סיכום שנה - התיישבות Featured

14 hityashvut

תופעת אביתר

צבי סוכות, יו"ר תנועת אמונים וממקימי אביתר

מול כל מעצמות העולם, מול תעמולה ואלימות ערבית בלתי נגמרת, הצליחה ההתיישבות היהודית ביו"ש בדיוק כמו מדינת ישראל כולה להפוך להצלחה מסחררת.

ביישובים שלפני עשור עוד מכרו בהם בתים בעשרות אלפי שקלים למי שרק היה מוכן לקנות, יש היום רשימת המתנה ארוכה. הכבישים והתשתיות סטייל זימבבואה נעשים ראויים ונוחים. צה"ל מכה בטרור בעוצמה, וגם בקצה השמאלי ביותר כמעט שלא מדברים על עקירת יישובים.

ביהודה ושומרון חיים כיום כ-490,000 יהודים ב-151 יישובים, ובשנה הקרובה נחצה בע"ה את רף חצי מיליון התושבים. התחלנו את השנה בממשלה שבה רוב מוצק לימין ונשיא אוהב ישראל מושבע בארצות הברית נאם על הזכות ההיסטורית שלנו פה. השיח היה על גבולות הריבונות. כיום אפילו מול ממשלה עם מפלגות כמו העבודה מרצ ורע"ם וממשל אמריקאי עוין אין שום שיח על עקירה או הקפאה, חלילה. כללי המשחק שונו.

יותר מדי שנים של מציאות הזויה. מציאות שבה לא נבנים יישובים חדשים בלב המולדת היהודית רק בגלל אנטישמיות ערבית טהורה שהצליחה לחדור למדינות רבות בעולם וללחוץ על ממשלת ישראל ליישר איתה קו. מה שמדהים הוא שהשנים הרבות הללו לא רק שלא חנקו את הרצון להמשיך ולהתיישב במרחבים, הן יצרו פעולה הפוכה. ציבור אדיר שהצליח ברגע שהתאפשר לו בפעם הראשונה זה שנים רבות כל כך לבטא את הרגש הכמוס הזה

אבל זוהי רק ההתחלה!

כל מי שחשב שארץ ישראל היא משהו טיפה מיושן קיבל לפנים את תופעת אביתר. הגלגול החדש של מייבשי הביצות בשפלה או העוזי והדובון של ראשית ההתיישבות היה בדמות עשרות אלפי אנשים מכל הסוגים שגדשו את היישוב.

עשרות אלפי תומכים הגיעו פיזית לגבעה במהלך החודשיים הללו. הם הגיעו עם ברק בעיניים והתרגשות אמיתית למראה האספלט, הקרוונים, מגדל המים המאולתר והמשפחות שהתגוררו ללא מים זורמים וחשמל סדיר. הכוח העצום הזה התפרץ כמו הר געש שהיה כלוא עשרות שנים ורק חיכה לצאת.

יותר מדי שנים של מציאות הזויה. מציאות שבה לא נבנים יישובים חדשים בלב המולדת היהודית רק בגלל אנטישמיות ערבית טהורה שהצליחה לחדור למדינות רבות בעולם וללחוץ על ממשלת ישראל ליישר איתה קו.

מה שמדהים הוא שהשנים הרבות הללו לא רק שלא חנקו את הרצון להמשיך ולהתיישב במרחבים, הן יצרו פעולה הפוכה. ציבור אדיר שהצליח ברגע שהתאפשר לו בפעם הראשונה זה שנים רבות כל כך לבטא את הרגש הכמוס הזה. וכמו שכתב שלמה המלך: "אין אדם שליט ברוח לכלוא את הרוח".

זוהי רוחה של הציונות וההתיישבות. שום כוח בעולם לא הצליח לעצור את התפתחותה של הציונות ושל מדינת ישראל. שום כוח לה הצליח לעצור את ההתיישבות היהודית בלב המולדת, ובע"ה שום כוח בעולם לא יצליח להפסיק את המשך הבנייה וההתיישבות.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

המחאה שלא תיכשל

  מאמר מאת יואל שילה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם