מחיר המגזריות Featured

 390 3 sherki
 

הרב אורי שרקי 

ימינה הפסידה בבחירות, וגוש הימין ניצח. עובדה זו, החוזרת על עצמה ממערכת בחירות אחת לשנייה למרות הפוטנציאל האלקטורלי העצום של הציונות הדתית, מצריך חשבון נפש.

אם נשווה את התדמית של המפלגות המנצחות לזו של ימינה, נקבל פתרון פשוט לתעלומה. הליכוד, ש"ס, ואף יהדות התורה הציגו את עצמן כמי שדואגות לכלל ישראל ומתחברות למסרים המחברים את כל המגזרים. לעומת זה פעלה ימינה כמי שמבקשת לאחד את כל חלקיו של ציבור מאופיין מאוד, הציבור הדתי-לאומי.

המגזר יצא מותש ממלחמות פנימיות בין חרד"לים ללייטים שכילו את כוחו והשכיחו ממנו את משימתו האמיתית: להיות מגדלור מאיר פנים לעם ישראל כולו. כך, מלבד כלפי מי שהמפד"ל ההיסטורית הייתה ביתו הטבעי ואולי אפילו המשפחתי, לא הייתה ימינה גורם מושך אהדה בציבור הכללי. אין בחברות המשותפת בסניף תנועת הנוער כדי להיות גורם מלכד לחברה הישראלית כולה. אין די בהצהרות על אהבה קונספטואלית לכלל ישראל כדי להחליף את הלבביות של ש"ס, את הלייבדיקיות של יהדות התורה ואת האחריות הביטחונית-מדינית של הליכוד.

ההתבצרות מלאת הסיפוק העצמי בקרב הבית פנימה והדיבורים חסרי האמינות על הנהגת המדינה היו בעוכרי הציבור היחיד הנושא בקרבו בשורה אמיתית לקידום עם ישראל. הוא לא מצא את הכלים להעביר אותה אל כלל ישראל, וחבל.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם