פולמוס הר הבית Featured

 4 mora

איסור העלייה להר הוא דעת רוב הרבנים בעולם התורה

 

הרב עמיחי אליאש, חבר ארגון "מורא מקדש"

 

בתגובת המערכת במדור "רשות הדיבור" (פרשת ויצא) הצגתם את ההתנגדות לעלייה להר הבית כ"דעתם של הרב שלמה אבינר והרב צבי טאו שליט"א", לעומת "דעה של גדולים בציונות הדתית, תלמידים מובהקים של הרב קוק ובנו הרב צבי יהודה זצ"ל, שמצדדים בעלייה להר בטהרה". הצגה זו יוצרת מצג שווא כאילו ההתנגדות לעלייה להר היא דעת יחיד, נחלת בית מדרש אחד בלבד, חשוב ככל שיהיה. אך האמת היא שכמו בדורות הקודמים, גם בדורנו אנו, הרוב המוחלט של גדולי ישראל, ובכללם הרוב המוחלט של רבני הציונות הדתית, מתנגדים לעלייה להר הבית. כך גם רוב תלמידי הרב צבי יהודה זצ"ל, שאסר נחרצות את העלייה להר, בדבריו שבכתב ושבעל פה, בהקלטות ובכרוזים ובעשרות עדויות של תלמידים קרובים.

 

גם גדולי מנהיגי הציונות הדתית בדורנו: הרב אברהם שפירא, הרב מרדכי אליהו, הרב שאול ישראלי והרב משה צבי נריה, זכר צדיקים לברכה, התנגדו בחריפות לעלייה להר.

 

בחודש אב האחרון פרסמנו כרוז על איסור העלייה להר, שעליו חתומים 136 רבנים, ראשי ישיבות, דיינים, רבני ערים ורבני יישובים, מהם עשרות מתלמידי הרב צבי יהודה זצ"ל על גווניהם השונים, כמו למשל הרב חיים שטיינר, הרב יהושע רוזן, הרב אב"י כלאב, הרב יהושע ויצמן, הרב יצחק בן שחר, הרב מרדכי גרינברג, הרב יעקב שפירא ועוד רבים. היו עוד הרבה רבנים חשובים שהזדהו עם תוכן המכתב, אך נמנעו מלחתום משיקולים שונים.

 

יתרה מזאת. בפגישותינו עם רבנים נוכחנו לדעת שחלק לא קטן מהרבנים שמפרסמים בשמם שכביכול הם מעודדים עלייה להר הבית, לא באמת מעודדים זאת. פרסמנו בשנים האחרונות לא מעט מכתבי הבהרה בנושא.

 

מכיוון שכך, אנו פונים אליכם לפרסם מכתבנו זה ובכך לתקן את הרושם המוטעה שיצרו דבריכם.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם