שוד המילניום Featured

5 shut

הרב (ד"ר) ראובן פיירמן

יש סיפורי מתח המספרים על שוד מתוחכם ובלתי צפוי של בנק או בורסת יהלומים. גנבים מקצוענים ברחבי העולם מתחרים ביניהם על תואר הכבוד של 'שוד המאה', כלומר מי יעשה את השוד הגדול ביותר במאה הנוכחית. נדמה שבתקופה שלנו אנו עלולים להיות עדים ל'שוד המילניום', שבו לא מרתפי הבנק הם המטרה אלא מדינה שלמה. ישראל.

איך אפשר לגנוב מדינה שלמה? מתברר שזה לא קשה כלל וכלל. צריך רק צוות מומחים בתחום הנדסת דעת הקהל, והם מסוגלים להפוך את המדינה היהודית למדינה בעלת צביון יהודי: יום המנוחה הרשמי יהיה שבת, השפה הרשמית תהיה עברית, וחגי ישראל יהיו ימי מנוחה. מה לא יהיה בה? קדושה. היא לא תהיה תחילת הבית השלישי. ראשית צמיחת גאולתנו.

עיקר ערכה של המדינה איננו במתן מקלט בטוח לעם הנרדף אלא בהתגלות של הנשמה הלאומית שלנו, כלומר השכינה. ההקמה והקיום של מדינת ישראל אינם רק תופעה ייחודית שאין כדוגמתה בהיסטוריה האנושית, כי אם מעמד רוחני אדיר, שלב מרכזי ביותר בהקמת בית המקדש השלישי, אירוע בסדר גודל של מעמד הר סיני ותחיית המתים.

מדינת ישראל מאפשרת לאומה הישראלית לפעול כישות אחת, כאיש אחד בלב אחד, והסממנים של האחדות הזאת עקרוניים ביותר. חיוניים ממש: ממשלה, דגל, בית משפט, המנון, רבנות ראשית, סמל המדינה, צבא, משטרה ועוד. גם אם התוכן של סמלי ממלכה אלו שלילי, עצם קיומם חושף את המדרגה הרוחנית העליונה של הופעה א-לוקית בעולם, ולכן אנחנו מוכנים ללחום עליה ולמסור את נפשנו.

כל פגיעה שהיא במוסדות המדינה או בסמליה היא בבחינת חילול קודש נורא גם אם הכוונה היא לטובה. לכן אסור בתכלית האיסור לערער ולו במשהו על כל סממן יהודי של המדינה. גם מי שמקלף אבן קטנה מהכותל על מנת לשמור אותה למזכרת מצטרף למחריביו.

יש דברים שאסור לגעת בהם גם על מנת לשפרם ולתקנם. היום המדינה נמצאת בסכנה קיומית, אולי הגדולה ביותר מאז מלחמת ששת הימים. אם יצליחו מהנדסי דעת הקהל 'לגנוב את המדינה', כלומר להפוך אותה למדינת כל אזרחיה כמו רוב הארצות בעולם, תאבד המדינה את מהותה הסגולית וממילא גם את חוסנה הפלאי, ויש סימנים רבים שאנחנו בעיצומו של השוד לאור היום הזה.

מולנו עומד אויב מקצועי ממדרגה ראשונה שמטרתו אינה להשמיד אותנו. בשביל מה? הם לא רוצים שוב לבנות תאי גזים, הם רוצים רק לטשטש את האופי היהודי של המדינה, לשחת את כל סימניה הדתיים, שרק הם, אם נהיה כנים, עושים אותנו שלא ככל העמים. ומשם קצרה הדרך לנישואי תערובת עם אזרחי ישראל שווים לכול דבר, בעלי דת נוצרית או מוסלמית.

מי שזה נראה לו הזוי מוזמן להציץ דרך החלון של אוברטון, המראה שבעבודה נכונה על דעת קהל אפשר להפוך לנורמה חברתית גם את מה שנראה בלתי אפשרי. למשל, לשחרר 1,027 מחבלים תמורת חייל אחד, וגנרלים רבים, כולל ראשי שב"כ לשעבר, ישכנעו אותנו שאין בכך איום ביטחוני, או לגרום לראש ממשלה לוותר על חלקי מולדת בגוש קטיף בהיותו סבור שכך הוא תורם לביטחונה של המדינה!

שינוי תודעה דומה קרה ביחס ללהט"בים ולפמיניזם הרדיקלי, שהשתלט על הצבא ועל השיח הציבורי. ואם היום מדברים ברצינות על שחרור 1,111 מחבלים תמורת שתי גופות החיילים, מדוע אי אפשר לשנות גם את הסטטוס-קוו של המדינה? וכל זה יוצג כמעשה לשם שמיים. ברגישות ונחישות. והכי אירוני שאפילו שרי הממשלה הפטריוטיים עצמם יחשבו שהם פועלים לשם חיזוק מעמדה הדתי של המדינה בשעה שהם הורסים אותו במו ידיהם.

אם כן, מה לעשות? לא לשתוק. דברו על זה עם שכנים, עם חברים בעבודה, בחוג המשפחה, בכיתה, עם טרמפיסטים בדרך, תתקשרו לרדיו. לא לשתוק. למחות. זה לא יעזור? יש לכם רעיון טוב יותר? תעשו אותו!

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם