חיילים אלמונים Featured

 4 giyus
זיוף נתוני הגיוס של חרדים ושל נשים משקף בעיה עמוקה ביותר באמינות של גוף שיקר לכל אדם במדינה, והנזק חמור ביותר

איתמר סג"ל

דיווחי הבחירות ועדכוני קורונה תופסים את רוב המסך, אך אני מקווה כי לא פספסתם את הדיון הציבורי ואת חשיפות מערכות החדשות על אודות זיוף נתוני גיוס החרדים לצה"ל. אם נתמצת, שורה של קצינים בכירים, בהם האלופה אורנה ברביבאי שהייתה ראש אכ"א, זייפו באופן שיטתי את נתוני גיוס החרדים לצה"ל בדרכים שונות ולאורך כעשר שנים. לדוגמה, בשנת 2017 עמד המספר הרשמי על כ-3,000 מתגייסים, אך במציאות התגייסו כאלף בלבד, וכן הלאה על זו הדרך.

לא לחינם התגלו הנתונים אודות זיוף גיוס החרדים בסמיכות פרשיות לזיוף נתוני גיוס הבנות הדתיות. אנשי אכ"א עיוותו את הנתונים בכוונת מכוון, יחידת דובר צה"ל שיווקה את ההצלחה, ולעזאזל האמת. אם רק נשקר פעם אחר פעם, יהפוך השקר לאמת, וגם המציאות תשתנה

חשוב שתבינו. לא מדובר כאן בהטיה רגילה, כעין זו שעושים חשבונאים שרוצים להטות את רווחי החברה שבה הם עובדים כדי למשוך דיבידנד שמן. על פי הפרסומים, חיילים שאינם שומרי תורה ומצוות נרשמו כחרדים. נוצרים, דרוזים ובנות נרשמו כחרדים, הכול כשר כדי לזקוף את קומת הגרף כלפי מעלה. לא רק גיוס החרדים זויף, גם נתוני הבנות הדתיות זויפו, והעניין הושתק. לא התנצלות, לא ועדה, ממשיכים קדימה. ראש אכ"א האלוף אלמוז הופיע לפני ועדת חוץ וביטחון ששאלה אותו על העובדות. לדבריו, "אני מכיר את אנשינו, אנחנו מדווחים אמת ומקפידים על כך". מתברר שלא ממש.

שלא תטעו. אין מדובר כאן רק ב"שגגה שיוצאת מלפני השליט", או בפחד מפני כישלון ביעדי הגיוס שהציבה הממשלה. מדובר פה בטיוח מכוון מכוח אג'נדה, מתוך מטרה ליצור הבניה חברתית. השיטה מוכרת: מילים יוצרות מציאות, שיח משנה מדיניות. כידוע בעולם הפמיניסטי הרדיקלי, אם רק נדבר על כך שאין כל הבדלים בין גברים לנשים, ההבדלים ייעלמו. כיוצא בכך, אם נטייח מעשי טרור ערבי ונשתיק אותם, הטרור יפחת מעצמו. זו הסיבה שאתם שומעים על בקבוקי תבערה ואבנים שנזרקות בלי שנזכה לדעת מי זרק אותם, וזו הסיבה שהטרור הערבי הפך ל'סכסוך' ונחלת אבותינו המירה את שמה ל'גדה המערבית'.

אנשי אכ"א, בעבר ובהווה, בהם חברי כנסת מכהנים כאלופה אורנה ברביבאי וקצינים נוספים, הפכו את אגף כוח האדם ביודעין למכונת קמפיין, אג'נדה והתוויית מדיניות משומנת, בשיתוף פעולה הדוק עם יחידת דובר צה"ל. לא לחינם צפינו יום יום בגדודים המעורבים, שסוקרו בכל פינה אפשרית, בסמג"דית החי"ר הראשונה, בטרנסג'נדר או הלהט"ב ששברו את תקרת הזכוכית, על עוד נערה פורצת הדרך, ואיך לא, על הנערות הדתיות האמיצות שאינן סרות למשמעת הרבנים החשוכים, ומתגייסות בגאון לצבא, "כמו הבנים".

לא לחינם התגלו הנתונים על זיוף גיוס החרדים בסמיכות פרשיות לזיוף נתוני גיוס הבנות הדתיות. אנשי אכ"א עיוותו את הנתונים בכוונת מכוון, יחידת דובר צה"ל שיווקה את ההצלחה, ולעזאזל האמת. אם רק נשקר פעם אחר פעם, יהפוך השקר לאמת, וגם המציאות תשתנה. בכל הקשור לנתוני הבנות, מדובר ברצון לחזק את תפיסת השוויון ועירוב הנשים ביחידות צה"ל, ובכל הנוגע לגיוס החרדים, מדובר ברצון לאחוז חבל בלתי אפשרי משני קצותיו ולגייס יותר חרדים לצבא יותר מעורב. כך, אנשי אכ"א היו כל כך להוטים להבנות את המציאות עד שעברו על המצווה הקדושה ביותר בצה"ל – שללא אמת, כנות, ישרות וקבלת אחריות פשוט לא יכול לתפקד.

הנזק כמובן נוראי. כולנו היינו שמחים לראות את החרדים משתלבים בגיוס צבאי, שותפים במלחמת המצווה. אבל לכולם ברור שאם נשקר, נתחב את הראש בחול ונמציא נתונים, דבר לא יתקדם. אילו היו מודים בכשל בזמן, אפשר היה לפעול ולשנות כבר לפני עשר שנים, ואולי היינו רואים באמת יותר חרדים בצה"ל.

הנזק נוראי, כי כבר קשה לדעת למה להאמין ולמה לא. מי שמזייף נתוני גיוס בצורה גסה כל כך, לא יירתע לזייף, לייפות, לעקם ולשבש נתונים קריטיים אחרים כמו שיעור המוטיבציה לגיוס קרבי, נתון בעל משמעות אדירה, נתונים כמו יכולת שילוב נשים בשריון או בחילות אחרים וכיוצא בזה, חלקם נתונים עם משמעות ביטחונית אמיתית. אם האג'נדה גוברת על האמת גם בקודש הקודשים, צבא ההגנה לישראל, מדובר בתופעה רעה ומסוכנת.

כעת, מצער לראות שהוועדה שהוקמה ייפתה את התמונה, הסירה אחריות ונמנעה ממסקנות אישיות. גם היא התנהלה כסוכן מציאות ושיחקה במילים. בדו"ח שהוגש 'זיוף' הפך ל'שיבוש', 'שקר' הפך ל'הטיה' ללא כוונת מכוון. את ראש אכ"א בזמן הזיוף, ברביבאי, הס מלהזכיר, ושלום עלייך נפשי. לא כך מתקנים, וחבל.

 צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם