חתונת קורונה Featured

 5 wedding

חתונת קורונה – מדריך לא מחייב וגם די צמוד להוראות

 

מאיר, אבי החתן

 

נתחיל מהסוף: היה מדהים. הכול היה לטובתנו – מזג האוויר, חתן וכלה שמחים, מקום מעולה, נוף מהרי יהודה ועד חוצות ירושלים, הפקה מצוינת והרבה קדושה בבניין בית חדש בישראל. מזל טוב.

 

זכינו לחתן את בננו היקר עם בחירת ליבו הכלה האהובה. חתונת קורונה בתחילת חורף ישראלי. כבר זכינו לחתן שתי בנות, וההכנות לחתונה מוכרות לנו. אבל פה הכול היה שונה.

 

חמישה אולמות הוחלפו. כשמונה הזמנות עוצבו ונשלחו בוואטסאפ ברגע האחרון. הייתה הזמנה בזום, הזמנה שצוין בה מקום האירוע והזמנה שלא צוין בה מקום האירוע. עוצבה הזמנה כולל המקום לסבב הראשון והזמנה לסבב השני (בסוף ירדנו במספר המוזמנים וקיימנו רק סבב אחד). המון תודה למעצבת הסבלנית. אגב, סיפרו לנו גם על יותר עיצובים מזה.

 

צלמים – הוזמנו ארבעה. צלם זום, כי רוב האורחים יראו את החתונה מסלון ביתם, צלמת מגנטים וצלמי סטילס ווידאו. ממש מסיבת עיתונאים. חלק נכבד מהבגדים נרכשו באינטרנט, וזה לבד מקור לכמה וכמה בלת"מים בגזרת הנשים. אבל גם בגזרת הגברים.

 

חשוב לעניות דעתי לרדת לפרטים הקטנים אבל להיות גמישים מאוד ולקבל עצות ממי שכבר חיתן בקורונה. לנו העצות ממש עזרו. תודה רבה לכל המייעצים. ואז לוקחים את רשימת המוזמנים מהחתונות הקודמות ומתחילים לצמצם: צריך לרדת מ-250 מוזמנים (רק מצד החתן) לעשרים בני משפחה. וגם זה כידוע לא ממש חוקי.

 

הזדהיתי מאוד עם כמה פוסטים שנכתבו לאחרונה. למה הפגנות כן, חתונות לא? מה מצפים, שלא יתחתנו עד אחרי הקורונה? אבל גיליתי על בשרי שאפשר לחתן ולשמור על ריחוק, מסכות וחתונת שטח בקפסולות. לזה נגיע עוד מעט.

 

החתונה נערכה בלי הדודים של הורי החתן והכלה ובלי אחיינים. בלי חברים קרובים, שלא לדבר בכלל על חברים לעבודה, שכנים ואנשים שאני מתפלל איתם כבר עשרים-שלושים-ארבעים שנה. אל כל אלה שלחנו קישור והזמנה לצפות בחתונה בזום.

 

הדודים התכנסו יחד על כוס יין לחגוג איתנו ולא שכחו לשלוח צ'ק לחתן-כלה. זה, למזלו של הזוג הצעיר, לא היה וירטואלי. תודה!

 

ואז, אחרי כל הביטולים של האולמות וגני האירועים, חיפשנו מקום שקט, בלי שכנים שיתלוננו למשטרה, וגדול דיו לכמה קפסולות מרוחקות. אצלנו היו חמש קפסולות. בכל קפסולה שלושה שולחנות לעשרים איש.

 

בציבור הדתי קשה מאוד מאוד לעמוד בהנחיות. לחתן יש ארבעה-חמישה אחים וגם לכלה, וכולם נשואים ברוך ה' והורים לילדים, ולכן לנכדים שלנו הזמנו שמרטפיות, והן היו איתם בצימר בסמוך למקום האירוע.

 

כל אורח קיבל ערב לפני החתונה מכתב מפורט, כולל בקשה למדוד חום לפני היציאה מהבית ובהגעה למקום החתונה ולהישאר רק בתוך הקפסולה. וכן, זה עבד! כולל בקשת התאפקות בכל הקשור לחיבוקים ונשיקות. בפועל עבד כמעט ללא תקלות. בכל זאת חתונה מעורבת של ספרדים ואשכנזים.

 

בפתיחת החופה, במקום לפתוח ב"טוב להודות לה'", התחיל מנחה החופה בהנחיות חגיגיות מפי פרופ' גרוטו ושר הבריאות. הרב המקדש דיבר, בירך ואז ניגב במטלית חיטוי את המיקרופון, וחוזר חלילה. וכולנו עטינו מסכות מתחילת האירוע ועד סופו. על כל צלחת במקום פרח היה מגבון אישי של אלכוג'ל בשביל שנוכל לספר שהיה מיוחד, ובמרכז השולחן, נוסף על העיצוב המהמם, היו דף ההנחיות ועוד בקבוקון קטן של אלכוג'ל.

 

הכלה האלופה תקתקה לו"ז מדויק (לפי דקות) של ריקודי קפסולות, כל אחת בנפרד עם החתן והכלה. תכנון הריקודים עבד מצוין בסיוע התזמורת, שתפקדה גם כשוטר התנועה של רחבת הריקודים. לכל קפסולה היה מלצר אישי, מנה אחת עשירה וטעימה ובסוף קינוח.

 

החתונה שלנו החלה ב-15:00, וסיימנו ב-20:00. אני ממליץ מאוד על הקונספט הזה גם בחזרה לימי שגרה. יש לו המון יתרונות.

 

היה חשש לגשם, לכן קניתי מחֶברת חיזוי שירות ליווי אישי עד החתונה, והם עזרו מאוד (מומלץ). ליתר ביטחון הזמנתי אוהל וגם נקנו שלושים מטריות, אך הן נשארו יבשות ומיותמות. הגשם ירד בחברון, ואצלנו היה יבש וקריר. פטריות החימום עזרו מאוד.

 

"טוב להודות לה'. מתוך זהירות גדולה, ירידה לפרטים הקטנים, שמירת מרחק בבחינת 'יחד יחד כולם קדושה לך ישלשו'": כמו שבקדושה כולם עומדים עם עצמם אבל במניין, כך בחתונה שמרנו על מרחב אישי והרבה ביחד.

 

בקרוב אצלכם. בהצלחה!

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם