תפילה על האומות Featured

 3 tfila
השבוע נערכה בכותל תפילה לרפואת העם הסיני ושאר נדבקי הקורונה. הרב אורי שרקי השתתף באירוע ומסביר מדוע חזרתנו להתפלל על האומות היא חלק מתהליך הגאולה ועל מה העם הסיני צריך לחזור בתשובה

הרב אורי שרקי, יו"ר ארגון ברית עולם והמרכז העולמי לבני נח

יש מקשים: מדוע להתפלל על האומות? היכן מצאנו שעשו חכמינו כן? אכן מצאנו שהתפלל אברהם אבינו על אנשי סדום ועל אבימלך, ומשה התפלל על פרעה, ושלמה התפלל שתתקבל תפילת הנוכרים, ואף נעמן ציפה שאלישע יתפלל עליו, ואף ירמיה ציווה להתפלל בשלום המלכות, ורבי חנינא סגן הכוהנים אומר: הוי מתפלל בשלומה של מלכות, וגם אלכסנדר מוקדון ראה שתפילת שמעון הצדיק מפילה את אויביו, ואף בתפילות הקבועות לישראל אנו מתפללים שייתן שובע בעולם ושלום במלכות, ובימים נוראים אנו מתפללים בעבור העולם כולו.

אך מלבד כל המקורות הנ"ל יש להקשות על המקשים שכלל גדול הוא בהלכה שכדי לאסור דבר צריך מקור, אבל להתיר אין צורך במקור עד שתימצא קושיה.

אך למעלה מכל זה יש לומר שבעניינים השייכים לאהבת הבריות כיוונה התורה שלא לתת הנחיה מפורשת: "ממקור החסד צריכה אהבת החסד להתפרץ, לא בתור חוק מצוה, כי אז תאבד חלקה היותר ברור מזהרה, כי אם בתור תביעה נפשית עזה" (אורות הקודש ג, שיח).

והנה נשתנה דבר בתולדות ישראל. ממצב שבו אנו נתונים לחסדי האומות הגענו בחסדי ה' למצב שבו אנו שבים להיות לב העולם בפועל. עיני העולם נשואות אל הנעשה בציון ובקרב עם ישראל. תפילתנו למען האומות כבר אינה ביטוי של רפיסות של מבקשי שלום מלכות כי אם מילוי ייעודנו להיות ברכה לכל משפחות האדמה.

מתוך התפילה שנערכה ליד שריד מקדשנו למען העם הסיני ניתנה ההזדמנות להשמיע גם דברי כיבושין על ראשי העם הסיני, שצריכים להתעורר לתשובה. כשחיי בני אדם רבים אבדו כדגי הים יש להתעורר שמא הזלזול בחיי האדם, קצירת איברים והריגת המוני מפגינים ללא הבחנה היו בעוכרי האומה הסינית. כשם שעלינו לפשפש במעשינו בשעת צרה ולצרף את הרהורי התשובה לתפילה, כך אנו מזמינים את העם הסיני לתפילה ולתשובה.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם