מי רכזת הקליטה? Featured

4 hersh

מי רכזת הקליטה בבית הכנסת שלכם?

אבינועם הרש

כל רווק ומתפלל חדש מכיר את התחושה שהוא נכנס לבית הכנסת ואיש אינו ניגש אליו. במצב כזה הוא עומד נבוך ומתוסכל ומחכה שמישהו יפנה אליו ויסביר לו לאן הוא צריך ללכת.

לפני שבוע קיבלתי מכתב מבחורה רווקה שנכנסה לבית כנסת בתל אביב וסיפרה לי שעברה חוויה הפוכה לגמרי:

"עד לפני שנה החגים היו לי באמת סיוט אחד ארוך ומתמשך. שנאתי כל רגע. גרתי בירושלים והרגשתי, סליחה על הביטוי, שאף אחד לא שם עליי קצוץ. שום הזמנה. שום כלום. אני לא שופטת אותם לרעה חלילה. אנשים עסוקים בלשרוד. יש להם על הראש מחויבות קודמות חשובות יותר מלהזמין אותי, ועובדה שבאמת היו חגים שעשיתי לבד. כן, גם סוכות. בבית.

"ואז עברתי דירה והגעתי לקהילה נפלאה במרכז הארץ, וכבר בבית הכנסת ניגשה אליי אישה שלא הכרתי והציגה את עצמה בתור רכזת הקליטה של בית הכנסת ואמרה שהתפקיד שלה הוא לוודא שאף מתפלל אחד לא יישאר מאחור, כן, כולל הרווקים. היא ביקשה שאציג את עצמי ולאחר מכן הציגה את עצמה, ולפני שהבנתי מה הולך כבר צוותה אותי לאחת המשפחות החמודות ביותר שיצא לי לפגוש.

"אחרי שלקחה את כל הפרטים שלי הגיע מייל מבית הכנסת ובו בקשה אישית מכל אדם שאין לו איפה להתאכסן ללכת ולהציג את עצמו לאותה רכזת קליטה. חשבתי שבארוחה שהוזמנתי אליה בראש השנה הסיפור הסתיים, וגם זה יפה מאוד, אלא שהתברר לי שזה רק ההתחלה: היא וידאה שאוכל כל אחת מהארוחות של ראש השנה אצל משפחה אחרת.

"התדהמה הגדולה ביותר שלי הגיעה בסוכות: הוזמנתי לחג ראשון ולשבת חול המועד של סוכות ובכל יום מסוכות לארוחה אצל משפחה אחרת. זה היה פשוט כמו בחלום. לא רציתי לאכול לבד, ותמיד שאלתי אם אוכל להביא איתי חברה, ונאמר לי ברוחב לב שאני יכולה להביא איתי גם יותר מאחת.

"מעט מחשבה וכל כך הרבה טוב. איך לא חשבו על זה קודם? מקווה שתמצא לנכון לשתף ושעוד בתי כנסת כבר יאמצו את המנהג היפה הזה לקראת החגים הבאים".

כל כך פשוט, חכם ונכון. כמו שיש רכזת קליטה לגרעין חדש או ליישוב, כך גם לבית הכנסת. מסתבר שכל מה שצריך בשביל לגרום למישהו להרגיש רצוי זה קצת מחשבה, לב ענק והרבה רצון טוב. בקרוב אצל כולם.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם