דו"ח המבקר על הצבא אזריה

b 54 elor

 

מערכת

דו"ח המבקר על הצבא של אלאור אזריה

 

אחרי שנכתבה הכרעת הדין ויש גזר דין והתווכחנו אם הוא גיבור או צורר, לכו בבקשה וחפשו שוב את הסרטון של בצלם. תסתכלו עליו נקי, בלי כל האמוציות, ותראו איך מישהו הסיט אותנו מלראות את הכותרת האמתית של הסיפור הנורא הזה. הכותרת של האירוע שרואים שם איננה גבורה, ולא טוהר הנשק, ולא התבהמות, ולא בטיח. יש לו כותרת אחת זועקת: זירת אירוע מופקרת. זהו.

 

הסרטון הזה חשף יותר מכול את הבלבול הנורא שהצבא שלנו שרוי בו כבר שנים ארוכות. מחבל שוכב ללא אבטחה. חיילים מסתובבים בלי לדעת מה הם אמורים לעשות. אין שליטה בכוח. אזרחים מנהלים את האירוע. חייל אחד צועד לשם, וחייל אחר יורה כאן. הסרטון הזה יותר מכולם אותת לחברה הישראלית כולה, וגם לרמטכ"ל ולשר הביטחון, שעוד מעט יתפרסם דו"ח של מבקר המדינה שיגיד שמשהו בצבא שכל כך התגאינו בו ושמחנו בו, השתבש. קולות שיזעקו בכאב שהצבא הכי נועז ומתוחכם בעולם חדל לחתור למגע. צבא שהבלבול הערכי גרם לו להיות פחות מקצועי. ואז נוצר כזה בלגן, עד שנער אחד - גיבור או חם מזג, זה בכלל לא משנה - עושה מה שבא לו בתוך זירת פיגוע חמה.

 

אז מה הפלא שיעלון, יותר מכולם, היה הראשון שהזדעזע מהערווה הזו שחשף אלאור אזריה. איש הקיבוץ לא באמת חש חמלה על המחבל הרשע שמצא את מותו ברוך ה'. אבל הוא הזדעזע ועוד איך בפנים מהצורה שבה נראתה זירת הקרב שבאחריותו. וזו בדיוק הסיבה שהוא מיהר לזעוק זעקה גדולה ומרה לפני התחקירים. כי הוא ידע היטב שזה רק עניין של זמן עד שאיבוד הכיוון והמקצועיות שהתגלו בזירת הקרב בחברון ייחשפו לעיני הציבור. הוא הבין שהפאסון של שמירה על קור רוח ושיקול דעת יתנפץ ושם יתגלה האבסורד שצבא ענק שהיה בידיו התבוסס במשך 50 ימי לחימה בתוך עזה בלי להבין לאן הוא הולך, תוך התעלמות לא נתפסת מאיומי המנהרות ועם דרג פיקודי שבורח מכל חתירה למגע.

 

אז אם אי אפשר להעמיד לדין את כל אלה, אפשר והכי פשוט להיכנס בחייל המבולבל שעשה שם בזירה המופקרת את מה שהוא חשב שנכון.

 

וכן, צריך להתעורר לטובת כולנו. כבר אין באמת בררה. התשתית כולה, האזרחית והצבאית, בשלה לשינוי תודעתי. לשינוי פוליטי. להתעשתות צבאית.

צילום: הלל מאיר, TPS


b7underdos5

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם