סדק קטן בתפיסת העולם Featured

 5 hersh

אבינועם הרש

נתקלתי בפוסט הזה, שפרסמה מישהי ששמה Noga Kasay,והוא נראה לי מדהים וראוי:

"סאדיו מאנה, כוכב ליברפול מסנגל (שמרוויח כעשרה מיליון דולר בשנה), העניק לעולם שיעור בענווה לאחר שאוהדים הבחינו שהוא מחזיק מכשיר אייפון סדוק. תגובתו מעוררת השראה: 'בשביל מה אני צריך עשר מכוניות פרארי, עשרים שעוני יהלומים ושני מטוסי סילון? מה זה היה נותן לעולם? אני רעבתי, עבדתי בשדות, שיחקתי יחף ולא למדתי בבית ספר. עכשיו אני יכול לעזור לאנשים. אני מעדיף לבנות בתי ספר ולתת לאנשים עניים אוכל או בגדים. בניתי בתי ספר וגם אצטדיון; אנחנו מספקים בגדים, נעליים ואוכל לאנשים בעוני קיצוני. נוסף על כך אני נותן לאנשים מהאזור העני ביותר בסנגל שבעים יורו למשפחה מדי חודש כדי לתרום לכלכלת המשפחה שלהם. אני לא צריך מכוניות יוקרה, בתי יוקרה, טיולים ואפילו מטוסים. אני מעדיף שאנשים יקבלו מעט ממה שהחיים נתנו לי'".

חינם אין כסף.

*

וחשבתי כמה מוסר אנחנו יכולים ללמוד מהשחקן המדהים הזה דווקא על רקע תרבות השופוני שאנחנו מתבוססים בה. כי אם השכן שלי קנה ג'יפ חדש, ברור שגם אני חייב לקנות משהו שיוציא את העיניים למישהו אחר. ואם השכן שלי עשה הפקת בר מצווה מטורפת והעלה את הרף, ברור שגם אני אעשה משהו מטמטם במיוחד.

והנה מגיע השחקן המיוחד הזה ומוכיח תובנה חזקה כל כך באמצעות סדק קטן בסמארטפון שלו שהתפשט וסדק גם את כל התרבות הממכרת של 'אני מנקר עיניים משמע אני קיים'.

חוכמה בגויים תאמין. גם אם היא הולכת לנו ישר על הראש.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם