חופש טוב Featured

 4 hersh
 שלושה טיפים למימוש התוכניות שלנו בחופש הגדול

אבינועם הרש

החופש הגיע, והבטחתם לעצמכם שהפעם אתם לא הולכים לפספס אותו ולתת לו לנזול לכם מבין האצבעות כמו בשנים הקודמות. הפעם אתם ממוקדי מטרה, יש לכם תוכניות, ואתם מתכוונים לנצל את החופש כמו גדולים. הנה שלושה טיפים שיעזרו לכם למקסם את החופש ולדעת שהפעם אתם הולכים איתו עד הסוף:

  1. התמקדו במטרה אחת.
  2. תכננו את הימים, השאירו את הזרימה לנחלים.
  3. לא הצלחתם? המשיכו הלאה.

סבבה שבא לכם לבלוע את כל העולם בקשית, אבל הניסיון מראה שאחרי שתפוג ההתלהבות תישארו בלי כלום.

בא לכם לעבור החופש קורס סקיפרים, צלילה, קפיצה חופשית ונהיגת אקסטרים? אחלה. לכו על משהו אחד ותראו איך אתם עושים את זה הכי טוב שאפשר. זכרו, ככל שתשקיעו יותר משאבים במטרה אחת, כך יגדלו הסיכויים שלכם להגשים אותה.

בניגוד לבית הספר, שבו הכול מתוכנן ותחום בשעות, אין ספק שאחד היתרונות של החופש הוא שאפשר לזרום בו ולעשות דברים בספונטניות, ובכל זאת, אם תתכננו את הזמנים שלכם מראש, תגלו שאתם מצליחים להחזיר לעצמכם המון דקות שאבדו לכם בשם קדושת הספונטניות. פנקו את עצמכם בזמן חופשי, ובכל זאת השאירו מראש זמן שיוקדש להגשמת המטרות שלכם. לא תאמינו כמה סדר ויעילות יקבל הלו"ז שלכם בזכות התכנון.

אחד הגורמים שהכי שוברים אותנו בחופש וגורמים לנו להיכשל בכל פעם מחדש הוא האכזבה שלא הצלחנו ללכת על מה שרצינו. כל האוויר יוצא לנו מהמפרשים, ואנחנו מוותרים על כל התוכנית.

הביאו בחשבון מראש שאתם לא הולכים להשיג את כל היעדים שלכם וכנראה יהיו דברים שלא תצליחו להשיג למרות התכנון המקדים וההתמקדות שלכם במטרה. לא נורא. זה לא אומר שכל התוכנית הגדולה שלכם הלכה. הפסקתם בקרב, אבל אתם עדיין נלחמים במלחמה הגדולה. חשבו איך אתם מסיקים מסקנות ומייעלים את עצמכם להבא, בשאר ימי החופש שנשארו לכם. זכרו שהדרך להצלחה לא רק רצופה כישלונות רבים אלא גם קשורה ישירות ליכולת שלכם לקום, להתאושש ולהמשיך הלאה לעבר על המטרה שלכם.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם