לשטויות הליברליות, שמוליכה שולל את הנשים ואת הגברים גם יחד.

זה הכול. הרבצ"ר והרמטכ"ל נכנעים לטרור שהם יצרו ולכן גם מפחדים ממנו.

armi 1

כך הופכים את הבנות לגברים

תסתכלו בבקשה על התמונות הללו. תמונות שדובר צה"ל מפיץ ומתגאה בהן. אם היינו אנשים בריאים, היינו נבהלים לגלות עד כמה הן משפילות את כבודן של בנות המין הנשי. במחילה מראש מהבנות שמופיעות בהן, רואים בתמונות שדובר צה"ל מפיץ בנות שהתחפשו לבנים, מסגלות הבעות פנים גבריות, צובעות את עצמן בצבעי מלחמה, מטפסות על קירות. ובעצם זועקות: נשיות זה איכס, גבריות זה הדבר הכי נעלה. זו בדיוק השפלה נשית.

אבל במקום להיבהל מהתמונות הללו, אנחנו מוציאים את כל התסכול התרבותי שלנו על הרב לוינשטיין, היחיד שלא כורע ולא משתחווה לחשבונות האסטרטגיים ואומר בכנות: אנחנו משפילים את הבנות. ואכן, יש לזה משמעות הרת גורל על איך ועם מי נתחתן.

armi 2

זה לא אומר שאין מקום ליוצאות דופן, ושאין מקום לכך שבנות יכולות לבחור לעשות תפקידים גבריים בחייהן. זה אפילו בסדר גמור אם הצבא היה אומר לאנשי ההלכה – שמעו, גילינו שתצפיתניות בנות עושות עבודה טובה יותר מגברים. אם זה היה נאמר ממקום מקצועי אמתי וצורך ביטחוני, יורשה לנו להמר שהרבנים היו מדברים אחרת. אבל הבעיה החמורה היא שהצבא שהרמטכ"ל איזנקוט מוביל בימים אלה עם שדרת אלופיו, לא משדר מקצועיות אלא זועק ולוחם למימוש אג'נדה אנטי-מלחמתית.

כן, צה"ל הוא המגן של מדינת ישראל ובלעדיו אנחנו מתים תוך רגע. וכן, הוא ממשיך להיות אחד הדברים הכי חשובים כאן במדינה ובחברה הישראלית. אבל הוא גם הולך לכיוון רע מאוד שהראה איתות ראשון במלחמת לבנון השנייה, המשיך בצוק איתן, ועם כל הביטחון שיש לנו בבריאות של עצמנו ובחוזק הצבא, מי שחונך שלא לסמוך על נסים חייב לחשוש מאוד ממערכה נוספת שחלילה עלולה לתפוס אותנו לא רק מול עזה או חיזבאללה אלא מול צבא של מדינה. צבא הבלבול שאנחנו יוצרים בימים האלה, שעוסק כל היום בלהפוך את עצמו לליברלי ושוויוני, יהיה פחות חזק באופן רציונלי. מה יקרה מבחינת הקדוש ברוך הוא ואילו נסים הוא יבחר לעשות לנו, זה העסק שלו ולא שלנו. צבא איזנקוט והרב קרים הוא צבא מוחלש פיזית ורוחנית. הוא צבא שגאה בעיקר במערכות ההגנה שהוא מייצר, צבא שפחות חותר למגע כפי שהעיד דו"ח מבקר המדינה וצבא שאינו מעוניין בהכרעה. הוא כן צבא שעוסק בערבוב בין המינים באובססיביות לא נתפסת.

זה בכלל לא משנה כמה אתם דוסים ביומיום או עד כמה אתם מקפידים על שמירת נגיעה. כנערים שמאמינים בתורה בשום אופן אסור לנו להיות מוכנים לשרת שירות קרבי עם בת. לא בטנק, לא במד"ס, לא מתחת לאלונקה. המבחן שלכם הוא לא הרואי עם סכין בין השיניים כמו שדמיינתם, אבל הוא הכי חשוב בזמן הזה
armi 22
פינת האמרנו לכם

אולי זה לא ייראה הדבר שהכי חשוב לומר בעת הזאת, אבל צריך להודות שהדיבורים שהגיעו מכיוון הר המור כבר לפני שלוש שנים על כוחות רדיקליים פמינסיטיים שנכנסו לצבא, ושנדחו ע"י רובו המכריע של השיח בציונות הדתית כעוד קונספירציה היסטרית מאגף הרב טאו שליט"א, לא נתונים כבר במחלוקת. כל האגף הליברלי שדחה בזלזול את ההתרעות מכך שעידוד גיוס הבנות הדתיות לצה"ל משרת מגמות החלשה של הצבא, והתעקש שמדובר בסך הכול בהתאמה של הצבא לצרכיה הדתיים של המתגייסת הדתית, מתחיל היום לדבר אחרת.

היום זה כבר נראה מוזר וקשה אפילו להיזכר בכך, אבל ממש לא מזמן היו מי שאמרו – תפסיקו עם ההפחדות, אף אחד לא ייקח את הבנות להיות לוחמות. ואם זה יהיה, זה יהיה משהו שולי. ותנו לבנות להתגייס בשקט. חשוב לומר היום – אתם טעיתם והאגף השמרני ואולי המפוחד, לפחות הפעם, ידע לקרוא את המציאות טוב מכולנו. כבר ברור שלא מדובר כאן רק בניסיון לגייס בנות דתיות, ולא רק בבעיות של החייל הדתי; היום יש כבר ארבעה גדודים מעורבים, פיילוט של בנות בטנקים, ועוד היד נטויה. אבל הכי חשוב לומר ולדעת עכשיו – זו רק ההתחלה.

רבנים ועיתונאים יקרים – האלוף מוטי אלמוז וגם הרמטכ"ל בכבודו ובעצמו ימשיכו לעשות לכם (ולנו) שיחות הרגעה, שבעצם כולנו באותו צד וכולם עושים את המיטב לגשר על הפערים ולמצוא פתרונות, ושבעצם מדובר בהגזמה אחת גדולה, ושאתם תראו שהפקודה עוד תשתנה. במקביל, ממש מיד אחרי שיורידו את השפופרת, הם ימשיכו לדהור קדימה.תסתכלו על מספר הפרסומים והתאריכים שלצדם ואולי תזהו מתי התקיימה שיחת ההרגעה שלכם.

אם מישהו מכם רוצה באמת להציל את המדינה שלנו מהטרוף הזה, הרי שחייבים לחדול מבליעת גלולות ההרדמה האלה. האומץ הנדרש הוא לפחות כמו זה של היוהל"ם (יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר) – לא להקשיב לשום הבטחה אלא לדרוש רק דבר אחד: פירוק הדרגתי של הגדודים המעורבים וחזרה לפקודת 'השילוב הראוי'. לא סנטימטר פחות. כל התיקונים שמדברים עליהם כביכול על כך שלא יכפו על דתיים לשרת או לפקד ביחידות מעורבות, הם שוב לא יותר מזריית חול. אפשר לחזור לשפיות רק אם נלך על הדבר הזה עד הסוף. טכנית, כשמדובר בגוף גדול וחזק כמו הצבא, זה פשוט יותר ממה שאפשר לדמיין. יש ראש לצבא, ואם הוא יחליט שהניסוי שערכו בבני האדם לא צלח, הוא יכול לתת פקודה לשנות כיוון, וזה מה שיקרה. הוא יצטרך להיות גיבור מול כל השטויות של כל הטיפשות העיתונאית שתושפרץ עליו, אבל רק כך יוכיח שהוא יודע להוביל ולתקן את שעיוות.

armi 7

בנים ובנות, אתם יכולים להחזיר לצבא את השפיות

מגמת ההחלשה של הצבא היא אולי הנקודה המרכזית שסביבה צריכים להתאגד כולם – דתיים וחילונים. גברים ונשים. שמרנים וליברלים.

בנות יקרות – בשבילכן ובשבילנו, אל תקנו את השטויות שמוכרים לכן. יש לכן הרבה מאוד לאן לגדול ולהתעצם מלבד להיות גברים לוחמים עם קוקו וצבעי פנים. אתן חופשיות לבחור מה שאתן רוצות, אבל תעשו את זה מתוך מקום פנימי עמוק ולא מתוך סחף של תרבות שבכל העולם רק מראה סימני גסיסה. תרבות שיצרה בעיקר נשים מתוסכלות נטולות משפחה והמשכיות. ינסו לומר לכן שזה פטרוני שגבר יאמר לכן מה טוב לכן, אז באמת תעשו מה שנראה לכן. לעצמכן באמת. שירות לאומי הוא הלכתחילה של נערה ישראלית כדי להיות חלק מהנתינה לכלל, ואם יש בת שמשוכנעת ביכולת וברצון יוצאי דופן בתוכה לתת מעצמה בצבא, שתמצא כיצד לעשות זאת באופן הנכון ועל פי ההלכה בהתייעצות עם הרב או הרבנית שלה.

בנים יקרים – האחריות המלאה על כל הקטסטרופה הזו של צה"ל של בנים ובנות ביחד היא לא שלכם אלא אחריותו הישירה של הרמטכ"ל איזנקוט ולצדו הרב הראשי לצה"ל. אבל יש לכולנו אחריות לא קטנה על כך שצה"ל העריך שחוץ מקצת לעקם את הפרצוף, התרבות שלנו כן מאפשרת לנו לרוץ ולהתאמן ולהתחכך עם בנות. זה אומר שרואים בנו סמרטוטים אידיאולוגיים. זה אומר שיודעים שהדת והכללים התרבותיים שלנו הם בעבורנו סוג של המלצות תיאורטיות שמתקפלות בשנייה אחת מול הערך העליון שאליו אנחנו סוגדים: מדים, דרגות, נשק.

בואו נודה על האמת, לפחות לעצמנו – מרוב שאמרו לנו שהצבא שלנו מקודש, הפכנו אותו לאליל שנמצא מעל לכל הקדושה. מעל לתרבות שהתורה נתנה לנו. מעל לגבולות הבסיסיים. אנחנו מסבירים לעצמנו שלמען ביטחון המדינה חייבים לוותר על התרבות ועל הקדושה, ואנחנו זורמים עם זה בלי להרהר לרגע. זה אומר עלינו שאנחנו סמרטוטים. או בשפה קצת יותר גבוהה: עובדי עבודה זרה. באסה, לא נעים, אבל ככה איכשהו חינכו אותנו.

אם הרבנים שלכם שותקים, יכול להיות שלא מהם תבוא הישועה. בידיים שלנו יש אפשרות לעשות תפנית תרבותית וגם על הדרך לעצור את הטירוף הזה שמכניסים אליו את המדינה ואת הצבא. זה בכלל לא משנה כמה אתם דוסים ביומיום או עד כמה אתם מקפידים על שמירת נגיעה. כנערים שמאמינים בתורה בשום אופן אסור לנו להיות מוכנים לשרת שירות קרבי עם בת. לא בטנק, לא במד"ס, לא מתחת לאלונקה. בטח ובטח שלא לפקד על בנות לוחמות. זה מנוגד לתפיסת העולם שהבטחנו לעצמנו לבשר לעולם, שקצת הלך לאיבוד. לכן – אין שום אפשרות הגיונית שתהיו חלק מהדבר הזה. בנות לא צריכות להיות בסביבת הפעילות הצבאית שלכם. זה הדבר שאתם צריכים להיות גיבורים ולהיות מוכנים לוותר בעבורו על איכות השירות שלכם. זה המבחן שלכם. הוא לא הרואי עם סכין בין השיניים כמו שדמיינתם, אבל הוא הכי חשוב בזמן הזה. ואם יש לכם חבר גיבור כזה, תגבו אותו גם אם אתם לא מעזים לעשות זאת בעצמכם.

והרבצ"ר עוד שותק

אף אחד לא מעז לערער אחר גדלותם, צדקותם ופועלם של הרבצ"ר הנוכחי הרב איל קרים וקודמו הרב רפי פרץ, אבל בשורה התחתונה זה מתרחש במשמרת שלהם. כל אסטרטגיה מקובלת ובלבד שיש לצדה גם תוצאה. אם היא נכשלת הרי שחייבים לדבר על הכישלון כדי להמשיך הלאה לתיקון. הם, שניהם, עד כה נכשלו. הצבא במשמרת שלהם ניתק עצמו מהרבנות, סתם להם את הפיות ובחר בניתוק מהתרבות היהודית שהייתה תחת אחריותם. אם לא הולך, הם חייבים להתפטר. יש לפיטורין כאלה אפקט חזק מאוד עד כדי עצירת המגמה ופירוק הגדודים של הבנים שנלחמים ונוגעים בבנות.

בתחילת השבוע הפנינו לדובר צה"ל את השאלות הבאות, כדי לדעת אם נוכל לדעת מהי עמדת הרבצ"ר בנושא. בין השאר, גם לראות האם ממשיכה מגמת ההשתקה של הרב הראשי לצה"ל, אל מול החירות שנתן לקצין החינוך הראשי אבנר פז-צוק והיוהל"ם שרון ניר באינספור ראיונות.

ביקשנו לדעת מהי עמדת הרב הצבאי הראשי על פקודת השירות המשותף, וביתר פירוט: מהי עמדתו של הרבצ"ר בשאלות כמו האם יש להתיר פעילות מבצעית של בנים ובנות יחד, כגון: מסעות, מטווחים, מסע אלונקות, שמירות, הימצאות בפילבוקס? האם לדעת הרב הראשי יש להתיר שירותים משותפים או שינה משותפת של בנים ובנות בצבא? האם הרב חושב שיש לעודד גיוס בנות ללחימה בצה"ל?

לא נראה שדובר צה"ל בזבז את זמנו כדי לפנות בכלל לרבצ"ר, והחליף את הפסיקה ההלכתית של הרבצ"ר בעמדה של האלוף אלמוז:

"צה"ל הוא צבא העם המשלב את כלל האוכלוסיות תוך הקפדה על שמירת אורח חייהן. פקודת השירות המשותף גובשה בצוות שכלל את כל הגורמים הרלוונטיים, ובהם הרבצ"ר אשר מהווה שותף מלא לעבודת המטה עם הפיקוד הבכיר בצה"ל. מטרת הפקודה היא לאפשר את מימוש מטרותיו המבצעיות של צה"ל תוך שמירה על כבודם ואמונותיהם של כלל המשרתים.

הפקודה קובעת כי במקרים מסוימים, כחלק ממילוי משימה מבצעית ומתוך צורך מבצעי, חיילים וחיילות מורשים לשמור בעמדת פילבוקס, זאת כאשר הם עומדים בתנאים שנקבעו בפקודות.

עם זאת, הפקודה קובעת כי חייל או חיילת שאורח חייהם דתי זכאים לבקש להימנע מפעילות משותפת עם בני המין השני, לרבות תורנות שמירה, ויש להיענות לבקשתם.

באשר לסוגיית השירותים המשותפים, הפקודה מגדירה כי על השירותים להיות מופרדים, אך מאפשרת באישור מיוחד להתיר קיום שירותים משותפים אשר ניתנים לנעילה מבפנים".

על התשובה המתחמקת הזו חזרנו וביקשנו להבהיר – האם אפשר לראות את הדברים הללו כפסק ההלכתי הציבורי של הרב הצבאי הראשי בנושא פקודת השירות המשותף?

הבהירו לנו שדו"צ לא מדברר אף אחד מהגורמים בצה"ל, ויכול לתת רק את עמדת הצבא, שהרבצ"ר שותף לעיצובה. לטענתם, הרבצ"ר משתתף בכל הדיונים הרלוונטיים בנושא ושם הוא מביע את עמדתו...

מי שנותרה בו מעט ממלכתיות, ובעיקר כבוד לצה"ל, חייבים להתחמש באחריות אמתית-ממלכתית על מגמת ההחלשה שמשתלטת על צה"ל, כיום כבר בלי הסתרה. חיילים צעירים, מפקדים, אנשי ציבור ופוליטיקאים. בנים ובעיקר בנות – לפעמים צריך לדעת לומר עד כאן.

 armi 6

צילום: דו"צ וצילום שערי העיתונים ואתרי האינטרנט

 

atarMbaolam

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אדוריים היהודית

  מאמר מאת מרים מימון

הסימן לחוסן הלאומי

  אליהו אוזן, חקלאי ותיק

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם