שסתום הביטחון Featured

 3 fireman

 

שסתום הביטחון – פרעות לוד בראי ההיסטוריוסופיה

 

הרב ראובן פיירמן

 

כשם שהעולם החומרי פועל על פי חוקים ברורים וקבועים, כך גם ההיסטוריה האנושית מתנהלת בסדר ודייקנות. ואולם שלא כחוקים הפיזיקליים, הידועים לכול, עדיין לא הצליחה האנושות להשכיל כיצד חוקי ההיסטוריה פועלים. הוגי דעות חשובים ניסו לגלות את החוקיות הזאת, אך לא הגיעו לדעה אחת מוסכמת על כולם.

 

נראה לענ"ד שתופעה אחת יכולה לשמש דוגמה בולטת לחוקיות הזאת, וכל חוקר ישר היה מודה בה. מדובר בתבנית קבועה בהיסטוריה היהודית: כאשר עם ישראל חי בשכנות לעמים אחרים, מנסה להתקרב אליהם ומתחיל להיטמע בתוכם, העמים הללו לפתע מתחילים לפרוע בנו. כך קרה עם המדיינים, עם הפרסים, עם היוונים ועוד. גם בתקופות האחרונות בהיסטוריה אפשר לראות את החוקיות הזאת: כאשר יהודים מכנים את עצמם 'גרמנים בני דת משה' או 'פטריוטים רוסים ממוצא יהודי', הגויים קמים עלינו לכלותנו, וכך גם ביחסים שלנו עם שכנינו הערבים.

 

לפני 21 שנה התמנה יוסי שריד, ראש מפלגת מרצ דאז, לשר החינוך בממשלת ברק. כידוע, אחינו השמאלנים, שלא כאחינו הימנים, עובדים במרץ. בתוך זמן קצר החליט שר החינוך החדש שכל התלמידים במדינת ישראל חייבים ללמוד לבגרות שירים של המשורר הלאומי הפלשתיני מחמוד דרוויש ימ"ש. שריד חייב אלפי תלמידים להשתתף במפגשים בין בתי ספר יהודיים וערביים, נוצרו סרטים, שירים והצגות על 'דו-קיום', ישראלים רבים התלהבו לנסוע ליריחו לשחק בקזינו, וזמרים פופולריים שרו שירים בערבית. ואז פרצה האינתיפאדה. היא גבתה קורבנות רבים, אבל ניצלנו מהתבוללות.

 

כך קורה גם עכשיו, כאשר התעוררה אפשרות שערבים יכהנו בממשלת ישראל בשיתוף מפלגות דתיות וחרדיות, 'יחד שבטי ישראל'. שהם יהיו חלק עיקרי, לשון המאזניים של ראשית צמיחת גאולתנו. צעד גדול לתהום.

 

לא חמאס הוא האויב העיקרי שלנו. חמאס אינו מסכן את קיום המדינה. במונחים צבאיים הוא יורה עלינו זיקוקי דינור. הנשק שלהם מאוד לא אפקטיבי. עיקר הנזק הוא פסיכולוגי-תודעתי. גם חיזבאללה אינו האויב העיקרי שלנו, גם לא איראן ואפילו לא הערבים הפורעים והמחבלים שחיים בינינו. הדבר העיקרי שמסכן היום את מדינת ישראל הוא טשטוש הזהות היהודית של מדינת ישראל. טשטוש שבהכרח מביא לידי נישואי תערובת בין יהודים לערבים. להתבוללות. בייחוד אם מדובר בערבים משכילים, רופאים, רוקחים, מהנדסים, סטודנטים שהולכים ומתערבבים בחברה הישראלית. נכון, היום נישואי תערובת הם תופעה די שולית, אך פוטנציאל הנזק שלה קטלני. אם לא נשים לב, היא עלולה לבלוע אותנו מבפנים.

 

דיברתי לא פעם, גם מעל דפי עיתונים וברדיו, על קיומם של ארגונים זרים, כגון קרן וקסנר האמריקנית וקרן קונרד אדנאור מגרמניה, קרן הידידות, הקרן החדשה ועוד ארגונים עוינים רבים אחרים, שפועלים להשמדת מדינת ישראל על ידי החדרת רעיונות פוסט-ציוניים לתודעה הלאומית בתקשורת, באקדמיה, בצבא, במשטרה, במערכת המשפט וכו'. המכנה המשותף לכולם: ביטול הזהות היהודית ועידוד להתקרבות בין ישראל לגויים. הנשק שלהם, בשונה מהנשק של עזה, אפקטיבי ביותר: אנשי תקשורת, אומנים ואנשי אקדמיה שרואים בעצמם אזרחי העולם הגדול, קוסמופוליטיים, מחדירים את הרעיונות שלהם לתודעה הציבורית.

 

זוהי סכנה ממשית: כשם שהם הצליחו להחדיר את הלגיטימציה ללהט"בים ואף לעודד נטיות מוזרות והפוכות, כך הם עלולים להצליח לשכנע את כלל הציבור שאין שום בעיה להתחתן עם ערבים, 'אזרחי ישראל שווים כמוני וכמוך'. לשם הכול הולך.

 

לא נדרש לזה זמן רב. לפני אך שנים מספר היו רוב אותם סוטים מבחינה מינית מתחבאים בארון. זו הייתה בושה. היום זו גאווה עם דגלים ומצעד.

 

איך נוכל לעצור את הגלישה הזאת במדרון החלקלק? יש רק דרך אחת: להעז להיות עצמנו במלוא העוצמה כדוגמת אנשי גרעין תורני אידיאליסטים שחיים את המוסר האנושי ואת הטוב הא‑לוהי. לא במקרה כל הזעם של הרשעה מופנה דווקא כלפיהם. הפורעים בחושיהם החייתיים זיהו שהחברה הנחמדים האלה בעצם חייהם הם שמסוגלים לעצור את ההשתלטות שלהם על הארץ, ולכן פתחו במסכת הפרעות כשלוחי המופתי חאג' אמין אל-חוסייני, חברו של היטלר.

 

הפתרון לבעיה אינו טמון בדו-קיום המזויף ובניסיונות לרצות את הערבים ולהיות חברים שלהם אלא בהבנה שאנחנו כאן בארץ בשליחות של כל הדורות. וכשם שאנשי גרעין תורני אינם מופתעים מקשיים בדרך, כי על מנת כן הגיעו למשימה, כך גם אנו לא נהיה מופתעים אלא נהפוך את חיינו לשליחות א‑לוהית. כל אחד ואחד יהפוך את עצמו לגרעין תורני הפועל למען כלל ישראל, המפיץ אור של אהבת תורה ואהבת ישראל. גרעין שמצמיח את גאולת ישראל.

 

Leads:

 

לא חמאס הוא האויב העיקרי שלנו. חמאס אינו מסכן את קיום המדינה. במונחים צבאיים הוא יורה עלינו זיקוקי דינור. הנשק שלהם מאוד לא אפקטיבי. גם חיזבאללה אינו האויב העיקרי שלנו, גם לא איראן ואפילו לא הערבים הפורעים והמחבלים שחיים בינינו. הדבר העיקרי שמסכן היום את מדינת ישראל הוא טשטוש הזהות היהודית של מדינת ישראל

 

כשם שהם הצליחו להחדיר את הלגיטימציה ללהט"בים ואף לעודד נטיות מוזרות והפוכות, כך הם עלולים להצליח לשכנע את כלל הציבור שאין שום בעיה להתחתן עם ערבים, 'אזרחי ישראל שווים כמוני וכמוך'. לשם הכול הולך. לא נדרש לזה זמן רב

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם