בבית משפחת אנגלרד Featured

 7 engelrad

הביקור שלנו בבית משפחת אנגלרד

יקיר אסרף

ביום שישי בבוקר שמעתי כמו רבים מעם ישראל על האסון הנורא שהתרחש במירון בהילולת הרשב"י, והדבר קרע את ליבי ולא באמת ידעתי איך לעכל את הבשורה הנוראית. באותו בוקר הייתה לי פגישה עם מאור חברי, ופשוט לא תפקדתי, הראש היה במירון. התחלנו לשתף את הרגשות בינינו והבנו שהכאב עצום לכולנו.

לאחר סופ"ש שבו הרגשות מתערבבים להם מאור שלח לי שהוא רוצה ללכת לנחם את המשפחה שאיבדה את שני ילדיה, וזה פשוט נראה טבעי כל כך. קבענו להיפגש ביום שני ולנסוע לביתה של משפחת אנגלרד בירושלים. משפחת אנגלרד איבדה את בניה משה נתן נטע (14) ויהושע (9). כשיצאנו מהשבעה הלב שלי פשוט הוצף ברגשות מעורבים: העיניים מלאות דמעות עצב, אבל הלב מוצף בשמחה.

כשמאור חברי ואני, לבושים בג'ינס ובטישרט, נכנסנו לביתם, היינו די בולטים בנוף החרדי. חלק מהעיניים נישאו כלפינו, ושני חרדים מקסימים קמו ישר ממושבם ונתנו לנו לשבת ממש מול מנחם מנדל, האב שאיבד את שני בניו לפני ימים אחדים. האב קלט אותנו במבטו, ובן רגע הפסיק את הדיבור ביידיש עם שאר המנחמים ופנה אליי ולמאור בעברית. קפאנו מגודל המעמד.

"אני שמח שבאתם", אמר, והעיניים שלו רטובות מדמעות אבל פניו קורנות זיו. "מתי כבר היינו זוכים להיפגש אתם ואני?" מאור ואני הסתכלנו עליו בעיניים נוצצות כאילו מלאך מדבר איתנו. "תדעו לכם שמה שקורה פה זה האמת. אתם ואני ביחד כאובים על האובדן הגדול, מחזקים אחד את השני, לא משנה אם אתם חילונים או חרדים. אנחנו יהודים".

כל קהל המנחמים בשקט מרטיט לב הקשיב למנחם מנדל מדבר אלינו. "אני רוצה שתזמינו אותי לשמחות שלכם!" הוא אמר לנו, "ושאני אזמין אתכם לשמחות שלי!" הדמעות פשוט פרצו מאליהן. כמה שניות של שקט, הוא הביט למטה וממלמל "מי כעמך ישראל".

לאחר התפילה ניגשנו אליו, ולפני שהספקנו לומר דברי ניחומים הוא אמר לנו: "תודה שבאתם, חיזקתם אותי".

מאור ואני יצאנו מהבית, הסתכלנו זה בזה ולא הצלחנו לדבר, לא עיכלנו את מה שקרה, ובעודי כותב את השורות האלה אני עדיין לא מעכל.

המפגש הזה מייצג את האמת של העם שלנו, אהבת חינם אינסופית שיש בינינו, את השותפות לכאב, את האמונה העצומה שממשיכה לאחד בינינו.

אסיים בתפילה ליושב במרומים לאהבת חינם בינינו ולבשורות טובות, שכל משפחות הנספים יזכו לנחת אמיתית, ושאני אזכה להיות מוזמן לשמחות של מנחם מנדל המדהים.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם