הפנים שמתחת למסכת המורה Featured

 5 hersh

אבינועם הרש

כולם עכשיו באס"ק (אווירת סוף קורס) רבתי: כל המבחנים כבר הסתיימו, הספרים הוחזרו להשאלת הציוד, ותכלס התלמידים כבר לא מבינים בשביל מה לבוא לבית הספר בכלל.

אבל דווקא בתקופה הזאת של השנה, של הגארבג' טיים, שאין באמת בשביל מה לבוא לבית הספר, זכור לי אחד מהשיעורים הכי בלתי נשכחים שקיבלתי בישיבה התיכונית שלי מהר"ם שלי: הוא הגיע לבית הספר בעיניים אדומות ורעד בכל הגוף וסיפר שאתמול הוא נפרד סופית ממישהי שחשב שיסיים איתה מתחת לחופה. זה היה שיעור לפנתאון, בלי ספרים ומחברות, בלי תוכניות ליבה, בלי כלום. רק אנחנו והוא מדברים חופשי על החיים. אחרי שעה קם אחד מאיתנו והגיש לו עוד כוס קפה שחור.

הוא סיפר לנו על הדרך הארוכה והמפותלת של החיים שלו. על העליות והנפילות. על היכולת להתאושש מטעויות. על ההקשבה לקול הפנימי ובעיקר על שריר האופטימיות הזה שאנחנו חייבים לאמן כי הוא חשוב כל כך להתפתחות החיים שלנו. כמו נשימה.

עוד מעט מסתיימת שנת הלימודים בבית הספר, וזה בדיוק הזמן שבו כדאי לכם, תלמידים ותלמידות, לגשת למחנכים ולמורים שלכם ולבקש מהם להשיל את חליפת השריון שכיסתה עליהם כל השנה במטלות וביעדים למבחן. בקשו מהם לדבר על החיים האישיים שלהם (לא צריך ללחוץ, אם תעשו את זה נכון הם כבר יסכימו:)) על האתגרים וההתמודדויות היומיומיות שמעסיקים אותם.

בקשו מהם להכיר את הפנים האמיתיות שלהם שמעבר למסכת המורה: פנים מרתקות שצופנות בחובן סיפור חיים מיוחד, מקרה או אירוע יוצא דופן שתוכלו לקחת איתכם הלאה, גם לחופש הגדול.

סגרנו את הספרים. זה הזמן ללמוד על הדברים הגדולים של החיים.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם